« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Apolonia Nowak na Open'er Festival w Gdyni (wideo)

Zdjęcie zamieszczone na Facebooku zespołu Sorry Boys (fot. Bernd Zimmermann) Wybitna artystka z Kadzidła Apolonia Nowak wystąpiła na Open'er Festival w Gdyni, jednym z najpopularniejszych wydarzeń muzycznych w naszym kraju. Kurpianka zaprezentowała się na scenie razem z zespołem Sorry Boys. Zaśpiewali utwór "Wracam" z albumu "Roma".

Zespół nie bez powodu zaprosił Apolonię Nowak do wspólnego występu na Open'er Festival. Śpiewaczka zaprezentowała się bowiem w teledysku do utworu "Wracam" grupy Sorry Boys. Dla wybitnej śpiewaczki i wycinankarki regionu kurpiowskiego z pewnością było to szczególne przeżycie.

Apolonia Nowak jest jedną z najwybitniejszych i najbardziej utalentowanych artystek Kurpiowszczyzny. Znana jest przede wszystkim z pięknego "białego" głosu. Na swoim koncie ma występy w kraju i za granicą. Śpiewała m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Współpracowała z takimi zespołami, jak Ars Nova i Swoją Drogą Trio. Ponadto twórczyni ludowa, jako jedyna z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego znalazła się w "Złotej dziesiątce kobiet z Mazowsza", wyłonionych w konkursie "Kobieta sukcesu". Do licznych nagród i odznaczeń, które przez lata zgromadziła doszedł jeszcze występ w teledysku "Wracam" zespołu Sorry Boys.

Sorry Boys to zespół rockowy, założony w 2006 roku w Warszawie przez Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka. Grupa zdobyła m.in. Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu TOPtrendy 2014. W skład formacji wchodzą: Bela Komoszyńska, Tomasz Dąbrowski, Piotr Blak, Maciek Gołyźniak, Bartosz Mielczarek.

Open'er Festiwal odbył się w dniach 28 czerwca-1 lipca.

Wyświetleń: 4260
 
10:03, 09.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Aks
08:59, 10.07.2017 r.
Cieszę się, że mamy taką artystkę w naszym regionie. Głos świetny. BRAWO
Ja
17:14, 10.07.2017 r.
Pani Apolonio, jestem dumna z Pani i naszej kultury, a piosenkę uwielbiam :)
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne