Piątek, 23 maja 2025 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym sprawdza ostrołęcka policja. Informację o bombie otrzymała dyrekcja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Wszystkie poradnie wstrzymały prace, a także zawieszone zostały zaplanowane zabiegi.
- Zgłoszenie o ładunku wybuchowym w szpitalu otrzymaliśmy około godz. 8.00 - mówi Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. - Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy sprawdzają budynek pod kątem znajdowania się w nim materiałów pirotechnicznych.
Sygnał o alarmie bombowym wpłynął do ostrołęckiego szpitala drogą e-mailową. Autor wiadomości poinformował, że ładunek zostanie zdetonowany o godz. 13.00. Nie zarządzono ewakuacji budynku.
- Podjęliśmy działania o wstrzymaniu do godz. 14.00 pracy poradni specjalistycznych - powiedział dr Włodzimierz Kucharski, wicedyrektor szpitala w Ostrołęce. - Ponadto zawiesiliśmy zaplanowane zabiegi, a także ograniczyliśmy przyjmowanie nowych pacjentów.