« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 21 listopada 2017 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Antyszczepionkowa moda. Jak jest w Ostrołęce?

Według informacji "Gazety Wyborczej" aż blisko 30 tysięcy dzieci w Polsce nie zostało zaszczepionych. Najwięcej na Mazowszu, Śląsku, w Wielkopolsce i na Pomorzu. Lekarze alarmują, że jeśli ta tendencja się utrzyma, grozi nam epidemia. A jak jest w Ostrołęce?

Wszczepialność dzieci i młodzieży w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim - jak informuje ostrołęcki sanepid - pozostaje na poziomie powyżej 95 proc. to dobry, stabilny wynik, dzięki któremu nie grożą nam rozprzestrzeniające się choroby zakaźne. Problem ruchu antyszczepionkowego jednak jest widoczny na naszym terenie.

Szczepienia ochronne w statystyce
Okazuje się, że rodzice coraz częściej rezygnują ze szczepień ochronnych obowiązkowych, które są bezpłatne i zagwarantowane społeczeństwu ustawowo zgodnie z obowiązującym w danym roku Programem Szczepień Ochronnych.

- W 2015 r. nie zostało zaszczepionych 30 dzieci, natomiast w 2016 r - 15. Część maluchów nie została w ogóle zaszczepiona, a część nie dostała szczepień uzupełniających. Szczepienia ochronne obowiązkowe dotyczą chorób zakaźnych, tj: wirusowe zapalenie wątroby B, różyczka, odra, świnka, gruźlica, błonica, tężec, krztusiec, polomyelitis, Haemophilus influenza - mówi Sylwia Nakielska, kierownik Sekcji Epidemiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce.

Rodzice o szczepieniach ochronnych dziecka dowiadują się już w szpitalu. W pierwszej dobie życia malucha wykonywane są szczepienia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B) i gruźlicy. Dalsze szczepienia ochronne realizowane są w gabinetach u lekarzy rodzinnych. Informacje na temat szczepień opiekunowie uzyskują od pediatrów. Reszta wiedzy rodziców pochodzi najczęściej z internetu.

- Tam obserwujemy niesamowity chaos informacyjny, przeplatany strachem przed autyzmem i niepożądanymi odczynami poszczepiennymi. W internecie każdy może się wypowiedzieć, nawet nie mając elementarnej wiedzy medycznej - stwierdza Sylwia Nakielska.

Kary finansowe za niezaszczepienie dziecka
Gdy lekarz wyczerpie możliwości porozumienia się z rodzicami, próbując wytłumaczyć na czym polega szczepienie i dlaczego warto je przeprowadzić, informuje o tym fakcie Państwową Inspekcję Sanitarną.

- Organ państwowy jakim jest PIS wszczyna procedurę informacyjną zarówno skierowaną do matki, jak i ojca dziecka. Jeśli rodzice nie reagują na działania PIS, wówczas kierowane są do nich upomnienia, a następnie przygotowywany jest tytuł wykonawczy i sprawa przekazywana jest do wojewody, który nakłada kary finansowe na rodziców uchylających się od obowiązkowych szczepień ochronnych. Jednakże karanie nie jest celem samym w sobie, celem jest ochrona dzieci przed chorobami zakaźnymi. Szczepienia są bowiem obowiązkowe, a nie przymusowe w Polsce - wyjaśnia Nakielska.

Argumentacją rodziców, żeby uniknąć zaszczepienia dziecka, jest najczęściej zupełnie nieuzasadniony naukowo strach przed autyzmem oraz niepożądanymi odczynami poszczepiennymi. Nie brakuje też stwierdzeń, że maluch jest po prostu za mały. Duży wpływ na postępowanie rodziców ma również opinia najbliższej rodziny czy znajomych oraz anonimowe komentarze znalezione w internecie niepoparte naukową wiedzą i dowodami.

- Większość rodziców nieszczepiących dzieci tak naprawdę nie ma wiedzy i wykształcenia medycznego. Strach przekazywany jest z ust do ust, czyli jedna mama drugiej mamie przekazuje informacje i tak straszą się nawzajem. Wszyscy rodzice, którzy nie szczepią swoich dzieci, sami są zaszczepieni, mało tego często ich pierwsze dzieci są zaszczepione, a przy kolejnych mają opory. Obserwujemy częściowo modę na nieszczepienie. Rodzice często przychodzą do Inspekcji Sanitarnej po otrzymaniu pisma upominającego, nie po wiedzę na temat szczepień, ale po to, aby straszyć konsekwencjami prawnymi organ państwowy i wykłócać się ze strachu przed karą finansową, nie przyjmując do wiadomości, że stawką jest zdrowie i życie ich dziecka - podkreśla kierownik sekcji epidemiologii.

Szczepienia? Tak!
Szczepienia ochronne to dobrodziejstwo naszych czasów. To właśnie dzięki szczepionkom zniknęło wiele bardzo groźnych chorób, o których młodzi ludzie nawet nie słyszeli. Niestety brak regularnych szczepień na całej populacji to powracające zagrożenie.

- Niestety niewielka grupa ludzi nie przyjmuje tego do wiadomości. Szczepienia są niezwykle ważne do drugiego roku życia dziecka, bo układ immunologiczny nie jest jeszcze dojrzały i choroby mogą wywołać często nieodwracalny uszczerbek na zdrowiu. Szczepienia dzieci starszych eliminują choroby ze społeczeństw lokalnych i chronią najmłodsze dzieci, a także osoby starsze, które niejednokrotnie opiekują się wnukami - podsumowuje Sylwia Nakielska.

Rzetelne i ogólnodostępne informacje dotyczące szczepień ochronnych znajdują się na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego w zakładce "Zaszczep w sobie chęć szczepienia" oraz w literaturze m.in. "Wakcynologia" pod redakcją Wiesława Magdzika, Danuty Naruszewicz-Lesiuk, Andrzeja Zielińskiego, "Szczepienia w pytaniach i odpowiedziach" (wyd. 5) Jacka Wysockiego i Hanny Czajki czy "Szczepionki nie daj się zwariować" Izabeli Filc-Redlińskiej.

Wyświetleń: 8533
 
11:18, 14.05.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

x
09:23, 14.05.2017 r.
Przysłowiowa głupia przemądrzała gęś mądrzejsza od profesora- ot, czasy...
zxc
09:29, 14.05.2017 r.
To nie jest moda. Zaszczepić jest łatwo ale potem mogą być problemy neurologiczne i in choroby autoimmunologiczne itp A często sie słyszy autyzm padaczka ZA itp. A niestety u nas lekarze nie wiedzia albo nie chcą widzieć co to jest NOP. Nas iest taki system że nie mamy jako panstwo systemu odszkodowawczego po powikłaniach poszczepiennych. Takze wcale sie nie dziwie rodzicom że się boją szczepic swoje dzieci. Pozdrawiam.
xyz
09:55, 14.05.2017 r.
Dzieci, które nie mają obowiązkowych szczepień nie powinny być przyjmowane do państwowych żłobków i przedszkoli, bo stanowią ogromne zagrożenie dla innych. W przypadku zachorowania takich dzieci na choroby zakaźne, leczenie powinno odbywać się na koszt nieodpowiedzialnych rodziców. Niby dlaczego koszty leczenia miałby ponosić NFZ a tym samym my wszyscy za czyjąś głupotę i nieodpowiedzialność.
nacjonal.
09:56, 14.05.2017 r.
Niech gie wybroczne tate heedktoha zainteresuje się swoją nacją i wytłumaczy, dlaczego nie przestrzegają takich samych szczepionek,które zalecane są gojom.
Zdaje się,że talmudyzm wiele spraw tłumaczy,dlaczego jest jak jest...
Mokka
10:18, 14.05.2017 r.
Do xyz: palacze, alkoholicy, osoby źle odżywiające się, narkomanii niech także sami się leczą :-)
Rozumiem, że masz mózg wyprany informacjami z tv, ale nie usprawiedliwia cie to by nie zgłębić tematu skoro już musisz się wypowiadać. Wiedza nie boli. Czytanie naukowych dowodów na szkodliwość szczepień też. W całej Europie nie ma takiego nacisku na szczepienia a w wielu krajach w ogóle nie są obowiązkowe. W Polsce jest identyczny kalendarz szczepień co np. W Rumunii czy Mołdawii. W Niemczech, w Holandii czy krajach skandynawskich rodzice mają wybór. Jakoś nie słyszałam by pojawiały się tam epidemie. W większości krajów istnieje także fundusz odszkodowań poszczepiennych - rodzice mogą liczyć na pieniądze w razie wystąpienia problemów zdrowotnych. W Polsce nikt nawet nie chce przyznać, że takie problemy się pojawiają. Ciemnogród!!!
realista
10:18, 14.05.2017 r.
Ciemnogród powinien być wydalony ze społeczeństwa i z NFZ. Nie powinna składka większości normalnych ludzi być przeznaczona na leczenie ludzi nieszczepionych, którzy będą chorować. Rodzice którzy nie zaszczepią dzieci powinni być traktowani z KK za świadome narażenie na utratę życia lub zdrowia dziecka. Ciemnogród i głupota rodziców, do robienia dzieci wiedzy nie trzeba. Do wychowania niestety już tak.
Mama nie szczepionego
10:22, 14.05.2017 r.
Mój nie jest szczrpiony i nie zamierzam to puszczać do szkoły państwowej bo tam same chłodzące zagrożenie kest w postaci zaazczepionych dzieci które zarazaja! Mnie stać na puszczenie mojego dziecka do prywatnej szkoły i prywatne leczenie a nie na nwz gdzie są kolejki a tak naprawdę dziecko 3 lata i nigdy nie miało antybiotyku ... wiec wasze szczepione dzieci ciagle chorują . .. ciagle jest antybiotyk a przecież powinny być zdrowe !
Mokka
10:23, 14.05.2017 r.
Czt redakcja mojej Ostrołęki zgodzi się umieścić artykuł poświęcony szkodliwości szczepień? Poparty dowodami naukowymi i autentycznym historiami polskich dzieci? Jeśli tak, proszę dać znać- skontaktuję się z wami.
Mokka
10:29, 14.05.2017 r.
Do realista: poproszę o dowody naukowe, że dzieci nieszczepione stanowią zagrożenie dla społeczeństwa. Ja mogę podesłać, że jest odwrotnie... nie wiem jak można powielać bzdury o rozprzestrzenianiu chorób przez dzieci bez szczepień. POLSKIE DZIECI NIE SĄ GORSZE OD DZIECI W ZACHODNIEJ EUROPIE, KTÓRE NIE OTRZYMUJĄ TYLU SZCZEPIONEK CO POLSKIE. RODZICE TYCH DZIECI MAJĄ WYBÓR I WELU Z NICH W OGÓLE DZIECI NIE SZCZEPI.
Kabrio
10:43, 14.05.2017 r.
Mokka naczytałeś się internetów i powielasz głupoty. To właśnie na Zachodzie już odczuwają skutki niedouczonych antyszczepionkowców, takich jak ty. Podobnie jak ty "mogą podesłać", ale nie podsyłają, a w internecie piszą anonimowo.
Wiosna
10:47, 14.05.2017 r.
Mam nadzieję że osoby które nie szczepią swoich dzieci np. na ospę nie będą również wymagać od lekarza pomocy
og
10:59, 14.05.2017 r.
No niestety zwykli ludzie nie ufaja juz wladzy bo maja ku temu mnostwo powodow
Mokka
11:34, 14.05.2017 r.
Do Wiosna: a czy wiesz, że żadne szczepienie nie daje gwarancji na to, że się nie zachoruje na tę chorobę? Nie daje nawet gwarancji, że przejdzie się ją łagodniej. Odporność po szczepieniu nabywasz na max 10 lat. Rozumiem, że jako dorosły doszczepiasz się na bieżąco? Jeśli nie, jesteś takim samym "zagrozeniem" dla społeczeństwa co dzieci nieszczepione. Zapytaj się swojej babci, dziadka ile mieli szczepień. Zerknij w swoją kartę i policz ile dostałeś...no i kiedy!
Rotawirusy, pneumokoki, meningokoki, szczepienia 6w1, mmr- zapraszam dorosłych na te szczepienia :-)

Co do ospy, to akurat na nią nie są obowiązkowe szczepionki ;-)

Uważam, że sami powinni też płacić za wszelkie usługi w ramach NFZ osoby, które ulegną wypadkom uprawiając sporty ekstremalne, jeżdżący samochodami, motocyklami, pływający w wodzie - to w końcu zawsze jakieś ryzyko. Podejmują je na własną rękę. Każdy ma wybór... a nie - nie każdy! Bo rodzice nie mają póki co swobodnego wyboru czy szczepić czy nie! A ryzyko jest duże. I większość krajów UE szanuje prawa człowieka i pozwala bez konsekwencji na dokonywanie wyborów.
Lekarz
11:44, 14.05.2017 r.
Takie osoby jak powyższa "mama nie szczepionego" powinny być steryliziwane i być pozbawione władzy rodzicielskiej.

Bo na leczenie na którąkolwiek z chorób przeciwko której są szczepienia jej nie stać.

Trzeba być skończomym deebilem żeby świadomie narażać własne dziecko na ciężką utratę zdrowia albo śmierć. SZCZPIONKI WŁAŚNIS TEMU ZAPOBIEGAJĄ
Do Mokka
11:46, 14.05.2017 r.
Masz w 100% rację.
do lekarz
11:51, 14.05.2017 r.
Ty nie jesteś lekarzem, że takie brednie wypisujesz. puknij się w łeb.
Nie
12:29, 14.05.2017 r.
Mój chrzesniak nie był szczepiony, ma teraz 2 latka i jest chodzacym zdrowym idelanym i ruchliwym dzieckiem. Wiec nie widze powodów do szczepienia dzieci chemią, ktora co roku sie zmienia w składzie szczepionki. Czyli testowanie na ludziach pod przymusem tak jak bylo to za czasów II wojny światowej........
realista
12:35, 14.05.2017 r.
To nie moda na nieszczepienie ale coraz większa świadomość ludzi-rodziców o zagrożeniach jakie niesie ze sobą szczepionka. Znam rodziców, którzy szczepią i nawet nie zastanowią się co w tej szczepionce jest...rtęć i inne świństwo. Nie jestem zwolennikiem ani szczepień ani nieszczepień ale większej świadomości, że komuś zależny na takiej propagandzie, że szczepienia są dobre. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Ci bardziej świadomi-mądrzejsi-myślący wiedzą że nie zawsze to co jest gdzieś tam polecane i zalecane-obowiązkowe jest dobre.
Ja jestem po 30stce i miałem 6 szczepień. Teraz jest chyba ponad 20. jak się nie mylę. To chyba już czysta przesada. Najpierw wymyśla się jakiś lek a dopiero chorobą która by do tego leku pasowała. A jak nie ma choroby to się wymyśla nową chorobę. Ci bardziej świadomi i uważni wiedza o co chodzi.
nacjonal.
13:08, 14.05.2017 r.
Należy przypomnieć wypowiedź sprzed lat żyda Geremka o planach zmniejszenia populacji Polaków do 15 mln.a zatem jeśli Polska ma najbardziej rygorystyczne prawo antyaborcyjne i ciężko go ruszyć,to dlaczego by nie spróbować szczepionek i innych pochodnych''leczniczo-uzdrowicielskich''spec
yfików stosując je przede wszystkim na polskich dzieciach?.
Pamiętajmy,że światowe lewactwo i w medycynie nie zasypuje gruszek w popiele, ono walczy z Bogiem i z prawami natury,prze do do realizacji planu panowania nad światem.
Rafał
13:15, 14.05.2017 r.
Gazeta Wybiórcza to żydowska gazeta. A kto dostarcza szczepionki do testów do Polski? Izrael. Tusk kilka lat temu podpisał umowę z Izraelem, godząc się na testy ich specyfików na naszych dzieciach.
Teraz trochę poważniej. Ci co nie znają tematu powikłań poszczepiennych niech nie wypisują tutaj bzdur. Mokka udzieliła dużo prawdziwych informacji ale jak widać do niektórych mądrych inaczej to nie dociera.
Ci co boją się epidemii niech wygooglują sobie jaki jest kalendarz na zachodzie Europy. Porównajcie ilość szczepień dzieci na zachodzie i w naszym kraju a później sprawdźcie występowanie chorób, na które są szczepione obowiązkowo nasze dzieci i sprawdźcie czy w Europie te choroby występują wśród nie zaszczepionego na nie społeczeństwa.
Temat powikłań poszczepiennych akurat dotyczy osobiście mojego dziecka. Uwierzcie mi, że jeśli wystąpią powikłania to nikt wam nie pomoże. Zostaniecie zostawieni sami sobie i lepiej żebyście dysponowali sporymi funduszami na leczenie dziecka.
A i jeszcze jedno sprawdźcie skład szczepionek wszyscy internetowi mądrale i sprawdźcie z czego są produkowane te bezpieczne szczepionki.
Bez
13:23, 14.05.2017 r.
A od kiedy panuje moda na mordowanie lekarzy którzy odwaza się napisać że szczepionki są przyczyną zgonów i wielu nieuleczalnych chorób?
Bez
13:28, 14.05.2017 r.
Dr Jeff Bradstreet, jego ciało znaleziono niedaleko domu w rzece. Szeryf, podobnie jak w Polsce robi to policja, uznał, że to samobójstwo. Jednak po wyciągnięciu z wody i sekcji okazało sie, że śp. dr Bradstreet ma olbrzymią ranę postrzałowa klatki piersiowej.

Dr Holt, 21 czerwca, znaleziono kolejnych dwóch lekarzy martwych. Został znaleziony na wschodnim wybrzeżu Florydy. Dr. Holt pozostawił 3-letnią córkę.

Dr Hedendal został znaleziony martwy w swoim samochodzie. Przyczyn zgonu nie ujawniono.

Dr Teresę Sievert, lat 46, 29 czerwca, znaleziono martwą, w swoim domu. Przed domem w nocy stała półciężarówka i sąsiedzi słyszeli dziwne odgłosy. Dr. Teresa Sievers, który został zamordowany

Dr Jeffrey Whiteside zniknął w tym samym dniu, miał 63 lata.

Dr Lisę Riley 10 lipca znaleziono z raną postrzałową głowy we własnym domu
nacjonal.
13:38, 14.05.2017 r.
Lekarze alarmują,że ma rzetelnych badań szczepionek.
Rodziców,którzy optują za obecnie''bezpiecznymi''szczepionkami odsyłam do ostatniego numeru ''Gazety Warszawskiej''do artykułu pt.Kto zapłaci za powikłania poszczepienne.
Do BEZ
13:43, 14.05.2017 r.
Lekarzy tak uczą i nic więcej, aby nabijać przemysł farmaceutyczny i to cała prawda,bez żadnych prawdziwych.
Ojciec
13:44, 14.05.2017 r.
Każdy ma wybór, a kto tego nie szanuję to jest idiotą
matka
14:03, 14.05.2017 r.
Polecam film "Usłyszeć ciszę" i wiele artykułów na temat szczepień. W pełni zgadzam się z tym, co napisała Mokka i Rafał. Warto najpierw zdobyć wiedzę, a potem się wypowiadać. Przede wszystkim jednak potrzeba zdrowego rozsądku we wszystkim, także w sprawie szczepień. Żałuję, że kilkanaście lat temu nie miałam dostępu do takiej wiedzy, jaką mają współcześni rodzice. Moja córka do drugiego roku życia bardzo często chorowała. Wszystkie obowiązkowe szczepienia otrzymała. Jej organizm nie poradził sobie z takim obciążeniem. Mam autystyczne dziecko w domu i to ja codzienne muszę sobie z tym radzić. Firmom farmaceutycznym nie zależy na naszym zdrowiu. Przecież tylko chorzy kupują lekarstwa.
do idiotów
14:54, 14.05.2017 r.
Powinniście być wysterylizowani. Oby wasze dzieci szybko umarły na proste choroby, w pełni wyleczalne dzięki szczepieniom, mam nadzieję że wasz materiał genetyczny nie zostanie powielany dalej. Gratuluję i nie pozdrawiam.
PiSuardessa
15:19, 14.05.2017 r.
@mokka
Naukowe dowody o szkodliwości szczepień? Oj żarty się Ciebie trzymają.
O szkodliwości szczepień wypowiadają się samozwanczy lekarze i takie oglupiale jednostki jak ty.
Wiesz czemu nie ma epidemii? Bo nadal większość się szczepi, ale z każdym kolejnym niezaszczepionym dzieckiem zagrożenie epidemia rosnie.
Rozumiem że operacji też poddawać się nie będziesz bo przecież nikt nie da ci 100% pewności że się powiedzie i nie będzie powikłań.
Ciemnogrod to właśnie ruch antyszczepionkowy. Za nieszczepienie dzieci powinny być wysokie kary finansowe plus pozbawienie takich delikwentow praw rodzicielskich!
Mo to dno
15:24, 14.05.2017 r.
Jak można pyblilować taki paszkwil. I jeszcze dać możliwość wypowiadać się idiotom w komentarzach? Weźmiecie pseudoredaktorki odpowiedzialność za choćby jedno chore dziecko po waszej publikacji?

Nie postawiłam
Lek. med.
racjonalista
15:37, 14.05.2017 r.
No i co niektórzy nadal nie rozumieją...ciemna masa i głucha na jakiekolwiek argumenty. Te szczepionki którymi się teraz szczepi dzieci są inne...mają inny-niebezpieczny skład niż te jeszcze 15 lat temu. Znam rodziców szczepiących których dzieci chorują na potęgę...co kilka tygodni antybiotyk, przechodzone zapalenia płuc...przechodzone bezobjawowo. Na tym ma polegać profilaktyka? Odporność po szczepieniu to max 10 lat, później już organizm traci odporność na daną chorobę i jest tak samo narażone na zachorowanie jak osoba nieszczepiona. Ludzie tu nie chodzi o mentalną walkę zwolenników i przeciwników szczepień...chodzi o nowe pokolenia. Poczytajcie sobie o szczepionce przeciwko HPV firmy Gardasil. I zastanówcie się dlaczego została wycofana np w Japonii? Ludzie myślenie nie boli.
Prawda
16:07, 14.05.2017 r.
Ciekawe czemu lekarze nie szczepia swoich dzieci? Oczywiście muszą mówić że szczepią. Lekarze muszą innym wciskać szczepionki i przekonywać o ich dobroczynnosci bo to jest mega przemysł, gdzie jeśli się ktoś wyłamie ma problemy.. Dlaczego też w innych krajach to rodzic podejmuje decyzję o szczepieniu? Bo jest to ryzyko, które może wpłynąć na całe życie jego dziecka. A do tego są specjalne fundusze w wypadku powikłań poszczepiennych. Tak w wypadku POWIKŁAŃ POSZCZEPIENIACH, to istnieje, gdyby nie było powikłań po szczepieniu to fundusz też by nie istniał. Rodzice czy czytaliście ulotki szczepionek? Zobaczcie jakie mogą być niepożądane skutki szczepionki zawarte w ulotce. Założę się że cześć z was poważnie by się zastanawiało czy zaszczepić jak by to przeczytało. Poczytajcie o szczepionce gardasil podawanej młodym dziewczynom. Mówi się że nie ma naukowych dowodów na to że szczepionki szkodzą, a czy sa naukowe dowody na to że szczepionki nie szkodzą?? Przecież na każdej ulotce szczepionki są wypisane tragiczne działania niepożądane.. a poza tym badania szczepionek sponspruje przemysł farmaceutyczny który te szczepionki sprzedaje :D
~~ost
16:17, 14.05.2017 r.
Gazeta Wyborcza ha ha ha ha ja takiego swinstwa nie biore do reki
Gosia
16:23, 14.05.2017 r.
Jak dzieci nie szczepione mają być zagrożeniem dla szczepionych??? Przecież są zaszczepione a idąc waszym tokiem rozumoeanoa-bezpieczne. Przecież po to je szczepiliście! W Listopadzie w Niemczech było 14 przypadków zachorowań na Odrę,w tym 13 Odrę poszczepienną. Inteligentni sami wyciągną wnioski. Kto wierzy że polskie dzieci są szczepione z troski o nich wynikającej ten jest naiwny. Pieniądz rządzi światem a nie altruizm! Czytajcie moi drodzy a nie tylko powtarzacie ze szczepienia są takie zdrowe i bezpieczne. 40 lat temu otrzymaliście 3 szczepionki,obecnie jest ich kilkadziesiąt. Czy naprawdę wierzycie ze taki kombajn jest dobry dla organizmu,zacznijcie myśleć a nie tylko powtarzać co mówią wam lekarze którzy swoich dzieci nie szczepią!
Gosia
16:27, 14.05.2017 r.
Od kiedy weszły obowiązkowe pneumokoki wzrost zachorowań na sepsę jest ponad 40% wyższy. No jak to, przecież szczepienia miały chronić a nie osłabiać odporność!
racjonalista
16:34, 14.05.2017 r.
Mam wrażenie, że ludzie wierzą ślepo że medycyna jest po to żeby wyleczyć, szczepionki po to żeby zapobiegać chorobom. Nie po to...medycyna jest po to by leczyć a nie wyleczyć...każdy potencjalny pacjent to KASA. Poczytajcie o MONSANTO. Ludzie więcej racjonalizmu a nie optymizmu. Kiedyś nie było leków na zatwardzenia, RLS-dla przypomnienia to choroba (syndrom) niespokojnych nóg. Ludzie żyli w miarę zdrowo i długo. A teraz leki na nadciśnienie przepisują 30 latkom. Epidemia nowotworów. Skąd to wszystko? Zastanówcie się ludzie. Przemysł farmaceutyczny i w tym te wasze uwielbione szczepionki.
Ja to Ja
16:35, 14.05.2017 r.
Niedługo będą szczepionki od ukąszenia komarów, albo od brudnego powietrza. Higiena, zdrowe pełnowartościowe posiłki to podstawa, Ludzie myślcie
Do Gosia
16:44, 14.05.2017 r.
Nedouczona imbecylko. Sepsa nie jest chorobą. Nie rozmnażaj się- dla dobra twoich potencjalnych dzieci.

Nie pozdrawiam
Lekarz
racjonalista
16:45, 14.05.2017 r.
I jak się telewizję ogląda to co druga reklama to jakiś niby lek cudowny na każdą dolegliwość. Zdrowa dieta to podstawa, aktywność fizyczna. Lek to ostateczność.
A co do szczepionek to racja...skoro wasze szczepione dzieci są waszym zdaniem bezpieczne i odporne to czemu boicie się tych nieszczepionych? Ja tam swoich dzieci nie szczepiłem i dobrze się mają. U znajomych zaszczepili chłopca i ma AUTYZM. Gdyby szczepionki były tak cudowne to by nie było tylu sprzeciwów, protestów i funduszu rekompensującego powikłania poszczepienne. A i w innych krajach Europy też były by obowiązkowe a nie dobrowolne. Skoro w PL jest demokracja to i wolna wola co do szczepień być powinna a nie Sanepid kary wlepia. Nasz kraj to jeszcze zacofany i ślepy.
Jj
16:53, 14.05.2017 r.
Dla mających wątpliwości polecam film WYSZCZEPIENI do obejrzenia na YouTube
A propo sepsy-Gosia ma rację
16:55, 14.05.2017 r.
Jaki z ciebie lekarz skoro obrażasz innych i jesteś chyba niedouczony. Sepsa może wystąpić gdy np układ odpornościowy jest osłabiony a jest osłabiony w wyniku podania szczepionki bo przecież jak wiesz albo i nie-szczepionka to wirus-antygen.
M
17:19, 14.05.2017 r.
Moje nieszczepione drugie dziecko jest okazem zdrowia w przeciwieństwie do szczepionego pierwszego dziecka , które doznało Nop. Niepożądane odczyny występują bardzo często niestety lekarze ich nie zgłaszają bojąc sie o swoją praktykę. Powinien być wybór jak to jest w większości krajów EU. Autyzm został udowodniony po szczepionkach.
Sepsa
17:23, 14.05.2017 r.
Sepsę czyli posocznicę może wywołać w zasadzie dowolna bakteria. I NIE JEST TO CHOROBA. Jest to pewna reakcja zapalna organizmu na zakażenie bakteryjne.

Czytając powyższą wypowiedź aż ręce opadają. Pewnie dla ciebie gorączka to też choroba a nie zespół objawów. Ale ucz się dalej medycyny z forów i reklam. Powodzenia.
Ewa
17:36, 14.05.2017 r.
Zastanawiam się dlaczego w polsce ludzie w dobie takiego postępu są ociemniali?? czemu to nasi kochani lekarze nie wypowiadaja się z drugiej strony tej Złej o szczepieniach ile mianowicie jest powikłań po a nie przed i bez szczepienia, mam w rodzinie przypadek i to podwójny na super szczepionkę Polio, gdzie dzieci przestaly chodzic siedziec i w końcu w 17 roku życia zmarły. Ludzie w Polsce jak owce na rzeż idą i nic nie chca wiedzieć!!!!! prawdziwa ciemnota, a czemu kiedy zapytałam lekarza czy odpowie w drodze jakichkolwiek powikłań po szczepieniu mojego dziecka to powiedzial że nie!!! ha i co lepiej szczepić nowe się w razie czego urodzi. Właśnie na Zachodzie ludzie są o wiele mądrzejsi i panstwa również, niech robią bezpieczne szczepionki a nie eksperymenty na biednych dzieciach i jednoczesny biznes farmaceutyczny, bo i lekarz zarabia i sanepid, a skąd niby tyle chorych dzieci i taka umieralność , mam na mysli oczywiscie inne przypadki niż nowotwory, JUZ czas trochę zmądrzeć, tyle się o tym mówi!!!!!!!!!!!!!!!!
Ewa
17:39, 14.05.2017 r.
Zacznij mądrzenie od siebie. Bo pod kopułą masz niestety nie za wiele
Truth
17:43, 14.05.2017 r.
Parlament Szwecji właśnie odrzucił siedem wniosków, które miały promować przymusowe szczepienia. Uznał, że obowiązkowe szczepienia są sprzeczne z konstytucyjnymi prawami obywateli.
10.05.2017 r. parlament decydował o raporcie Komitetu Socjalnego, który poruszał szereg aspektów dotyczących zdrowia publicznego. To, co skłoniło znaczną część populacji do monitorowania tego szczególnego tematu, było to, że zawierał kilka wniosków, które utorowałyby drogę zarówno dla większej liczby szczepień i ich wymuszania. To dotyczyło wielu osób, nie tylko tych, które nie zdecydowały się na szczepionkę, ale także osób, które były szczepione, ale które absolutnie nie chcą żadnego przymusu.
Czytanie nie boli
17:45, 14.05.2017 r.
Moi drodzy, czy wy wiecie co to jest szczepionka? Wiedzy o tym uczyliście się w szkole podstawowej. Jak widać odpłynęła. Jeśli macie dzieci w gimnazjum, zapytajcie ich jak działa szczepionka i co to jest układ immunologiczny, one wiedzą. Miałem niemiłą przyjemność poznać parę, która upierała się, że szczepienie wywołuje śmierć, nie były to osoby wykształcone. Zaznaczam GOOGLE to nie lekarz. Jeżeli wasza wiedza opiera się jedynie na informacjach z internetu to jestem zażenowany, iż macie czelność wypowiadać się o tym publicznie. Po głębsze informacje radzę sięgnąć do książki od biologii, bądź poradzić się osoby o wykształceniu medycznym.
Bzdur, które Państwo piszecie nie da się czytać, bo człowiek się tylko załamuje, że kształcenie w Polsce w zakresie podstawowej biologii jest na tak NISKIM poziomie.
Szkoda tylko Waszych dzieci, że mają tak niewykształconych rodziców.
Stop NOP
17:46, 14.05.2017 r.
Wskażcie mi lekarza, który da pewność, że dziecko po szczepionce nie będzie miało NOP (dla niezorientowanych: niepożądany odczyn poszczepienny, włącznie z mózgowym porażeniem dziecięcym). Wiecie dlaczego NOP-ów jest tak mało? Bo lekarze ich nie zgłaszają!!!!! A czy to lekarz zajmie się dzieckiem chorym po szczepieniu? NIE! Życie i opieka nad dzieckiem niepełnosprawnym jest wtedy rolą rodziców. I powiem wam za ile - za 153 zł miesięcznie bo tyle wynosi zasiłek na kształcenie i rehabilitację dziecka niepełnosprawnego. Tym, którzy szczepią i mają szczęście - gratuluję. Pozostałym (w tym sobie) współczuję!
do SEPSA
17:48, 14.05.2017 r.
Nigdzie nie napisałem że gorączka to choroba. Nawet nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Stwierdziłem tylko, że sepsę może też między innymi wywołać szczepionka i jest to fakt. Bo szczepionka składa się z wirusa-antygenu, który jest wszczepiony do organizmu.
Truth
17:53, 14.05.2017 r.
Tzw "lekarze" wciskają propagandę, że etylortęć zawarta w tiomersalu absolutnie nie jest szkodliwa i nie ma związku z autyzmem, zwłaszcza w "takich ilościach" jak w szczepionkach.e lekarzy, Jest wielkim skoorweseństwem robienie w balona nieświadomych rodziców, którzy niejednokrotnie muszą podjąć decyzję i ryzyko. Mało która kutwa lekarska potrafi odpowiedzieć na pytanie dlaczego w krajach zachodnich szczepienie jest dobrowolne, a w Polsce jest przymusowe...
Przypominam, że w Polsce nie robi się żadnych statystyk odnośnie niepożądanych odczynów poszczepiennych, więc wedle tego problemu nie ma. Ale w USA takie statystyki się robi i dane są porażające, zacytuję:
"Dr Hooker, dzięki pomocy dwóch senatorów, otrzymał po 10 latach starań dane dotyczące 400 000 dzieci urodzonych pomiędzy 1991-1997 rokiem. Dane te były przeanalizowane przez epidemiologów z CDC, z dr Thomasem Verstraetenem na czele. Analiza tego materiału dowodzi jednoznacznie, że urzędnicy CDC wiedzieli o bardzo wysokim ryzyku zachorowań na autyzm, na zaburzenia snu, zaburzenia mowy i o innych poważnych uszkodzeniach Centralnego Układu Nerwowego, związanych z rtęcią, zawartą w preparacie zwanym tiomersal."
Dane te są porażające, ponieważ wynika z nich że przypadków autyzmu po użyciu tiomersalu jest około 5500 tysiąca miesięcznie!!! Jak to wygląda w Polsce? Czarna dziura...
NARODOWIEC
18:07, 14.05.2017 r.
Ten artykuł jest kłamliwy - zastraszający. Swojej już siedmioletniej już córki nie szczepiliśmy i dotychczas nikt nas nie prześladował. Akurat byłem w szpitalu, gdy chciano mi kłuć dziecko już następnego dnia po narodzeniu. Stanowczo się sprzeciwiliśmy pielęgniarce, która, nawet nie okazując większego niezadowolenia, skierowała mnie do ordynatora oddziału. Ten skierował do biura, bu wypełnić formalności. Tam okazało się, że są nawet gotowe formularze do wypełnienia dla rodziców nie chcących szczepić swych pociech. Spodziewałem się jakichś nacisków, nakłaniań, byłem przygotowany na walkę, gdyż niektórzy nasi znajomi przechodzili istną gehennę w podobnych sytuacjach, a tu całkowity spokój. Odczułem jakby szpital był po naszej stronie.
Póki co córka chowa się zdrowo. Życzę ducha walki rodzicom walczącym z perfidią szczepionkarską!
Serdecznie współczuję rodzicom, których dzieciom zniszczono zdrowie rtęcią, aluminium i innymi syfami zawartymi w szczepionkach.

Na koniec zainteresowanym mogę polecić s t r o nę, gdzie jest dużo fachowych artykułów w tym temacie: DAKOWSKI następnie w zakładce: zdrowie. Pozdrawiam
NARODOWIEC
18:13, 14.05.2017 r.
I jeszcze jedno.
Utrzymujemy znajomość z małżeństwem lekarzy - on doktor med sądowej ona pediatra - ich czworo dzieci nie otrzymało ani jednej szczepionki!
Jeszcze raz pozdrawiam troskliwych rodziców!
brexit
18:44, 14.05.2017 r.
Na tak zwanym zachodzie szczepienia nie są obowiązkowe.Kiedy to jest korzystne można z zachodnich wzorców skorzystać.
Obowiązkowe szczepienia to skandal i już dawno powinny być zniesione.
Biolog
18:58, 14.05.2017 r.
Nie rozumiem sytuacji, w której ludzie nie mający zielonego pojęcia w sprawach medycyny, szczepień, działania układu immunologicznego czy choćby podstawowych elementów z zakresu wiedzy biologicznej wypowiadają się na te tematy. Jacy wszyscy są mądrzy. Ludzie to jest wasza sprawa czy szczepicie swoje dzieci czy nie, ale pamiętajcie jedno: stanowicie zagrożenie nie tylko dla waszych pociech ale również dla innych dzieci. Łatwo jest przeczytać durne, niepotwierdzone w medyczny sposób informacje na temat szkodliwości szczepień, ale dlaczego nikt nie zada sobie trudu żeby zastanowić się chwile czy to nie jest manipulacja. Z tego co wiem, Pan który napisał zakłamany artykuł odnośnie związku szczepienia szczepionką MMR a autyzmem i sfałszował wyniki badań jest teraz wielką gwiazdą i za swój występ i propagowanie swoich przekonań bierze niemałą kasę. Więc pozdrawiam ludzi, którzy twierdzą, że to firmy farmaceutyczne zgarniają kasę ze szczepionek, a okazuje się, że antyszczepionkowcy też na swoich przekonaniach się dorabiają. Do osób, które twierdzą, że nie ma epidemii w sąsiednich krajach to muszę Państwa rozczarować, bo epidemia odry jest niepodważalnym faktem. Z badań wynika, że faktycznie chorują ludzie zaszczepieni, ale dostali oni tylko jedną dawkę szczepionki, co nie daje pełnej odporności. Ludzie czy wy zdajecie sobie sprawę jak straszne choroby były kiedyś i ile ludzi na nie zmarło w strasznych męczarniach. Może poczytajcie sobie o przebiegu cholery, duru brzusznego czy innych i zadajcie sobie pytanie czy chcielibyście żeby wasze dzieci przez to przechodziły? Magister Biologii
Krótko
18:59, 14.05.2017 r.
Prawda pewnie jak zwykle jest gdzieś po środku. Szczepienia tak, ale w rozsądnych ilościach. Uważam, że szczepionki przeciwko śwince czy różyczce to przesada, ospę wietrzną też można sobie darować. Chorowałem jako dziecko na wszystkie te choroby, odrę też. Są jednak sytuacje gdzie szczepienia chronią przed kalectwem i ratują życie: polio, wścieklizna, tu mamy twarde, pozytywne dane, z którymi trudno dyskutować.
eeee
19:01, 14.05.2017 r.
Jak.czytam te głupoty ze szczepionki powoduja AUTYZM to mi sie smiac chce z ludzkiej glupoty Dziecko rodzi sie z autyzem jak juz cos w wieku predszkolnym dopiero mozna zdiagnozowac autyzm Szczepionka moze przyspieszyc rozwoj autyzmu ale nie.go spowodowac Nigdzie nie ma dowodow na to ze od szczepionki dziecko zachorowalo na autyzm
NARODOWIEC
19:02, 14.05.2017 r.
Do brexit

Żeby one były tylko obowiązkowe. Nie jestem do końca w temacie ale one już chyba po "poprawkach" są PRZYMUSOWE, a to zmienia sytuację rodziców sprzeciwiających się tej mafii.

Kto wie dokładnie, niech potwierdzi, czy wg aktualnego prawa szczepienia są (tyko...) "obowiązkowe" czy (już...) "przymusowe"?
Do biolog
19:05, 14.05.2017 r.
Taa? To powiedz cwaniaczku oświecony jak to się stało, że mój syn przestał mówić nastąpił gromny regres w rozwoju po podaniu szczepionki mmr 5w1? Ma zdiagnozowany autyzm. W samej Ostrołęce jest takich przypadków kilka.
Do Biolog
19:07, 14.05.2017 r.
Proszę podać maila - wyślę badania medyczne potwierdzające szkodliwość szczepień. Wyślę także badania nad szczepienie mmr odnośnie odry - to żywa szczepionka i to zaszczepione dzieci rozkoszą wirusa. Przez blisko 6 tygodni go wydalają (można o tym przeczytać chociażby w ulotce, ale komu by się chciało ją przeczytać:/).

Co do pana od mmr - proszę mi pokazać ten wyrok. Nie ma! To jest właśnie oszustwo - ten pan nie sfałszował tych badań. Proszę sobie samodzielnie doczytać informacje na jego temat, a nie powtarzać głupoty.

Co do eliminacji chorób za pomocą szczepień wystarczy wejść w bazy medycznej i odczytać z wykresów jak spadała zachorowalności na choroby a w którym momencie zostały wprowadzone szczepienia.... tak się składa, że to nie one je wyeliminowały, ale poprawa warunków życia i higieny.
Lopuś Opadek
19:08, 14.05.2017 r.
Wszystkim przeciwnikom obowiązkowych szczepień przypominam, że do tej pory istnieją śmiertelne choroby zakaźne na które NIE MA LEKARSTWA. Na przykład Wścieklizna. Jedynym ratunkiem jest seria odpowiednio WCZEŚNIE przyjętych dawek szczepionki lub wcześniejsze, prewencyjne zaszczepienie się. W dobie komunikacji lotniczej gdzie człowiek zakażony wirusem Eboli po kilku godzinach ląduje w Europie i zaraża innych śmiertelną chorobą brak szczepień jest Nieodpowiedzialną Głupotą. Kiedyś Czarna Ospa w Europie uśmierciła kilkanaście milionów ludzi.
NARODOWIEC
19:08, 14.05.2017 r.
Do eeee

Autyzm powodują rtęć i aluminium zawarte w szczepionkach, które otrzymuje dziecko przez pierwsze latka życia, kilkunastokrotnie przekraczające ilości bezpieczne dla dorosłego człowieka!
Jak Cię to śmieszy to się śmiej ale dziecka nie szczep - nie ryzykuj!

Ostatni "krzyk mody" szczepionki przeciw rakowi szyjki macicy powodują bezpłodność. Czy to też śmieszne?
xxx
19:16, 14.05.2017 r.
no i w koncu jest dużo wypowiedzi jakie to szczepionki są dobre, poczytajcie i zrozumcie,a sławne szczepienie przeciw grypie-głupota wymyslpona, wiele osób się sczepi i tez chorują i co mądre speudo doktorki???
Biolog
19:25, 14.05.2017 r.
Co do autyzmu to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, co jest przyczyną tej choroby, o czym wypowiadają się eksperci z zakresu medycyny czy psychologii. Możliwe, że nałożyło się kilka czynników. Pan/Pani też nie ma zapewne dowodów, że to tylko i wyłącznie szczepionka przyczyniła się do powstania autyzmu. Warunki środowiskowe, zanieczyszczenie powietrza, konserwanty w żywności zapewne również wpływają na nasze zdrowie. Co do rtęci w szczepionkach to więcej rtęci zawiera np. puszka sardynek więc nie ma co porównywać. Jeśli chodzi o osobę, która SFAŁSZOWAŁA wyniki badań nad szczepionką MMR to ten Pan został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu więc jakiś chyba wyrok został postawiony a poza tym nie muszę podawać maila, bo jestem na czasie z wszystkimi badaniami.
19:26, 14.05.2017 r.
Do pseudo-lekarzy:Zyc-to myslec(Cyceron).
.
19:51, 14.05.2017 r.
"Lekarze prawie jednomyślni: szczepienia niestety są niebezpieczne!!!
Tak! Nie bójmy się tego powiedzieć: szczepienia są niebezpieczne! Niebezpieczne jest również jedzenie, które spożywamy. Wykazano niebezpieczeństwo przyjmowania wielu leków. Ba! Nawet oddychanie powietrzem (szczególnie w Krakowie) może być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Niebezpieczne okazało się nawet uprawianie sportu! Przekonał się o tym Arkadiusz Milik podczas meczu, w którym nabawił się kontuzji. Niebezpieczne jest spożywanie ryb, które zawierają szkodliwą rtęć. Ostatnio czytałem, że nawet zjadanie jaj z wolnego wybiegu jest w gruncie rzeczy gorsze od zjadania jaj z chowu klatkowego. Dlaczego? No cóż, kto tam wie co te kury na podwórku znajdą w glebie skażonej chemikaliami od sąsiada rolnika! Dochodzimy do wniosku, że wszystko jest niebezpieczne – życie szczególnie. Staje się śmiertelną chorobą przenoszoną drogą płciową. Przejdźmy zatem od chwytliwego tytułu i zabawnego (przynajmniej zdaniem autora tego tekstu) wstępu do konkretów. W dyskusji o szczepionkach powiedziano już wiele. Mój ulubiony argument brzmi: „Są dwa powody, dla których warto szczepić dzieci. Pierwszy powód: Twoje dziecko może pochwalić się rówieśnikom ze szkoły fajnym śladem po szczepieniu. Drugi powód: Nie umrze.”
.
19:53, 14.05.2017 r.
To wyżej, to cytat, oczywiście
DDD
19:57, 14.05.2017 r.
Ciekawy jestem co będziecie mowić jak wam te dzieci sie np. tężcem zarażą. Wina lekarza, bo nie mówił o szczepionce? Dziecinada. Sami swoje dzieci skazujecie na mniejsze szanse wyleczenia. Ich układ odpornościowy nie będzie działał tak szybko jak układ dziecka zaszczepionego. Wasza wola, szkoda niewinnych dzieci. Ale strach pomyśleć, ze takie imbecyle w Polsce żyją. Ciemnogród, dno i wodorosty. Na szczęście dzisiejsze młode pokolenie sie kształci. Jest nadzieja, ze nadejdzie kres tej tępoty.
Haaa
20:11, 14.05.2017 r.
Rtęć zawarta w rybach idzie do żołądka a nie do mięśniowo poczytaj jaka jest różnica e jej wchłaniu. I podaje się ją kilkugodzimnemu noworodkpwi
fdg
20:29, 14.05.2017 r.
W ciągu ostatnich OŚMIU miesięcy "sąd szczepionkowy" w USA przyznał odszkodowania 377 dzieciom za okaleczenie ich szczepionkami na ogólną kwotę $ 142 000 000.
gjk
20:34, 14.05.2017 r.
Jest w necie książka za darmo o UDOKUMENTOWANYCH i podanych do wiadomości publicznej Niepożądanych Odczynach Poszczepiennych (NOP) , gdzie amerykański "sąd szczepionkowy" przyznał odszkodowania.
UWAGA : To są tylko opublikowane PRZYKŁADY.
Od roku 1989 do 2014 odszkodowania dostało 3 535 (Tabela III) dzieci na kwotę $ 2 671 223 269, 97 . Pozew był złożony przez 13 274 rodziców.
Odszkodowania dostało tylko ok. 1/5 dzieci, ale... dostały, a w Polsce nie dostał NIKT!!
Zwracam uwagę, że formalne dane mówią, że zgłasza się zaledwie 10% (niektóre źródła podają od 0,5% do 5%) przypadków NOP.
Innymi słowy, to co nam mówią, że w Polsce wystąpiło ileś przypadków należałoby pomnożyć co najmniej razy 10 !!!
Tam gdzie jest "Enter this code", należy wpisać :
vaccine-injuries
Skutwk
20:36, 14.05.2017 r.
Do Pana, ktory wypowiada sie o panu od mmr. Takb zostal pozbawiony praw wykonywania zawodu ALE razem z nim taki wyrok uslyszal inny lekarz. Pan A.W., bo zakladam, ze o Nim mowa, tego prawa nie odzyskal, bo podpieral swoje badania. Drugi lekarz zostal oczyszczony, bo wycofal sie z badan ALE dostal posade w ... No wlasnie, poszukajmy i wyciagnijmy wnioski.
Ps. to kolejna proba ostrol3ckich mediow na oczernienie "antyszczepionkowcow". Widac, ze tym razem srednio udana. Swoja droga, ciekawy jest sam termin "antyszczepionkowiec"...kim on jest? Skad si3 wzial? Czy to szaman? Samouk? Nieodpowiedzialny rodzic niekochajacy swoich dzieci?
Od wielu wielu lat system wpaja nam, rodzicom m.in. szczepi3nia. Szczepi sie, bo tak trzeba i to jest jasne.
Problem powstaje wtedy, gdy po szczepieniu dziecko doznaje uszczerbku na zdrowiu. Lekarz nie zglosi gdzie trzeba, ba, nawet powie, ze jestes przerazliwionym rodzicem i ze tak ma byc.
Pomocy z nikad nie dostaniesz...chocbys spuchl.
Rodzice sa wkurie**, zaczynaja szukac pomocy i znajduja ja w medycynie naturalnej, odchodzac rownoczesnie od zakupu jakichkolwiek lekow z apteki.
Ot i caly mechanizm antyszczepionkowcow znienawidzonych przez system.
matylda
20:50, 14.05.2017 r.
Do wszystkich: autyzm to nie jest choroba ! To jest zaburzenie w kilku sferach funkcjonowania organizmu ! A to różnica bo jeśli nie choroba to się nie wyleczy a należy prowadzić terapię i umożliwić jak najlepszy poziom funkcjonowania osoby! Proponuję poczytać bo jak słyszę w mediach , że ktoś zachorował na autyzm to masakra!
Umierajcie
20:56, 14.05.2017 r.
Wy nie bo zaszczepieni. Wasze dzieci niestety tak bo mają idiotów rodziców.
Waldek
21:07, 14.05.2017 r.
Jeśli ktoś już musi iść na szczepienie, to przynajmniej tydzień przed i dwa tygodnie po szczepieniu, proszę podawać dziecku spirulinę i węgiel aktywny. Zneutralizuje to większość toksyn znajdujących się w szczepionce. Nawet jeśli wierzycie Państwo w ostateczną skuteczność szczepionek, proszę nie bagatelizować ich niezwykle obciążającego wpływu na organizm dziecka, bo prócz bakterii czy wirusów znajdujących się wewnątrz, zawierają one również substancje, które te drobnoustroje musiały przecież unieszkodliwić.
jutro koniecznie obejrzyjcie
21:36, 14.05.2017 r.
15 maja tvn 7 godz 22.05 film "Zaszczepieni " Dr Andrew Wakefield'a dokument o szczepionce MMR
brexit
21:40, 14.05.2017 r.
Skoro na zachodzie szczepienia nie są obowiązkowe i nic się nie dzieje to i nic się nie stanie gdy szczepienia obowiązkowe w Polsce nie będą.I skoro szczepienia chronią osoby szczepione , to dla osób zaszczepionych powinno być wszystko jedno czy pozostali sa szczepieni czy nie.
NIe widać żadnego powodu dla którego szczepienia mają być rzymusowe/obowiązkowe.
Co jest kompletnie innym zagadnieniem niż to czy się szczepić czy nie.
I należy z rezerwą podchodzić do oficjalnej wiedzy.Skala manipulacji jest wręcz niewyobrażalna.
nie
21:43, 14.05.2017 r.
To jest wszystko prawda o tych szczepieniach. Sama też dużo czytam na ten temat i jestem przerażona. Dzieci nie szczepie i nie mam zamiaru fundowac i truCizny.
klm
22:10, 14.05.2017 r.
PiSuardessa ale ty musisz być głupią kobietą. Ogarnij się, poczytaj i dopiero się wypowiadaj bo nie wiesz co się wokół ciebie dzieje i śmiesz kogoś nazywać ciemnigrodem. Tacy ludzie są najgorsi bo myślą że są inteligentni i wszystko wiedzą, patrzą z pogardą na kogoś kto ma inne zdanie. Jest tak dużo materiałów i dowodów na szkodliwość szczepionek że trzeba być wyjątkowo tępym żeby tego nie zrozumieć, ale do ciebie to nie dotrze jeśli do tej pory nie dotarło
malarz
22:28, 14.05.2017 r.
Temat szczepień jest gorący i coś jest na rzeczy....zainteresowani tematem niech poszykaja w historii szczepień.Oficjalna propaganda lat 60 tych zachęcała do szczepień na polio poprzez film w którym pokazywano jej produkcję. Jednym z etapów było filtrowanie przez azbest co pokazuje ten film propagandowy.Dziś wiemy co wywołuje azbest...kto mi zagwarantuje że obecny skład szczepień nie ma takich niespodzianek rakotwórczych...Dziś mówią że tiomersal jest ok w małych ilościach a za parę lat potwierdzą to naukowe badanie że był szkodliwy.....to nie chodzi tylko o rtęć, bo dodają do szczepień formaldehyd,aluminium wysoce toksyczne,skwalen i Bóg wie co jeszcze....poza tym Pani z Sanepidu powiedziała słusznie że układ odpornościowy maluszka jest niedojrzały jak zatem ma sam wytworzyć przeciwciała?Pani sama podała argument przemawiający przynajmniej za odłożeniem szczepien na później do momentu osiągnięcia jego dojrzałości. Czy kilkumiesiacznemu dziecku podamy kiełbasę?Nie bo układ pokarmowy jest niedojrzały. ...czy trzeba być lekarzem by wyciągnąć wniosek....poza tym jest coś takiego jak bariera krew -mózg.Ona także kęs nie wykształcona....wszystko co dostanie się do krwi idzie do mózgu dziecka.Dorosły ma już taka barierę chroniąc mózg....jak można podać do krwi dziecku cokolwiek nienaturalnego?Tym bardziej toksyny!!!!To wszystko dołoży się w mózgu i jeśli nie od razu to są znać o sobie w późniejszym wieku.....dlaczego jest przuymus?To jest wbrew naturze człowieka..
malarz
22:36, 14.05.2017 r.
Proszę jeszcze o jedno....temat jest zbyt poważny by kpić sobie jedni z drugich czy obrażać na wzajem.Bardzo proszę o merytoryczne wypowiedzi a nie wyzwiska jak w przedszkolu.....to nie przystoi dorosłym ludziom.
_Said_
03:50, 15.05.2017 r.
Medycyna akademicka na to do siebie nie zaczynamy się leczyć na zaś. Pozdrawiam
Podstawowe szczepienia -Tak
Dodatkowe szczepienie -Nie
Anka
04:14, 15.05.2017 r.
Przede wszystkim, skoro szczepienie przed chorobami chroni, to Ci co szczepieni niech się nie martwią tak? Ponieważ chorować będą tylko Ci nie szczepieni, a myślę rodzice liczą się z tym gdy podejmują taką decyzję, więc po co ten przymus?

Po drugie. Kary finansowe nakładane na rodziców są działaniem bezprawnym.
Rebeliant Remek
05:07, 15.05.2017 r.
Moi rodzice zabierali mnie na szczepienia ochronne, ja swoje pociechy też, podejrzewam, że wnuki również będą szczepione. Myślę oczywiście o szczepieniach obowiązkowych. Szczepionki sezonowe, jak grypa kupowałem rzadko. Jak dzieci nieco podrosły wolałem naturalną profilaktykę od kłucia.
Granz
06:37, 15.05.2017 r.
Szczepienia hpv - tysiące dziewczyn uszkodzonych.
Wpiszcie w utube ofiary szczepienia.
Lekarze nie zgłaszają powikłań. Rodzice są pozostawieni bez pomocy finansowej na rehabilitacje.
O tym zakaza pisania w prasie.
Miłka
07:13, 15.05.2017 r.
Najlepiej pisać, że wszystko jest złe: szczepienia, przeszczepy, chemioterapia, GMO. Może w ogóle powinno się zaprzestać wszelakich badań i zostawić populację ludzką na samoistne wymarcie? Kiedyś ludzie nie zastanawiali się tylko szli i szczepili dzieci, bo się bali, byli naocznymi świadkami i zdawali sobie sprawę z tego, jak ludzie przechodzą ciężkie choroby i jakie straszne powikłania są właśnie po przechorowaniu, a teraz wszyscy pozjadali wszystkie rozumy i są najmądrzejsi. No tak ktoś mówi ja nie szczepię moja sprawa, ale nie zastanawia się nad tym, że jeśli osoba nieszczepiona zachoruje to jest też niebezpieczeństwem dla innych zaszczepionych dzieci, gdyż wyeliminowanie patogenu ze środowiska jest wówczas możliwe, gdy wyszczepialność jest na poziomie 90% i więcej.
Moim zdaniem większym zagrożeniem jest przepisywanie przez lekarzy na prawo i lewo antybiotyków. Nieważne czy złapaliśmy wirusówkę, a co tam trzeba dać antybiotyk, który osłabia organizm, zabija bakterie pożyteczne w naszym organizmie i sprawia, że bakterie patogenne nabywają oporności. Kiedy nie będziemy już mieli pomocy w postaci antybiotyków, które przestaną "działać" tez będą przecież pretensje, bo jak to możliwe, nauka idzie do przodu, a tu znikąd pomocy. No cóż, skoro antyszczepionkowcy mają pomysł na zbawienie świata i ochronę ludzi przed patogenami to słucham propozycji, bo sory ale samo rzucanie błotem, nagabywanie do nieszczepienia nie ochroni ludzi przed tężcem, błonicą czy krztuścem.
mamuska
07:45, 15.05.2017 r.
Dzieci wam chorują po szczepionkach ? Hmm bardzo ciekawe. Moje dziecko ma ponad 3 lata wszystkie szczepienia dostala nie bylo zadnych komlikacji. U lekarza z chorobą bylismy moze ze 3 razy ... byly to zwykle przezziebienia antybiotyk dostalo tylko raz.. Teraz jak patrze jak sie dmucha i chucha na dzieci to nic dziwnego ze choruja !! Bo jak sie dziecko trzyma w domu bo jest wiatr albo pada lekki deszcz to nic dziwnego ze jak przewieje malucha to ląduje od razu w szpitalu... Ze swoim dzieckiem wyszlam na spacer dwa tyg po urodzeniu a to byl sezon zimowy... znajome wyklinaly mnie jak tak mozna, ze zaraz dziecko bedzie chore i wyląduje w szpitalu .... tylko że teraz to one biegają po lekarzach bo lekki podmuch wiatru sprawia ze dziecko ma odrazu zapalenie pluc... Nie są odporne i choruja a to wszystko wina rodziców bo nie pozwalają aby dziecko uodporniło się . Alee. Opinii jest tyle ile ludzi.. Niech nie szczepią... To oni bedą w przyszłosci pluć sobie w twarz . Teraz internet dla nich jest jak swieta ksiega. To co napisane przez jakas siejącą panike mamuśkę jest wazniejsze niz opinia specjalisty.. Ale te wszechwiedzace mamy nie zdają sobie sprawy ze krzywdzą dzieci izolując je od tego co moze je uodpornić. Takie czasy nastaly. Przestancie rodzice chuchac na swe dzieci traktowac je jak jajko to i chorować wam nie bedą. Nie wszystko winą jest szczepionki
ksionc
08:00, 15.05.2017 r.
kurpie naczytali się w internecie to i wymądrzają się, trzeba nad tym ubolewać, kiedyś głupi siedzieli cicho
ja
09:11, 15.05.2017 r.
Nie szczepią ludzi, którzy w większości nie mają wykształcenia medycznego.. Szczepią tez głownie zwykli ludzie, więc o co chodzi? O co cały ten raban. Jak kto szczepi dzieci to nie powinien się bać epidemii, bo przecież jest zabezpieczony. Wyluzujcie ludzie.
Mokka
11:28, 15.05.2017 r.
Może i w puszce od sardynek jest więcej rtęci, ale nikt nam tego nie podaje prosto do obiegu krwi. Małe dzieci nie mają wykształcone bariery krew - płyn mozgowo-rdzeniowy. To co idzie do krwi trafia też do mózgu.
Mokka
11:35, 15.05.2017 r.
...a tym bardziej drogi Biologu nikt nie podaje sardynek niemowlakom... naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy czytają skład produktów podawanych dzieciom do jedzenia, ale to co wstrzykuje się dzieciom do krwiobiegu już ich nie interesuje... masakra jakaś :/
Biolog
15:04, 15.05.2017 r.
Dygresja z sardynkami to była przenośnia (szkoda, że niezrozumiała). Mokka warto sobie odświeżyć wiedzę z biologii ponieważ wszystko co jesz jest trawione w żołądku, a następnie składniki pokarmowe przedostają się do jelit, gdzie są wchłaniane do krwiobiegu. No i przede wszystkim szczepionki podaje się domięśniowo, więc proszę o roztropne wypowiedzi, a nie pisanie głupot!!!!
Truth
17:52, 15.05.2017 r.
12-letnia Mia była zdrową i wesołą nastolatką. Śpiewała i nagrywała swoje ulubione piosenki i wyglądała na szczęśliwą. 21 września 2016 roku Mia otrzymała w szkole szczepionkę przeciwko HPV na którą jej mama wyraziła zgodę ponieważ nie jest anty szczepionkowa. Problemy ze zdrowiem nastąpiły od razu. Następnego dnia, 22 września, gdy Mia obudziła się rano, jej nogi były ciężkie i z trudem zmagała się z chodzeniem. W ciągu kolejnych kilku dni nie mogła chodzić na nich w ogóle. Tego samego dnia (22 września) została przyjęta do szpitala gdzie spędziła tydzień. Miała również pieczenie po obu stronach kręgosłupa. Początkiem października 2016 roku Mia została wysłana przez profesjonalistów do domu, bez opieki, planu leczenia lub jakiejkolwiek diagnozy. Kilka razy w ciągu tego okresu odwiedziła swojego lekarza rodzinnego. Nikt nie chciał jej słuchać ani jej pomóc, a kończyny dziewczyny są całkowicie niesprawne.
Mia postanowiła nagrywać filmiki, które są jej video – pamiętnikiem i przedstawiają nagrania z całej jej strasznej męki, jaką przeszła w ciągu ostatnich 5 miesięcy. Pokazują, jak bardzo zachorowała od czasu otrzymania szczepionki przeciwko HPV.
Nagrania pokazują, jak ma mimowolne skurcze i jak nie jest w stanie używać żadnej ze swoich kończyn.
Jej najnowszy pamiętnik wideo został nagrany początkiem lutego 2017 roku, kiedy ma na sobie szyny i może jeszcze tylko mrugać powiekami, mówić i wciąż ma mimowolne skurcze. Nie poruszyła ani jedną kończyną od 11 tygodni i oprócz kilku nocy spędzonych w domu między hospitalizacjami, przebywała przez cały ten czas w szpitalu.
W ciągu ostatnich 2 tygodni jej stan się pogorszył i również wymiotuje po południu i wieczorami. Dzisiaj (20.02.2017) wymiotowała 34 razy w ciągu 40 minut.
Obecnie ona po prostu gnije w szpitalnym łóżku i nikogo to nie obchodzi!
Mokka
19:43, 15.05.2017 r.
Do biolog: rzeczywiście, nie zrozumiałam tej dygresji, ale może dlatego, że wcale dygresją nie była. Po to czytam skład wszelkich produktów, które pojadę dziecku, by ograniczyć jego ekspozycję na wszelkie świństwa. Jeśli wiem, że coś zawiera rtęć czy inne szkodliwe składniki, to nie podaje tego dziecku. Bez względu na sposób podania.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne