« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Asfaltową ul. Dobrzańskiego pojedziemy jeszcze przed wyborami

Kolejna duża inwestycja zakończy się na kilka miesięcy przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Po bardzo słabym inwestycyjnym roku, przed wyborami czeka nas wiele remontów. Miasto ogłosiło przetarg na oczekiwaną od lat budowę ul. Dobrzańskiego.

Chodzi o odcinek od ronda im. Romana Dmowskiego do skrzyżowania z ul. 11 Listopada. W ramach inwestycji powstaną jezdnia, chodniki obustronne, dwukierunkowa ścieżka rowerowa, zjazdy do posesji, zatoki autobusowe, postojowe oraz parkingi na około 80 miejsc. Przebudowana zostanie również ul. 11 Listopada na odcinku od ul. Baśniowej do ul. Hallera. Tutaj także powstanie ścieżka rowerowa i zmodernizowana zostanie sygnalizacja świetlna.

To jedna z najbardziej oczekiwanych miejskich inwestycji. O ulicy Dobrzańskiego niejednokrotnie pisaliśmy, gdyż ratusz już trzy lata temu zapowiadał budowę ostatniego odcinka tej ważnej komunikacyjnie ulicy. To ostatni, czwarty odcinek tzw. ul. Korczaka. Pierwszy odcinek od ul. Sienkiewicza do ul. Poznańskiej został oddany do użytku w 2010 r. Z kolejnego, tj. do ul. Goworowskiej mogliśmy korzystać rok później. Trzeci odcinek, obecnie ul. Rodziny Ulmów, oddano do użytku w 2014 r.

Na oferty na wykonanie prac ratusz czeka do 26 lipca br. Termin wykonania prac to 30 maja przyszłego roku. Asfaltową ul. Dobrzańskiego pojedziemy więc jeszcze przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

Wyświetleń: 7410
 
09:15, 13.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

ketuks
07:40, 13.07.2017 r.
nie rozśmieszajcie mnie bo mi zajady popękają te parę metrów asfaltówki kiedyś nie byłoby warte najmniejszej wzmianki w mediach, dziś takie "wydarzenie" szykuje się specjalnie na wybory, jakich my czasów doczekaliśmy.
A CO TO ZA CHORE TERMINY
07:52, 13.07.2017 r.
WSZYSTKO JEST ROBIONE PRZED WYBORAMI ???????

ZA OSZUKAŃCZE OBIETNICE WYBORCZE - POWINNO SIĘ KARAĆ FINANSOWO URZĘDASÓW
Jadzia
07:58, 13.07.2017 r.
Bardzo dobra wiadomość . Ułatwi to życie wielu mieszkańcom Ostrołęki.
tępiciel lemingów
08:02, 13.07.2017 r.
ketuks, media potrafią wszystko rozdmuchać. Aby tylko oglądalność była.
Anka PiSanka
08:03, 13.07.2017 r.
Dzień dobry Państwu! Witam Państwa serdecznie w czwartkowe przedpołudnie!

Moi kochani!

Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wątpi, że nie ma alternatywy dla rządów Prawa i Sprawiedliwości, tak na szczeblu centralnym - w Polsce, jak i jak na szczeblu lokalnym - w Ostrołęce.
Skoro nie ma sensu dyskutowanie o opcji rządzącej Ostrołęką, (PiS nie ma absolutnie żadnej konkurencji), możemy dyskutować tylko o sprawach personalnych.
Jeżeli nie pan J. Kotowski, to kto? Osobiście biorę pod uwagę kandydaturę pana J. Grabowskiego, lub W. Dorobińskiego... (Oczywiście, jeżeli zechcieliby kandydować na tak zacne, a zarazem odpowiedzialne stanowisko).

Pozdrawiam serdecznie... Życzę Państwu miłego dnia i spokojnej, twórczej pracy... :smile:
saar
08:05, 13.07.2017 r.
Mam nadzieje ,że zgodnie z obietnicami na ww drodze przy bloku będą garby i ograniczenie prędkości.Skoro inteligentni inaczej zasuwają po tej drodze dziś jak wariaci ,to nie wiem co będzie po położeniu asfaltu.Do rozjechania pierwszego dziecka wybiegającego z bloku..
08:27, 13.07.2017 r.
Pani Aniu czy jest Pani wiedzma? czy w kazdym Pani komentarzu bedzie tylko polityka? Mnie sie zdaje ze widzialem jak latala Pani na miotle. Żałosne są takie komentarze
PiSuardessa
08:41, 13.07.2017 r.
@ankapisanka
Wojtus ty co najwyżej to możesz starć się stanowisko babci klozetowej w miejskim szalecie!
Sadzisz iż ostroleczanie są tak głupi iż znowu wybiorą partie kretaczy, nierobow, zdrajców I złodziei? Ostrołęka przez te wszystkie lata nie sięgała po unijne pieniądze, nie robiła nic by poprawić infrastrukturę, by przyciągnąć inwestorów tworzących miejsca pracy. Gdyby władza była kompetentna, umiała pozyskiwać środki - dziś byśmy mieli 3 mosty, obwodnicę, oraz szerokie dwupasmowe drogi w mieście!
Za pisem głosować będą już tylko urzędnicy glosujacy tak naprawdę za swoim pozostaniem na stanowiskach. Każdy lokalny patriotą, któremu zależy na rozwoju miasta nie zagłosuje na pisowska sekte I nawet propaganda z ambon pisowskich świątyń tu nie pomoże!
zachwalana ściezka rowerowa
08:42, 13.07.2017 r.
cytat:
"Przebudowana zostanie również ul. 11 Listopada na odcinku od ul. Baśniowej do ul. Hallera. Tutaj także powstanie ścieżka rowerowa".

Iście ułańską fantazja UM z tym kawałkiem ścieżki rowerowej od Baśniowej do Hallera.

Ścieżką rowerową jadąc od Baśniowej
najpierw przecinamy na przejeździe rowerowym ul. 11 Listopada
przecinamy jak wyżej nową Dobrzańskiego
znowu przecinamy ul. 11 Listopada
i już w finale przez przejazd przecinamy ul. Hallera.

Po drodze rowerzysta ma 4 fazy świateł i ponad 200 m drogi.
gdy jednak rowerzysta skręci z Baśniowej na chodnik w prawo ma tylko 100m i jedną fazę świateł.
No ale alfa-omega wydziału dróg wie lepiej i miasto ma się czym pochwalić, kolejną uwaloną i niebezpieczną drogą rowerową.
:crying:
Kpina
08:43, 13.07.2017 r.
ponad 5 lat czekania na ten kawałek drogi to skandal. Jako mieszkaniec z ul. Dobrzańskiego gwarantuję, ze nigdy nie zagłosuje na PiS, ani na TPO oni tylko potrafią dbać o swoich, kosztem innych mieszkańców Ostrołęki.
Podatnik
08:50, 13.07.2017 r.
Za to krzywdę co zrobili Ci Panowie z PiS naszemu miastu i naszym dzieciom to powinni wszyscy razem iść na kolanach na Jasną Górę i prosić Boga i ludzi o wybaczenie. W cywilizowanym kraju nie do pomyślenia. W Japonii nieudacznicy klękają publicznie przed ludźmi i proszą o wybaczenie, że ich zawiedli, a u nas trzeba im w pas się kłaniać i w du.pę wchodzić, aby Ci wydali jakiś papierek z wielką łaską, a podatnika pracodawcę traktują jak zło konieczne i nie szanują, a ganiają jak psa.

Nigdy nie zagłosuję na PiS, a moje słowo uważam za święte.
PiSuardessa
08:51, 13.07.2017 r.
@brexit
Alez PiS właśnie to wszystko zapewnia z tą małą różnica iż bójki gwałty nie zdarzają się na ulicach tylko w zaciszu domowym i plebanii!
Oszukany wyborca PIS
08:52, 13.07.2017 r.
Wstyd mi, przepraszam Was Ostrołęczanie Polacy. Wybaczcie Mi, bo nie wiedziałem co czynie, gdy głosowałem na PiS, to miedzy innymi moja wina, że Wasze życie się nie zmieniło i będziecie wciąż głodować, cierpieć, umierać w całkowitej obojętności, a rządzący będą się bogacić na Waszej krzywdzie i żyć za Wasze ciężko zarobione pieniądze. Wiara w możliwe lepsze jutro, nadzieja i miłość do bliźniego mnie oślepiły. Przepraszam Was Polacy. :crying:
brexit
09:01, 13.07.2017 r.
A czy jakaś prominetnta szycha z lokalnych struktur PO może ujawnić rąbka tajemnicy czy szykujecie państwo dla mieszkańców jakieś atrakcje ?

Mam na myśli jakiś Jantar Gold , albo zwrot własności miejskich 138 letnim właścicielom ,którzy działją przez pośrednika?

Panie Macieju Kleczkowski - jest Pan tu ?Sprowadzi Pan uchodźców do Ostrołęki w wypadku wyboru na stanowisko prezydenta ?
Ja wiem ,że piarowo łatwiej się zajmować widokówkami ,gasić łódki podczas spacerów.
A może ma Pan jakiś wpływ na PISuardessę ,bo coś z nią niedobrze- skleroza ,albo alzheimer?Pali dziewice , przewraca koty i gwałci nagrobki.
do brexit @ 11:01, 13.07.2017
09:10, 13.07.2017 r.
Brexit napisz lepiej czy warto wciąż jechać do UK na zmywak i siedzieć na benefitach, żyjąc wśród islamistów i fanatyków? a nie bzdury wypisujesz całymi dniami skoroś taki mądry to startuj do wyborów, a nie uciekłeś z Polski, aby podatków nie płacić.
XMEN
09:10, 13.07.2017 r.
Jak dla mnie to Kotowski i jego ziomeczki z ratusz za Most drogę polną w centrum miasta
powinni już dawno być ruc.ha.ni w popielnik.
Szczękoblaszakowiec John
09:19, 13.07.2017 r.
.


Anko PiSanko, czy możesz mi poważnie, konkretnie i rzeczowo odpowiedzieć na jedno pytanie?

Mianowicie: czy nie widzisz niebezpieczeństwa w zawłaszczaniu władzy sądowniczej przez polityków?
Demokracja opiera się na trójpodziale władzy, a ten jest obecnie w Polsce brutalnie niszczony. Przypomina to dokładnie działania PZPR za czasów PRLu.

Nie używaj, proszę argumentu, że wymiar sądownictwa wymaga reform. Być może tak jest ale czy na pewno sądy muszą być podporządkowane politykom?


Bardzo proszę o odpowiedź a nie o pyskówkę. Bez odwoływania się do grzechów PO.
Anka PiSanka
09:23, 13.07.2017 r.
Do do anki @ 10:27,

Dzień dobry!

Brawo! Strzał w dziesiątkę. Tak, ma Pani absolutną rację: jestem słynną wiedźmą Hogatą. Na głowie noszę wielki, czarny, "złamany" kapelusz, mam "haczykowaty" nos, bielmo na oku, brak mi nieomal wszystkich zębów, a na policzku mam wielki, zwisający "pypeć". Mój znak rozpoznawczy, to wielka, pokryta brodawkami ropucha, siedząca na moim ramieniu. Niedawno, w czerwcu, uczestniczyłam w sabacie czarownic na Łysej Górze. (Może tam mnie Pani zauważyła?). Paliłam tam ogniska, kłaniałam się przy ich blasku Największej Wiedźmie, warzyłam truciznę, którą zatruwam dobrych ludzi z PO, SLD, PSL. Nowoczesnej, KOD i in., i ucztowałam pośród krwawego blasku księżyca. Za naczynia służyły mi końskie kopyta, skorupy jaj i czaszki zwierząt. Po uczcie odbywałam dzikie, orgiastyczne tańce w objęciach czarcich, diabelskich biesów... A gdy kur zapiał przed świtem, uwolniłam się z objęć biesów, wsiadłam na swoją miotłę, (najnowszy model - typu drapaka) i ze świstem i wyciem wichru sfrunęłam z góry, by po dłuższym przelocie wylądować tuż pod Ostrołęką, w swojej chatce, na kurzej nóżce...

Właśnie wybieram się do mechanika-wikliniarza. Mój najnowszy model miotły, (typu- drapaka), coś mi się zacina - nie ma tak dobrego "ciągu", jak jest naPiSane w instrukcji obsługi i danych technicznych. (Z Łysej Góry w Górach Świętokrzyskich, przy sprzyjających wiatrach, leciałam do Ostrołęki całe dwie godziny). Dałam za nią całkiem ładny grosz, ale niestety, ten reklamowany model, jako "super miotła dla wymagających wiedźm", nieco mnie zawodzi... (Będę starała się o wymianę miotły, lub zwrot gotówki).

Z wiedźmowatymi pozdrowieniami - Anka PiSanka - Naczelna Wiedźma Mojej Ostrołęki... :smile:
Anka PiSanka
09:44, 13.07.2017 r.
Do Szczękoblaszakowiec John @ 11:19,

Dzień dobry, Szczękoblaszakowcu!

Władza sądownicza w Polsce, to jedna wielka "stajnia Augiasza". Uważam, że należy wypalić ją, (tę władzę), z korzeniami: ogniem, siarką i żelazem... Na trupie tej starej władzy sądowniczej, należy zbudować zupełnie nowy model sądownictwa, przystający do nowoczesnego, demokratycznego państwa, z takim uporem, mozołem, determinacją i samozaparciem, budowanego przez rząd Prawa i Sprawiedliwości...

Pozdrawiam... Naczelna Wiedźma Pierwszej Rangi - Anka PiSanka... :smile:
PiSuardessa
09:44, 13.07.2017 r.
@brexit
Nie ma możliwości przyjęcia uchodźców przez samorządy bo te inicjatywy blokują pisowscy okupanci państwa polskiego.
Osobiście jestem za przyjęciem osób potrzebujących, mamy niesplacony dług który teraz możemy spłacić pistepujac właściwie.
Warto być przyzwoitym!
A co do odbierania majątków - to tak pisowskim zdrajcom majątki będziemy odbierać bo w więzieniach gdzie będą odbywać kary dozywotniego więzienia już im sie nie przydadzą!
Romek
09:48, 13.07.2017 r.
Nie glosowalem na pis i jestem z tego dumny
PiSuardessa
09:51, 13.07.2017 r.
@ankapisanka
Wojtku dorobinski, zdrajco narodu polskiego!
Zamach na sądownictwo to zamach na Polskę! Niczym nie różnice się od okupantow radzieckich czy hitlerowskich, im także zależało na zniszczeniu Polski, wyeliminowaniu polskich elit!
PiS to wrogowie Polski! Kiedyś za swe nie ne czyny zaplacicie, możesz być tego pewien. Jesteśmy gotowi do podjęcia walki zbrojnej w obronie ojczyzny!
vc
09:56, 13.07.2017 r.
??
I
10:28, 13.07.2017 r.
Drodzy Państwo, ignorujcie pseudointelektualne wypowiedzi AP, szkoda na to czasu i miejsca,każdy problem można spłycić blablaniem, martwimy się o nasze miasto, stąd tyle uwag, mniej, czy bardziej słusznych
Anka PiSanka
10:29, 13.07.2017 r.
Do, do anki @ 10:27,

Jestem gapa przeokrutna. Przepraszam za pomylenie Pana płci, w moim komentarzu z godz. 11:23. (Ach, albo starzeję się przedwcześnie, albo potrzebny mi dłuższy, relaksujący wypoczynek. No cóż - byle do sierpnia, a wtedy: smutki precz, roztrzepanie precz... Hajda, nad ciepłe morza południowe)...

Kłaniam się nisko, wiedźma - Anka PiSanka... :smile:
Anka PiSanka
10:38, 13.07.2017 r.
Do I @ 12:28,

Dzień dobry!

Popieram w całej rozciągłości twój wPiS. (Skoro chcesz mnie brzydalu ignorować i namawiasz do tego również pozostałych Internautów, to nic tu po mnie: korzystając z okazji, (pretekstu), wsiadam na moją miotłę, która nie do końca spełniła moje oczekiwania i lecę do mechanika, aby zwiększył w niej "ciąg", lub dał mi zaświadczenie, (miotła jest jeszcze na gwarancji), na wymianę miotły na nowy egzemplarz)...

Pa... Zakładam kaszkiet na głowę, zaginam kiecę, wskakuję na miotłę i... lecę... :smile:
Szczękoblaszakowiec John
11:19, 13.07.2017 r.
Niestety nie mogę się oprzeć wrażeniu, że tej samej argumentacji używała władza ludowa w 45-tym.

Analogia niemalże 100% a jak się skończyło? Dobrze wiemy!
Velo
12:30, 13.07.2017 r.
Nie budują źle, budują źle, bo co? Bo nie z PO? Dyżyrni opluwacze zawsze znajdą POwód do wylewania żółci. A ja się z tej drogi bardzo cieszę.
Nie do wiary --> do Velo @ 14:30, 13.07.2017
12:49, 13.07.2017 r.
Panowie z PiS budują tylko przed wyborami, a miedzy wyborami napychają sobie kieszenie kosztem Polaków. PIS ponad 15 lat przy władzy w Ostrołęce i mamy obraz nędzy i rozpaczy, po za okradaniem Polaków nic nie zrobili dla miasta, więc przestań pier.. dolić jak potłuczony. Miasto jest zadłużone na rekordową sumę ponad 130 mln złotych, i wygląda jak Czarnobyl. Dobrzańskiego to przykład nieudolności tej władzy wybudowali drogi dla prywatnych inwestorów galerii Bursztynowej z pieniędzy Polaków a w centrum miasta nie potrafią 200 metrów drogi wybudować. Infrastruktura w mieście to obraz nędzy i rozpaczy, zwłaszcza jak lepią ją specjaliści po kilku piwach z taczką smołą i łopatami. PIS to najwięksi złodzieje w regionie, nawet PO ich nie przebije. Miasto utrzymuje tych darmozjadów od ponad 15 lat i widać jak wygląda.
Dobra zmiana złodziei nadeszła
12:58, 13.07.2017 r.
Partii Jarosława Kaczyńskiego wystarczył rok, by znaleźć pracę dla tysiąca znajomych, byłych posłów, doradców, adwokatów lub po prostu członków najbliższej rodziny. Do m.in. zarządów i rad nadzorczych spółek skarbu państwa, urzędów, ministerstw oraz delegatur trafiło ponad dwa razy więcej ludzi niż za rządów PO-PSL
Nigdy więcej nie zagłosuje na PIS
13:04, 13.07.2017 r.
My Ostrołęczanie w przyszłych wyborach zdecydujemy kto nas będzie reprezentował. Ci co rządzą od ponad 15 lat są skończeni. Nie zasługują na pieniądze, które na nich łożymy. Miasto wygląda jak Czernobyl, a infrastruktura (mosty, ulice, chodniki, place zabaw, obszary zieleni), została zniszczona i zaniedbana, dzielnice Ostrołęki zaniedbane, szare i zapomniane, wyglądają jak slamsy w Bangladeszu. Młodzi ludzie handlują narkotykami (nawet w szkołach) i grają w hazard, pracy brak, ale dla wybrańców z dyskusyjnymi kwalifikacjami ich rodzin i znajomych zawsze się znajdzie. Was Panów z PIS jest 5% a nas mieszkańców 100%, wszyscy w kościele w pierwszych ławkach, a nieczuli na krzywdę i nieszczęście innych mieszkańców. Po za Ratusz nikt tyłka nie ruszy, aby zobaczyć jak mieszkańcy cierpią, tylko po imprezkach otwarcia jeżdżą za nasze podatki. Mieszkańcy nie utrzymujcie darmozjadów. To oni pracują za Wasze pieniądze dla Was (jesteście pracodawcami) to nie Oni tutaj rządzą tu u Was rządzicie Wy i macie prawo być niezadowolenie, bo Wam wyciągają z kieszeni owoce Waszej ciężkiej pracy i marnotrawią. W normalnej firmie działania na szkodę pracodawcy to zwolnienie i konsekwencje prawne, a tutaj Panowie znaleźli sobie sposób na dożywotnie życie za pieniądze Polaków twierdząc, ze my nie mamy prawa ich rozliczać. Nic mylnego mamy prawo Wiedzieć co robią za nasze pieniądze. A do tej pory tylko rujnują. Czy Wy ludzie nie widzicie jak wygląda te miasto? Spójrzcie wokoło. Za to co macie, płacicie prezydentowi i wiceprezydentom miasta ponad pół miliona złotych na rok, a rada miasta z PiS, kosztuje Was mieszkańców jeszcze więcej razem wszyscy Ci rządzący z PiS grubo ponad 1 milion złotych, na utrzymanie deficytowych spółek miejskich, kolesi, rodzin i znajomych z pieniędzy ciężko pracujących Polaków na darmozjadów idzie ponad 20 milionów złotych rocznie. Czy to co widzicie jest warte tych pieniędzy? Nie głosujcie na osoby niekompetentne, każda zmiana będzie lepsza niż pozostawienie tej władzy. Oni gorzej zrujnowali Ostrołękę niż wszystkie poprzednie rządy całą Polskę.

Stop niekompetencji, korupcji i układom za nasze pieniądze.
Z Lelisa
13:36, 13.07.2017 r.
W kontekście krytyki władz ostrołęckich śpieszę donieść, że wszystko zło jakie szanowni krytykanci przypisujecie PiS-iakom dzieje się i u nas, tylko że tu rządzi (się) lewactwo (a więc jakby wy...). Nawet starego komunistycznego agitatora z TO zatrudnił wójt na etacie; "darmową" (za pieniądze podatnika) gazetkę rozdaje. Obmierzłe lewactwo rządziło Ostrołęką, a jeszcze - niestety - rządzi się w Lelisie. Zazdroszczę sytuacji jak w Ostrołęce, że kumoszki komuszki bezsilni zgrzytają zębami ze złości i z pianą na ustach szczekają, niźli rządzą jak u nas.
nacjonal.
13:38, 13.07.2017 r.
Skoro PiS zmierza do państwa totalitarnego to lewaki powinni tylko przyklasnąć,że
wszystko idzie po ich linii partyjnej i że w osobie JK dostrzegają swojego miscza tow.ilicza lenina a tak tylko sami sobie zaprzeczają,sieją ferment i anarchię.
Lewaki,zwłaszcza agenciaki przyjęli bolkową strategię,też przyklękają czasem w kościele i też są za a nawet przeciw lustracji i dekomunizacji.
...weźmy takie coś jak pisuardesa,niby to takie''POstępowe''o bliżej nieokreślonej płeci
a POgrywa tu w cuchnących walonkach po przodku,że o wymianie onuc od czasów
jaruzela,''błogosławionego sługi''szatana nie wspomnę.
pozdrawiam
13:41, 13.07.2017 r.
Ostrołęka jest w czołówce najszybciej rozwijających się i najbogatszych miast powiatowych w Polsce. Mam nadzieję, że dzięki lokalnym politykom PIS ten trend się utrzyma. Mnie się dobrze żyje w Ostrołęce, jest dobrze, a będzie coraz lepiej.
nacjonal.
13:53, 13.07.2017 r.
Najwyższy już czas,by z powodu ideowej niewydolności lewaków,POwlekła ich czerwona rozpacz.
brexit
14:07, 13.07.2017 r.
Ja dodam jeszcze jedno.
Nawet gdyby prezydent Janusz Kotowski po pijaku przejechał na pasach na czerwonym świetle zakonnicę będącą w ciąży z bezpłodnym papieżem - dopóki będzie przeciwstawiał się relokacji uchodźców - ma mój głos.
kaktus
14:08, 13.07.2017 r.
do Z Lelisa - my zło przypisujemy tej władzy, a to, ze są z PiS, ma znaczenie drugorzędne, a więc nie pakuj się tu z polityką, bo my rozliczamy te władze za to co uczyniły i nadal czynią, temu biednemu miastu.
kaktus
14:14, 13.07.2017 r.
brexicik, dzieciaku specjalnej troski, Pan Kotowski nie ma w tym temacie nic do gadania.

Jak mu rząd nakaże relokować, to będzie musiał relokować i nikt go o zdanie pytał nie będzie, a więc nie przypisuj mu jakichś nadzwyczajnych kompetencji, bo równie dobrze, mógłbyś mu przypisać możliwość dzielenia działek na Księżycu.

Przypomina Ci o niejakiej Svetlanie, którą katowali i gwałcili dwaj polscy katolicy, do tego stopnia, że dziewczyna wolała skoczyć z czwartego piętra, a od gwałcicieli więzienia w Polsce są pełne, a więc nie bredź, że matki z dziećmi przyjechałyby tu, żeby bić, rabować gwałcić i mordować - ja wiem, że tłumaczenie tego nic nie zmieni, ale te Twoje brednie trzeba konfrontować z rzeczywistością.
Z Lelisa
14:22, 13.07.2017 r.
Kaktus-owi

To prawda, że dużo Ostrołęczan wyprowadza się z miasta...np. do gminy Lelis, gdzie dużo się buduje. Spójrz ile wokół Ostrołęki pięknych nowych i nowo budowanych domów! Wiele z nich to Ostrołęczan właśnie. Ostrołęka nie jest biednym miastem, choć budżet miasta raczej nie imponuje. Nie jestem PiS-iakiem i umiem być krytyczny ale wolę tę władzę od tej wcześniejszej.
kaktus
14:30, 13.07.2017 r.
Wytłumacz mi, co mają władze miasta do tego, kto i gdzie się buduje?

Uważasz, za dobre władze, które przez 10 lat nie potrafiły sobie poradzić z tak banalną, a zarazem strategiczną dla miasta sprawą, jak most?

Uważasz, z dobrą władzę, która ciągnie się w ogonie tym miast, które pozyskują środki unijne?

Uważasz za dobrą władzę, które jest w czołówce miast w kwestii wydatków na administrację?

Czy Ty widzisz inną, niż ja Ostrołękę, gdzie Ty widzisz jej rozwój - wskaż mi takie miejsca, tylko nie pisz o przykościelnym parkingu, który był pretekstem do zbudowania dojazdu do domu parafialnego - to ma być rozwój miasta?

Od której "wcześniejszej" wolisz te władzę?
Anka PiSanka
14:41, 13.07.2017 r.
Witam ponownie...

Moi drodzy!

Właśnie przed chwilą powróciłam od wziętego mechanika, "od mioteł". (Vide Anka PiSanka @ 12:38). Moja, szeroko reklamowana wśród wiedźm i czarownic, najnowsza miotła, okazała się mieć liczne wady konstrukcyjne. (Uszkodzony gaźnik i tuleja sprzęgła, oraz słabo wypolerowany trzonek, "dzięki któremu" pokaleczyłam sobie drzazgami ręce i uda). W ramach gwarancji wymieniłam ją (za skromną dopłatą) na ostatni hit sezonu: podniebną lux torpedę. Śmigam w przestworzach, aż miło...

Kochani!
Gdy usłyszycie w niebieskich przestworzach, tajemny, trudny do zlokalizowania huk, nie myślcie, że to UFO, chemtralis, czy ćwiczenia bratniego sojuszu NATO. To ja, testowała będę swój najnowszy sprzęt latający - miotłę typu lux torpeda. Dlaczego możecie mnie usłyszeć, ale nie zobaczyć? To proste: moja najnowsza miotła, gdy przycisnę gaz do dechy, rozpędza się do prędkości ponaddźwiękowej - leci więc szybciej niż dźwięk. (Konstruktor mojej miotlanej lux torpedy twierdzi, że mój model, może osiągnąć nawet granicę prędkości światła, ale nie jestem głupią, naiwną wiedźmą - wiem że ta "prędkość światła", to tylko chwyt reklamowy).

Pa... Całuję i wylatuję na dalsze testy, mojej lux torpedy - wasza wiedźma - Anka PiSanka... :smile:
Krzyś
14:47, 13.07.2017 r.
Stawiam orzechy przeciw kasztanom że przetarg wygra Bursztynkowa Ostrada.A tak poważnie brak tylko fontanny i będzie"GIT".
do brexit
15:17, 13.07.2017 r.
czas już pogonić tych złodziei, różnych kolesi i reklamówkowych, trzeba tylko stawić się na wybory, katecheci wynocha do swoich wiosek, tam nieście ciemnotę
Do: pozdrawiam @ 15:41, 13.07.2017
15:23, 13.07.2017 r.
Ostrołęk w tym kraju jest kilka... może Ty nie na to forum wszedłeś i o innej Ostrołęce piszesz?
brexit
15:52, 13.07.2017 r.
kaktus @ 16:14, 13.07.2017
IP: *.*.48.219

"brexicik, dzieciaku specjalnej troski, Pan Kotowski nie ma w tym temacie nic do gadania. "

Skoro jest tak jak piszesz , to całe poprzednie wylewanie przez ciebie pomyj na prezydenta Kotowskiego było zupełnie pozbawione sensu.Czy oprócz prób zaistnienia na forum m-o poprzez wypisywania piramidalnych głupot, masz jeszcze jakiś cel w życiu?

Co do tych głupot o imigrantach, które powielasz 75 proc. nielegalnych imigrantów to mężczyźni w sile wieku, 13 proc. stanowią dzieci, a 12 proc. kobiety.Dane eurostat,
Z tym ,że dane są zbierane na podstawie oficjalnych oświadczeń nachodźców.
Co jak się niedawno okazało w Szwecji nijak się ma do prawdy.Okazało się ,że 86 % nachodźców podających się za dzieci to dorośli.
Więc 12 * 0,86 =10 .Czyli prawdziwe statystyki są mniej więcej takie:
85 % to mężczyźni , 12 % kobiety , 3 % dzieci.
Kaktus , któryś raz Ci mówię ,że aby kłamać potrzebna jest inteligencja większa niż Twoja , czy nawet większa od inteligencji nogi od taboretu.To nie jest zabawa dla osób o Twoich predyspozycjach intelektualnych czyli worka obroku dorożkarskiego konia.
brexit
15:56, 13.07.2017 r.
do brexit @ 17:17, 13.07.2017
IP: *.*.88.41

"czas już pogonić tych złodziei, różnych kolesi i reklamówkowych, trzeba tylko stawić się na wybory, katecheci wynocha do swoich wiosek, tam nieście ciemnotę"

Ty to nie zmądrzejesz nawet jak PO sprowadzi , nachodźców , którzy gwint Ci zerwą.
Chociaż może lubisz takie gejowskie klimaty.Masz jakieś dziwne zaburzenia.
Toma
16:26, 13.07.2017 r.
To my Naród to wybraliśmy :smile:
nacjonal.
16:55, 13.07.2017 r.
Ostrołęka jest na równej linii krajowego rozwoju gospodarczego,trwa realizacja projektu budowy elektrowni,mostu i obwodnicy,jest czas złodziejskich rozliczeń a lewaki tego nie doceniają,chcą by ich degeneraci POwrócili do koryta i to jest ich jedyny cel.Przyćmieni demagogią ryżego r.uja,przez osiem lat nie zauważali liberlewackiego złodziejstwa, ropier.duchy i bezładu na rzecz eurokołchozu.
Z degeneratami dajemy radę teraz,to i i w przyszłych wyb.samorząd.nie pozwolimy zbajerować się totalniackim oszustom i zwodzicielom.Kto wie,czy nie będą oni w tym
czasie wszyscy już kukać w pierdlu,zwłaszcza gdy za chwilę sądy przejdą dotkliwą
przebudowę,oczywiście z korzyścią dla Polaków.
Michnik
17:22, 13.07.2017 r.
To znaczy,że to źle,że powstanie ta droga bo zbuduje ją PiS,i to jeszcze przed wyborami.Niech jeszcze powstanie elektrownia i nowa Ostrowska to wogóle będzie wstyd na całą Polskę.
brexit
17:56, 13.07.2017 r.
Dla osób pokroju kaktusa ,Remka,PiSuardessy ,Mańka2,Krzysia i podobnych im degeneratów im lepiej będzie w Ostrołęce tym gorzej.
Dla nich najlepiej by było , gdyby dalej oni i ich koledzy mogli sobie bezkarnie grabić majątek w aferach , które były codzinnością,kraść dalej tak jak kradli , pasożyować za publiczne , pieniądze , które wpłacili do budżetu ciężko pracujący ludzie.
Niestety ropoczął się bolesny dla lumpenelit proces odrywania ryjów od koryta.
Stąd i taki donośny kwik się rozlega.Jeszcze tylko oczyszczenie wymiaru sprwiedliwości i będzie można całą tą zdegenerowaną hołotę wsadzić za kratki.
Anka PiSanka
18:00, 13.07.2017 r.
Moi drodzy!

Co za "lato"? Połowa lipca a w powietrzu nieomal ziąb. Testowałam swój najnowszy nabytek - odrzutową miotłę klasy lux torpeda. Nowa miotła, (ostatni krzyk mody wśród najbardziej dystyngowanych wiedźm), sprawuje się wyśmienicie. Niestety, nie mogę naPiSać nic dobrego o pani aurze. Latałam nisko nad ziemią, a mimo to, niesamowity wicher wprost strącał mnie z miotły. (Gdybym nie była przypięta pasami bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami, cięgiem znalazłabym się na matce ziemi z potłuczonymi kulasami). Gdy wicher nieco ucichnie, zapraszam odważnych Państwa na przejażdżkę na mojej miotle... Zaprawdę, nasza kwitnąca Ostrołęka z lotu ptaka wygląda bajecznie...

Kochani!

Jak wiecie, nie jestem jakąś wielką miłośniczką Prawa i Sprawiedliwości, (najbliżej mi do Platformy Obywatelskiej, zwanej żartobliwie - Partią Oszustów, lub jeszcze bardziej żartobliwie POlszewikami), lecz co boskie - Bogu, co cesarskie - cesarzowi.
Oddaję cześć, szacunek, honor i uwielbienie, naszym PiSuarom. Nie będę ukrywała, że myślę, iż z ulicą Dobrzańskiego władze Ostrołęki wstrzeliły się w "10". Budżet jaki jest, każdy widzi, lecz trzeba przyznać naszemu Włodarzowi, że naprawdę potrafi dobrze gospodarować miejskimi pieniędzmi i praktycznie nigdy nie popełnił błędu wydając naszą kasę. Ulica Dobrzańskiego jest bardzo POtrzebna ostrołęczanom, więc wielkie dzięki dla naszych władz za ten szczególny prezent.
Mimo, żem POlszewiczka to jednak POtrafię wznieść się wyżyny obiektywizmu i przyznać z ręką na sercu, że Prawo i Sprawiedliwość dobrze spełnia swój obowiązek wobec naszej lokalnej społeczności. W najbliższych wyborach samorządowych PiS ma mój głos i głosy mojej najbliżej i dalszej rodziny... Jeżeli ostrołęcki PiS nie zaniży lotów i nie POpełni większych błędów, na pewno ma przed sobą jeszcze 2-3 kadencje, na zmaterializowanie swoich wizji dalszego, dynamicznego rozwoju Ostrołęki...

POzdrawiam serdecznie... Anka PiSanka - miłośniczka lotów na odrzutowej miotle... :smile:
Bismarck
18:06, 13.07.2017 r.
Osobiście nie wierzę że ludzie z tej dziury w następnych wyborach zagłosują na jakąś inną opcję niż na PiS. Kurpie to ciemny i zacofany ludek. Za długo żyli w zacofaniu żeby teraz przeszkadzał do życia im brak jakiegoś kawałka asfaltu czy mostu. Wystarczy im nowy parking pod kościołem na swoje furmanki i traktory albo nowy pomnik wielkiego pisiora żeby mieli gdzie zanosić swoje modły. Nowe parkingi przykościelne i pomniki powstają więc ciemnota kurpiowska jest ukontentowana i nie zanosi się na zmiany w ratuszu.
tępiciel lemingów
19:02, 13.07.2017 r.
Bismarck, Kurpie to ciemny i zacofany ludek, jedyną inną opcją jest PiS, pozostali żyją w zacofaniu. Zacofaniem jest brak wolności wyznań. I dlatego nie zanosi się na zmiany w ratuszu. Ciemnoty nikt nie wybierze.
nacjonal.
19:09, 13.07.2017 r.
Taa,przykościelne parkingi nie dla lewackiej hołoty i to ich przyprawia o ból d.
Miło jest spojrzeć jak po niedzielnej Mszy św.przykościelny parking zalegają swoimi furami sami porządni katole.
...ciemnota kurpiowska jest ukontentowana z wybou władz ogólnopolskich i samorządowych i nie znosi znajdów i przybłędów z nadania innego niż PiS.
PiSuardessa
19:17, 13.07.2017 r.
@brexit
Ty jesteś jeszcze glu pszy niż myślałem!
Wskaż gdzie napisałem że to źle że dobrzanskiego powstanie? To bardzo dobrze!
Źle to jest z głową Pana prezydenta jeśli myśli że ostroleczanie są tak krotkowzroczni I zapomną, że przez całą kadencję nie robił nic I tylko przed wyborami rzucił kilka ochlapow!
Afery powiadasz? Jeśli za PO były afery to jak nazwać to co dzieje się teraz? PiS nie robi nic dla Polski, wszystkie ich poczynania maja im zapewnic dostatnie życie kosztem obywateli, zamach na sądownictwo ma im zapewnic bezkarnosc, a zawlaszczona SN ma orzec że wybory które przegra w przyszłości PiS będą uznane za nieważne! Mamy już dyktature pełna gębą, koniec z pokojowym demonstracjami, o wolna Polskę trzeba walczyć i przelewać krew tak jak robili to nasi dziadkowie. Wcześniej hitlerowcy i stalinowcy dzisiaj kaczysci - jedno scie rwo.
Anka PiSanka
19:25, 13.07.2017 r.
Do Bismarck @ 20:06,

Dobry wieczór, żelazny kanclerzu!

Cyt. "Osobiście nie wierzę że ludzie z tej dziury w następnych wyborach zagłosują na jakąś inną opcję niż na PiS. Kurpie to ciemny i zacofany ludek".

Niech ci będzie, kanclerzu, że "Kurpie to ciemny i zacofany ludek", ale przy tym, jest to ludek i bardzo praktyczny i bardzo pragmatyczny.
Po cóż, ten "ludek" miałby zmieniać to, co jest dobre, co sprawdziło się przez 3 kadencje, na coś nieprzewidywalnego, i jak wskazują wszystkie znaki na ziemi i na niebie - na coś gorszego?

Prawda jest taka, jak PiSałam wcześniej: nie ma alternatywy dla rządów Prawa i Sprawiedliwości w naszym nadobnym Mieście... PiS, to jedyna, sprawdzona w boju, okuta w powiciu, wypróbowana w działaniu formacja, która jest zdolna do spowodowania kwitnienia i rozwoju Ostrołęki...

Pozdrawiam i... przygotowuję się na ucztę intelektualno-duchową, czyli nabożne oglądanie "W tyle wizji"... :smile:
Anka PiSanka
19:37, 13.07.2017 r.
Do PiSuardessa @ 21:17,

Dobry wieczór!

Najpiękniejsza pieśń miłości, szczególnie pozytywnie wpływająca na moje samopoczucie? - desperacki kwik świń, ryk bydła, beczenie baranów, bezsilne ujadanie parzystokopytnych i nieparzystokopytnych, oderwanych od koryta... Trzodo chlewna, POzbawiona koryt:: to wasza agonia, to wasze ostatnie POdrygi... :smile:
Kiełbasa
19:45, 13.07.2017 r.
Kiełbasa ...
PiSuardessa
20:47, 13.07.2017 r.
@ankapisanka
Wspomnę twoje słowa wojtusiu gdy będą na tobie wykonywać kare smierci za zdradę ojczyzny.
Do zobaczenia w piekle panie dorobinski
brexit
21:23, 13.07.2017 r.
PiSuardessa @ 21:17, 13.07.2017

Za PO kroczyliśmy od afery do afery , z których jedną z ostatnich było uchwalenie niekonstytucyjnej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.Teraz jest praktycznie błogi spokój nie licząc burd wywoływanych przez KOD-orastow , albo UBywateli Rp czy jak się tam to lewactwo nazywa.Spółki skarbu panstwa , które przez lata były deficytowe przynoszą w końcu zyski za rządów PiS.A co takiego magicznego PiS zrobił ?
Po prostu wystarczy nie kraść.Ściągalność podatków jest na nie notowanym do tej pory poziomie.Skrajne ubóstwo wśród dzieci zmniejszonoo 94 %.Deficty państwa po pół roku będzie prawdopodobnie pierwszą od 1991 nadywyżką.Ustawy ułątwiajace walkę zwyłudzeniami VAT , umożliwiły znaczne ograniczenie szarej strefy.Co symptomatyczne posłowie z obozu zdrady i zaprzanstwa głosowali przeciw ich uchwaleniu.Kopalnie , LOT są na plusie i to sporym.Lotos i PKN Orlen mają nienotowane od lat zyski.Gdzie się nie spojrzysz tam poprawa.Skalą pozytywnych skutków rządów PiS sam PiS się zdziwił.Polska według danych departamenu stanu USA jest drugim najbezpieczniejszym krajem na świecie i najbezpieczniejszym krajem w Europie.Mamy w końcu wolność słowa- przełamana kłamliwa narracja i monopol na jeden słuszny przekaz serwowany przez żydowską gazetę dla Polaków , czy polskojęzyczne media , należace do Niemców.Nie walą o 6 rano korbami panowie ze służb , gdy napisze się niepochlebnie o prezydencie.
Nie wszystko PiS owi się udało.KonDonek i Bufetowa jeszcze nie gniją w celi.
Tolerowane jest łamanie prawa przez Frasyniuka i resztę tych prowokatorów.
Z Lelisa
21:33, 13.07.2017 r.
Kaktusie

Ja nie mam zamiaru jakoś fanatycznie bronić władz Ostrołęki, tylko jest jedna sprawa, czy ty ich atakujesz dlatego ze są złą władzą czy że są PiSowszczykami?

Uważam że w Lelisie jest o wiele gorsze kolesiostwo ale raczej, powiedziałbym, lewacko-oportunistyczne. Tu sami swoi rządzą i tylko swoi mają dostęp do kasy, np. tzw przetargi. Ciekaw jestem czy zdobył byś się na krytykowanie ich gdybyś tu mieszkał.

Dodam jeszcze, że "nasze" lewaki mają poparcie trzech księży proboszczów - czy i ich byś skrytykował?
brexit
21:33, 13.07.2017 r.
Niestety tekst jest długi.Ale pora go tu wkleić.Pokazuje pewne mechanizmy , charakterystyczne dla antypolskiego rządu PO.
Autorem jest Mariusz Agnosiewicz.Tekst był powielany wielokrotnie , ale premiera publikacji miała miejscena portalu racjonalista.


"Sprawa delegalizacji drożdżówek w sklepikach szkolnych została w ostatnich tygodniach odmalowana jako humorystyczna porażka rządu. Przyznam się ze wstydem, że zupełnie błędnie oceniłem zarówno samą bitwę o drożdżówki, jak i całą akcję delegalizacji „śmieciowego jedzenia" ze sklepików szkolnych. W ubiegłym roku pisałem o tym jako o jednym z niewielu pozytywnych dokonań rządu. Mój błąd, uwierzyłem w piękne hasła, w to, że ten rząd jest zdolny do jakichś sensownych działań niebędących wojną ekonomiczną ze społeczeństwem. Po analizie tego zjawiska nie mam wątpliwości, że jest to kolejny etap wojny o handel — będący kontynuacją niedawnego zamachu na bary mleczne.

Jest to projekt zniszczenia najdrobniejszej nigdy nie podbitej przez korporacje części polskiego handlu — tysięcy szkolnych sklepików, które w 99,9% wciąż należą do Polaków.

Delegalizacja drożdżówek miała miejsce w czasie kiedy media puszczały zewsząd reklamę o „następcy drożdżówki", czyli produkcie drożdżówkopodobnym 7Days firmy Chipita — międzynarodowej korporacji spcjalizującej się w wyrobach ciastkarskich i słodkich. Tak się przypadkiem składa, że Chipita jest wielkim beneficjentem Ministerstwa Gospodarki, które dofinansowuje ekspansję jego fabryki w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej — miało to miejsce tuż przed wejściem w życie delegalizacji."
brexit
21:35, 13.07.2017 r.
Chipita będzie głównym beneficjentem bitwy drożdżówkowej, gdyż tradycyjne drożdżówki są jej główną barierą w podboju rynku (w sprzedaży ciastek w opakowaniu Chipita ma 90% rynku polskiego). Dla drożdżówek sklepiki szkolne są kanałem newralgicznym, gdyż w większości są tam dostępne. Po wygaszeniu sklepików szkolnych młodzież słodkie bułki będzie kupować we wszechobecnych Biedronkach i innych marketach. Tam już zazwyczaj polskich drożdżówek nie ma. Są natomiast „następcy drożdżówki" firmy Chipita itp.

Głównym jednak beneficjentem wygaszenia sklepików będą Biedronki. Warto więc zwrócić uwagę, że złożenie przez Jana Burego i spółkę projektu uzdrowienia szkolnych sklepików poprzedził komunikat, że Biedronka i Lidl stawiają na własne piekarnie, gdzie chcą wypiekać m.in. własne ciastka i croissanty. Było to w roku 2012, kiedy Biedronka uruchomiła projekt „Świeże wypieki o każdej porze". Projekt delegalizacji drożdżówek przeleżakował w Sejmie całe półtora roku — czekając aż Biedronka rozwinie swą sieć piekarni słodkich bułeczek.

W lutym 2014 Biedronka ogłosiła, że upiekarnienie sieci sięgnęło 70%. Dokładnie w tym samym miesiącu rząd wysłał komunikat, by ruszyły prace nad „uzdrowieniem sklepików" (w lutym 2014 wpłynęło stanowisko rządu popierające projekt — w sensie legislacyjnym jest to zupełnie bezsensowne, by komisje czekały czy rząd poprze już złożony w sejmie projekt, a jednak z uzdrawianiem sklepików czekano aż 16 miesięcy). Rząd dał Biedronce czas na rozwój własnych piekarni i rozwinięcie sieci o 50%. Pewnie gdyby w 2012 rozwalono sklepiki szkolne Biedronka byłaby niegotowa na przejęcie tej klienteli, dla której słodkie bułki były najczęściej kupowanym produktem. Istniałaby groźba rozwinięcia się kiosków czy straganów drożdżówkowych. W tym samym okresie zapadła decyzja o odznaczeniu Biedronki „krzyżem zasługi"...
brexit
21:37, 13.07.2017 r.
Tuż po tym jak Biedronka ogłosiła, że upiekarnienie sieci wchodzi w fazę końcową, portal gazeta pl ogłosił pseudobadanie, które „wykazywało", że słodkie bułki z Biedronki są takie same jakościowo jak w najlepszych polskich piekarniach. Gazeta jest dzisiejszym odpowiednikiem Trybuny Ludu, wiernym strażnikiem neokolonialnego ładu i koncerny zawsze mogą liczyć na Gazetę w walce o polską gospodarkę.

Warto zaznaczyć, że biedronkowe bułeczki nie powstają w Polsce — powstają one w Portugalii i do Polski trafiają jako mrożonki.

Polska Federacja Producentów Żywności w reakcji na projekt uzdrowicielski ogłosiła stanowisko wykazujące, że nie ma on nic wspólnego z walką z otyłością czy niezdrową żywnością, jest natomiast kompleksowym projektem destrukcji sklepików i stołówek szkolnych — o które twórczo rozwinięto wyjściowy projekt. Projekt nakładał mętnie określone reguły np. w zakresie składu m.in. cukrów prostych w sprzedawanych produktach, które przecież nie są zazwyczaj określane na etykietach — a za naruszenia ferował niezwłocznym zamknięciem sklepiku bez jakichkolwiek terminów wypowiedzenia. Zakazy nie zostały oparte na jakichkolwiek miarodajnych badaniach naukowych. Wykluczono przy tym drożdżówki czy szereg produktów mleczarskich, lecz nie wykluczono takich produktów jak gorące kubki i dania instant, które też są oferowane w sklepikach.

Sformułowane zakazy gwarantowały jedno: pogrom sklepików. Rząd miał pewność tego, gdyż przed uchwaleniem ustawy przeprowadzono badania sklepików, które wykazały, że zdrową żywność kupuje w nich tylko 1% uczniów. Uczniowie zainteresowani są drożdżówkami, lecz owoce w najlepszym razie biorą z domu.

Uzdrawiacze mieli więc pewność, że sklepiki nie mają prawa przetrwać działań „uzdrawiających". I tak się też stało. Już w miesiąc po wejściu w życie zakazów upadło tysiące sklepików. Na Pomorzu padło już 80% sklepików. Na Podkarpaciu, gdzie jest małe zagęszczenie Biedronek — 50%.
brexit
21:39, 13.07.2017 r.
Kropką nad i pogromu był fakt, że rozporządzenie precyzujące co jest zakazane a co dozwolone jeszcze 28 sierpnia, a więc na 3 dni przed początkiem roku szkolnego nie było ogłoszone w Dzienniku Ustaw. Sklepikarze nie mieli realnych możliwości przygotowania się do rewolucji.

Tym samym pociągnięciem rząd uderzył także w szkolne stołówki. Narzucono im takie regulacje i wymogi, by ich działalność stawała się nieopłacalna. Przykładowo muszą wykonać pełne badanie wartości odżywczej każdej serwowanej potrawy i wystandaryzować każdą porcję. Nie mogą nawet używać cukru do herbaty — muszą słodzić miodem. Są już doniesienia, że stołóki też padają.

Pogrom sklepików szkolnych to pozbawienie pracy tysięcy mikroprzedsiębiorców. Z efektów niezadowoleni są także nauczyciele. Zwracają uwagę, że w sklepikach szkolnych można było kupić również przybory szkolne, a teraz uczniowie, gdy czegoś zapomną wychodzą ze szkoły do pobliskich sklepów.

Trzeba podkreślić, że szkody, jakie wygenerowali ministerialni uzdrawiacze będą niezwykle trudne do naprawienia, nawet jeśli za kilka miesięcy uda się wycofać reformę. Ponowna legalizacja drożdżówek to zagranie czysto PRowe, które niewiele zmienia. Ministerstwo w ten sposób zareagowało na rodzący się żywiołowy opór społeczny, który zamach na sklepiki szkolne próbował kontrować kampanią o drożdżówki (zaczęły się pojawiać akcje typu „Ogólnopolski Dzień Jedzenia Drożdżówek").
brexit
21:40, 13.07.2017 r.
Warto dodać, że kampania ta mogła mieć jeszcze bardziej groteskowy wymiar, gdyż w trakcie procesu legislacyjnego rząd wynegocjował od uzdrawiaczy, by nie delegalizować jako „śmieciowego jedzenia" mleka, kefirów i maślanki. Polska jest drugim na świecie — po Rosji — producentem kefirów.

Sklepiki i tak masowo padają i nie będzie to miało jakiegokolwiek efektu zdrowotnego, gdyż dzieciaki w dawne produkty mogą się łatwo zaopatrywać w punktach handlowych leżących nieopodal szkół. Biedronka zgarnie bardzo dużą część tego rynku.

Efekt „uzdrawiania" czyli pogromu sklepików widać w szkolnych śmietnikach. Według danych magistratu rybnickiego, po dwóch tygodniach działania uzdraawiającego prawa ilość śmieci w szkołach wzrosła o 30%. Jak się można domyślać była to zakazana niezdrowa żywność przemycana do szkół z okolicznych marketów.

Jak wspomniałem wyżej, poza Biedronką, ewidentnym beneficjentem pogromu sklepików szkolnych zostanie marka 7Days, która w trakcie prac nad delegalizacją drożdżówek prowadziła wielomiesięczną kampanię reklamową w całym mainstreamie medialnym pod hasłem „7Days Borseto — następca drożdżówki". Miała ona na celu pokazanie, że tradycyjna drożdżówka jest obciachowa i jest domeną osiemdziesięcioletnich dziadków, natomiast nowoczesna młodzież wybiera postępowego croissanta (por. kampanię z 2013 z kampanią z 2014):
brexit
21:41, 13.07.2017 r.
Czym jest nasz „następca drożdżówki"? Produkt ten skompromitował pogromca głupich reklam, pokazując, że towar pokazany na opakowaniu nie odpowiada temu, co jest w środku, a na dodatek postępowa drożdżówka więcej ma powietrza niż treści. Sama zaś treść poza słodkością zawiera także pakiet konserwantów, stabilizatorów, emulgatorów i sztucznych aromatów.

Tym niemniej rządzący uzdrawiacze przygotowujący frontalną wojnę z drożdżówkami, niezwykle wspierali ekspansję „następcy drożdżówki". W 2012 7Days otrzymał wyróżnienie Złotego Paragonu jako Perła Rynku — pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Gospodarki. Trzy lata później, na dwa miesiące przed wejściem prawa uzdrawiającego szkoły ze sklepików koncern produkujący 7Days otrzymał od Ministerstwa Gospodarki pomoc w rozbudowie tomaszowskiej fabryki przed spodziewanym podbojem rynku „staroświeckich" drożdżówek.
brexit
21:48, 13.07.2017 r.
Sprawa uzdrawiania sklepików szkolnych powinna nauczyć nas jednego: absolutnie nie ufać neokolonialnym rządom, nawet wówczas kiedy wprowadzają prawa pod szczytnymi hasłami. Pod hasłem uzdrawiania młodzieży przeprowadzono kolejny etap wojny gospodarczej przeciwko polskiemu społeczeństwu.

O ile z wynalazkami typu „następca drożdżówki" można walczyć poprzez wezwanie do bojkotu, o tyle wobec Biedronki tego typu strategia jest już nieadekwatna, gdyż jest to zbyt duża toksyna gospodarcza. Polską gospodarkę z Biedronki można uzdrowić jedynie działaniami strukturalnymi na poziomie rządowym i parlamentarnym. Jeśli bowiem nic się nie zmieni, to będzie coraz gorzej.

W 2009 przy harówce biedronkowej z rozładowywaniem ciężkich palet z TIRa, zmarła 21-letnia kasjerka Aneta Glińska z Ustki. Sąd w Słupsku uznał, że Biedronka jest niewinna. Słupskie sądownictwo jest jednym z bardziej chorych w kraju. W 2009 Sąd Apelacyjny w Lublinie uznał, że opinia, że Biedronka wyzyskuje pracowników i dostawców jest zgodne z prawdą. Był to proces jaki Biedronka wytoczyła Stowarzyszeniu Poszkodowanych Przez Wielkie Sieci Handlowe Biedronka o naruszenie dóbr osobistych. Sędzia Danuta Mietlicka w uzasadnieniu stwierdziła, że Biedronka „notorycznie w sposób nieraz drastyczny naruszała prawa pracownicze, naruszała prawa pracowników do bezpiecznych i higienicznych warunków w pracy", mówiła też, że Biedronka praktykowała „niecne postępowanie w stosunku do swoich pracowników i dostawców".

Co w świetle tego możemy myśleć o rządzie, który przyznaje szefowi Biedronki Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej? Że doprowadził Polskę do neokolonialnej ruiny. "

Dalsza część artykułu nie dotyczy drożdżówek, choć też jest ciekawa.
Faraon Europy Donald Tusk zostawił po sobie tylko horrendalne długi i piramidę , ale finansową.Afera Amber Gold to nie tylko piramida.To także próba przy pomocy linii OLT doprowadzenia do bankructwa narodowego przewoźnika LOT-u ,żeby go potem za złotówkę opchnąc w niemieckie łapska.
PiSuardessa
21:50, 13.07.2017 r.
@brexit
Już mówiłem, ale powtórzę raz jeszcze- przekaż dnia z nowogrodzkiej zachowaj dla innych przedstawicieli ciemnego ludu.
Propaganda sukcesu jak za gierka.
Skoro jest aż tak dobrze to czemu jest tak źle?
Konstytucja i trojpodzial władzy to mnie interesuje, mi nie wystarczy pincset plus bym sprzedał ojczyznę.
Wszystkich nas nie zamkniecie, będziemy walczyć, tak łatwo nie zniszczycie Polski.
brexit
22:34, 13.07.2017 r.
PiS to nie moja bajka , i gdyby w Polsce była partia , którą naprawdę można nazwać narodową i ta partia miałaby nawet niewielkie szanse na wejście do sejmu to na pewno na nią oddałbym swój głos.
Natomiast w obecnych warunkach , PiS to jedyna alternatywa , dla każdego komu zależy na powodzeniu Polski.
PiS ma swoje wady ,podlega też znacznym ograniczeniom.Dług jawny Polski to ponad bilion złotych -dzięki KonDonek za utaplanie nas w tym szambie.Dług ukryty to około 3,8 biliona złotych.Ale gorsza niż nominalna wysokość długu jest jego struktura.
Nie jest też możliwe podejmowanie racjonalnych decyzji bo mamy nad sobą bicz UE , która jest narzędziem do wysysania soków z neokolonii , jaką jest Polska przez rządy poskojęzyczne w imieniu mocodawców z państw obcych.
Wszystkie decyzje , które PiS podjął i które w konsekwencji miały zmusić do odpowiedzialnego działania zagraniczne koncerny są przez UE blokowane.
W efekcie tego z Polski wypływa rocznie około 90 miliardów złotych.To jest skala drenażu kapitału.Ponieważ największe firmy zagraniczne mają narzędzia ,żeby w Polsce nie płacić podatków , a pieniądze skądś wziąc trzeba to rząd musi łupić polskich przedsiębiorców.I tak przez 8 lat rządów PO i praktycznie przez cały okres po 89 roku rżady działały.
Obecnie PiS próbuje się z tej pętli wyswobodzić.To dlatego różne komisje europejskie atakują Polskę.Oczywiście nie mogą powiedzieć dlaczego atakują i jaki naprawdę cel chcą osiągnąć , bo ludziom otworzyłyby się oczy.Więc atakują Polskę za rzekome uchybienia w demokracji i inne bzdety, ale jest dla wszystkich oczywiste ,że to pretekst tylko , a prawdziwym powodem jest dalsza kontynuacja okradania Polaków z owoców ich pracy przez obcy kapitał.PiS usiłuje ten proces powstrzymać stąd ta wściekła nagonka także przy pomocy agentury ulokowanej w Polsce .Ale ma ona jeden niezamierzony efekt.Coraz więcej Polaków orientuje się ,że coś tu nie gra.Choćby ostatnia nagonka za KRS.Ściema jakich mało.
Jak porówna się projekt PiS z aktualnie obowiązującym stanem prawnym w Niemczech to widać jasno ,że te zarzuty to lipa.
PiSuardessa
23:39, 13.07.2017 r.
@brexit
Jak zwykle mylisz pojęcia.
Wydaje ci się że jesteś narodowym socjalista, I masz rację wydaje ci się. To że swą ojczyznę porzuciles I płacisz podatki w innym kraju definitywnie wykluczają cię jako polskiego patriote dbajacego o ojczyzne.
Twierdzenie iż PiS jest partia pro Polską, która chce coś innego reformowac niż swój własny portfel jest tak samo prawdziwe jak to że armia czerwona była wyzwolicielem naszego kraju.
Jeśli nie widzisz zagrożeń płynących z demontażu trojpodzialu władzy i podporządkowania całego wymiaru sprawiedliwości jednej osobie, to jesteś i diota, ewentualnie płatnym zdrajcą. Tak czy inaczej jesteś moim wrogiem, a moim obowiązkiem jako polskiego patrioty jest walka z wrogami Polski, walka wszelkimi możliwymi sposobami!
LOL
04:16, 14.07.2017 r.
@Brexit to niezła ci.pa, s.pier.dolił z Polski siedzi z arabusami w UK i trzyma tam mordę na kłódkę, a na mojej Ostrołęce się wymądrza.

@Nacjonal nie lepszy ćw.ok z zoranym beretem, całe życie na utrzymaniu rodziców.

@PiSanaka babochłop z zaawansowanym zaburzeniem dysocjacyjnym tożsamości pier.doli dzień w dzień jak mocno opóźniona w rozwoju.

Cała w/w święta trójca z MO ma zaawansowane problemy psychiatryczne.
tępiciel lemingów
04:25, 14.07.2017 r.
LOL, jakie masz wspaniałe słownictwo publicznie. Tylko Cię wybrać do władz miasta, a wtedy dopuszczą Cię do głosu.

Umacniasz swoim wpisem obecną władzę, bo kto patologię wybierze?
kl
04:28, 14.07.2017 r.
Ostrołęka pisowska dba tylko o swoich wyznawców i czarnych.Nie liczy się fachowość, przygotowanie zawodowe, ważne aby to był nasz pisowski towarzysz.Osiągnięcia zawodowe też zupełnie się nie liczą. Liczy się aby nasz brał jak największe pieniądze.Aktywiści zatrudnieni na ciepłych samorządowych posadkach po jednej kadencji są w stanie pobudować,lub kupić dom.Obrośli w służbowe samochody,używając ich jak prywatnych,trzymają je na swoich posesjach.Teraz ,,uruchamiają,, się bo wybory niedaleko.Znowu czarni będą dawać odprawiać msze niedzielne,znowu nocami będą zaśmiecać miasto ulotkami ze swoimi perfidnymi maskami.Będą kłamać,kłamać i kłamać - i to będzie ich program wyborczy.
LOL
04:55, 14.07.2017 r.
@tępiciel lemingów wal się na ry.j złodzieju z PIS wszyscy już wiedzą, że pracujesz w urzędzie miasta i okradasz mieszkańców.

Głęboko w du.pie mam twoją władzę, siedź przy korycie, aż zde.chniesz złodzieju z PIS.
brexit
05:25, 14.07.2017 r.
Praktycznie rzadko pisałem o intencjach PiS.To co można powiedzieć na pewno , to to że jak każda partia polityczna jako główny cel ma zdobycie i utrzymanie władzy.
To norma w każdym demokratycznym kraju i nic w tym zdrożnego. Takie są skutki demokracji.żeby zdobyć władzę partia musi wygrać wybory, czyli musi się znaleźć wystarczająco dużo wyborców, którzy na nią zagłosują.
Cała prawda
05:29, 14.07.2017 r.
PIS to złodziejstwo, korupcja i kolesiostwo.

O sprawie Ewy Żebrowskiej-Rosak pisaliśmy wielokrotnie. Przypomnijmy. Wojewoda - jako organ sprawujący nadzór nad samorządem - uznał, że Ewa Żebrowska-Rosak (PiS) nie może być radną, będąc jednocześnie dyrektorką ostrołęckiego oddziału Banku Polskiej Spółdzielczości, w którym miasto ma rachunek. Powoływał się przy tym na tak zwane "zapisy antykorupcyjne" ustawy o samorządzie zabraniające łączenia funkcji radnego z prowadzeniem lub zarządzaniem działalnością gospodarczą z wykorzystaniem majątku gminy. Sprawa ciągnęła się od dłuższego czasu. Najpierw wojewoda wezwał ostrołęcką radę miasta do podjęcia uchwały o wygaśnięciu mandatu Ewy Żebrowskiej-Rosak. Kiedy ta tego nie zrobiła wojewoda wydał tak zwane zarządzenie zastępcze stwierdzające wygaśnięcie mandatu. Od tej decyzji rada miasta odwołała się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten podzielił stanowisko wojewody i uznał, że radna nie może być radną. Na decyzję WSA rada miasta złożyła z kolei skargą do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jego decyzja miała był rozstrzygająca i miała zapaść tuż przed wyborami samorządowymi. Nie zapadła jednak, ponieważ na posiedzeniu sądu nie pojawił się pełnomocnik miasta - profesor Michał Kulesza. Znany polski prawnik, specjalista od spraw samorządu i twórca reformy samorządowej z 1990 roku przeszedł niedawno wówczas operację i wymagał wielotygodniowej rekonwalescencji. Sąd w związku z tym odroczył sprawę. Wczoraj zapadł prawomocny wyrok. Tyle, że dotyczy on minionej kadencji. A radna Żebrowska-Rosak w międzyczasie znów dostała się do rady. Teraz wojewoda będzie musiał jeszcze raz zwrócić się do rady miasta o wygaszenie mandatu radnej. Radzie będzie przysługiwać prawo odwołania się.
brexit
06:02, 14.07.2017 r.
Więc wyborcy muszą mieć jakiś powód, aby na tę , a nie inną partię zagłosować , bez względu na to w jakim stopniu mylą się w ocenie realności bądź prawdziwości tego powodu. Przykładowo wyborcy PO zostali omamieni propagandą, jakoby Platforma odwoływania się do wartości europejskich , cokolwiek to znaczy, postępowych itd....
Natomiast rzeczywisty program tej partii to pilnowanie interesów obcych , trzymając w karbach mniej wartościowymagających lud tubylcy, czyli Polaków. Zapłatą jest zagwarantowana bezkarność przy kręceniu różnych szwindli. Więc rząd PO toczył cichą wojnę ze społeczeństwem jak choćby w przypadku wojny o drożdżowe, kopalnie, elektrownie ....
I wszystko byłoby dobrze , żeby nie internetrzeba, w którym można było znaleźć informacje blokowane przez media głównego ścieku.
brexit
06:33, 14.07.2017 r.
Już w skrócie.O PO wiadomo, że kieruje się interesem zagranicznych mocodawców , i nie ma znaczenia czy jest to zgodne z interesem Polaków czy nie.Choćby nachodźcy.
Relokowanie ich Polsce jest dla Polski wybitnie niekorzystne.
Co nie przeszkadza PO głosić konieczności ich przjęcia wbrew interesom obywateli, którym powinni służyć.Dlatego choćby w obecnych okolicznościach na żadną inną partię niż PiS głosu nie oddam .
A już nie wyobrażam sobie głosowania na PO , a w wyborach prezydenckich na kogokolwiek z tej partii , albo z tego środowiska bo ci kolesie sprowadzą na nas zagrożenie.Gdyby nie daj Boże wybory na prezydenta wygrał radny Maciej Kleczkowski i następnie nie daj Boże wybory parlamentarne PO to już nic Ostrołęki od tej dziczy nie uchroni.I niech mi nikt nie ściemnia , że się prezydent Ostrołęki przeciwstawi i zablokuje relokację w Ostrołęce.Jaką pozycję mają politycy lokalni PO w swojej macierzystej partii widać było po głosowaniach ex posła Andrzeja Kani w sprawie przyznania środków na plany obwodnicy Ostrołęki.Oczwiście nie życzę Ostrołęczanom , ani rządow PO w Polsce , ani w Ostrołęce.
LOL
06:58, 14.07.2017 r.
@Brexit został relokowany do UK na zmywak przez PO i nie chce wracać do Polski, którą rządzi jego partia PIS. :laughing:

Woli żyć z islamistami i terrorystami w UK niż z katolikami w Polsce i odbudowywać Polskę, gościu ma nieźle zorany beret.
😄
07:30, 14.07.2017 r.
Co za patologia !!! 😂
kaktus
07:57, 14.07.2017 r.
brexicik, dzieciaku specjalnej troski, ja krytykuję głownie władze, bo podobno Pan Kotowski, jako Prezydent, uchyla się od jakiejkolwiek odpowiedzialności, ale przypisywanie mu jakichś zdolności kompetencyjnych w kwestii uchodźców, to jakiś kompletny absurd.

dzieciaku, Ty nie rozróżniasz "uchodźców" od "Emigrantów" - jeśli służby tego kraju, nie są w stanie tego odróżnić i sprawdzić, to tego kraju, po prostu nie ma i nikt nie musi tłumaczyć, czy to jest "państwo teoretyczne", bo widać to, na pierwszy rzut oka.

Przy udziale Caritas Polska, polskie służby prześwietliły na wylot około 100 osób - kobiety z dziećmi, a i tak rząd nie zgodził się na ich przyjęcie, nie opowiadaj więc tych swoich bredni, zaczerpniętych żywcem z PiSowskiech przekazów dnia - nie rozmawiamy o "emigrantach", ale o "uchodźcach".

Polski rząd nie zgodził się nawet na korytarze humanitarne, o które postulował KK, nawet na tyle nie stać, wg rządzących, tego państwa - jesteśmy pośmiewiskiem Europy i Świata, bo sami sobie wystawiamy tę "laurkę".
kaktus
08:03, 14.07.2017 r.
do Z Lelisa - poczytaj może wpisy, wówczas się przekonasz, bo cóż Ci z moich zapewnień?

Będę krytykował każdą władzę, która w tak bezpardonowy sposób niszczy moje miasto - 11 lat zastoju, marazmu i stagnacji - żadnych, pro rozwojowych decyzji, ucieczka młodych - to wszystko są owoce rządów tej ostrołęckiej władzy, która jest pozbawiona możliwości realnej oceny rzeczywistości, idąc na otwartą wojnę z władzą - to nie jest rządzenie, to jest jakiś niepojęty, niewytłumaczalny, oportunizm, za który nie płacą sami rządzący, ale Ostrołęczanie.
kaktus
08:11, 14.07.2017 r.
brexicik, dzieciaku specjalnej troski, o tym, że Ty, wolałbyś sobie dłoń odrąbać, niż nie zagłosować na PiS, to Ty nikogo tu, przekonywać nie musisz, bo chyba każdy to wie, a więc Twoje deklaracje, psu na budę się zdają, jak zresztą większość Twoich wPiSów.

Twoje zaślepienie, tak jak pozostałych PiSowskich trolli, jest wręcz podręcznikowe, no ale jeśli ktoś miast rozumu używa PiSowskich przekazów dnia i cytatów z Gościa Niedzielnego, to czemu się tu dziwić - jesteś encyklopedycznym przedstawicielem "ciemnego ludu" i Waszej idei przewodniej, że "kto nie z Wami, ten przeciw Wam" - jak do tej pory, przez te wszystkie lata, Kaczyński z nikim nie potrafił się dogadać - z nikim, co było widać w latach 2005 - 2007 i widać to również dzisiaj - to jest taki typ człowieka, który do posła RP, potrafi, na sali plenarnej powiedzieć "gówniarzu" - to jest jakieś horrendum - w tym człowieku nie ma nic, poza przemożną chęcią niszczenia wszystkiego - to jest jego imperatyw.
kaktus
09:21, 14.07.2017 r.
do "cała prawda"

Warto również, przy tej okazji, przypomnieć, że dział prawny ratusza, zaopiniował wówczas tę sprawę w sposób nie budzący wątpliwości, czyli, że radna, nie może sprawować swojej funkcji, ale ta opinia została przez władze miasta zignorowana.

Warto również przypomnieć w tej sprawie rolę Pana Kotowskiego, który po zapadnięciu prawomocnego wyroku sądu w tej sprawie, raczył był powiedzieć:
Cyt.:
"„Przestrzegam przed ślepym zaufaniem wszystkim ze środowiska sędziowskiego. Przestrzegam przed całkowitym zaufaniem wszystkim wyrokom."

Miasto, na walkę o radną wydało około 20 tys. złotych, o których to Pan Kotowski, raczył był, z kolei, odpowiedzieć na interpelację jednego z radnych odpowiedzieć tak:

Cyt.:
"- Wydatki związane z decyzjami Rady Miasta odnośnie mandatu Ewy Żebrowskiej-Rosak stanowią w całym roku 2010 w zaokrągleniu 0,000075 (siedemdziesiąt pięć milionowych) a w roku 2011 ok. 0,000013 (trzynaście milionowych) budżetu miasta."

Tak więc dla Pana Kotowskiego, zarabiającego około 12 tys., te 20 tysięcy wydane przez miasto na walkę w sprawie, z góry skazanej na porażkę, to suma niewarta splunięcia kwota - takiego mamy hojnego prezydenta, zarządzającego naszymi pieniędzmi, bo to przecież było nasze 20 tys., a nie jego - tak właśnie wygląda pogarda dla jego pracodawców i dbałość o publiczny grosz - ot, jakieś marne 20 tysi, kto by się tym przejmował?
Anka PiSanka
12:36, 14.07.2017 r.
Dzień dobry!

Moi drodzy Przyjaciele!

Doprawdy, wierzcie mi, PiSzę ten tekst z wielkim biciem i bólem serca. Z powodu afrontu, jaki wczoraj wam uczyniłam, nie mogłam spać dzisiejszej nocy. Długo wahałam się, czy napisać do was, czy przemilczeć mój wczorajszy „wyskok”.
Jestem dziewczyną uczciwą i prawdomówną, a mimo to, wczoraj sprzeniewierzyłam się własnym, wysokim standardom etycznym i po prostu, w sposób wprost haniebny, oszukałam was, PiSząc kłamliwie a bezczelnie, iż jestem wiedźmą, latającą na najnowszym modelu miotły odrzutowej, typu Lux torpeda…

Kochani!

Wierzcie mi: nie jestem wiedźmą, nie latam na miotle na sabaty czarownic na Łysą Górę, nie mam „pypcia” na policzku, ani braków w uzębieniu!
Jestem normalną dziewczyna z jej zaletami i wadami. Nigdy nie latałam na miotle. (Raz próbowałam polatać na miotle typu „drapaka”, (takiej jaką widzimy na wielu filmach w rękach dozorcy), ale po upadku - na szczęście z małej wysokości – zrezygnowałam z tak niebezpiecznych prób).
Moim codziennym środkiem lokomocji, nie jest wcale miotła, lecz poczciwy japoński bolid - „mały, ale żwawy” – jak to go ocenił pan policjant w Nożewie, wręczając mi z uśmiechem na ustach, mandat karny za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Natomiast rekreacyjnie podróżuję po okolicznych opłotkach starą, wysłużoną „damką”.

Najdrożsi!

Być może, czytając niektóre moje wynurzenia na Mojej Ostrołęce, znajdujecie mnie jako jadowitą, kąśliwą żmijkę, lubującą się w plotkach, kłótniach, waśniach, obmawianiu i POdstępnym POstponowaniu dobrych ludzisk z PO, KOD, PSL, czy Nowoczesnej… Kochani! Nic bardziej mylnego! To tylko poza! To tylko gest rozpaczy, aby być zauważoną…
W rzeczywistości jestem ciepłą, życzliwą, serdeczną i sympatyczną dziewczyną z sercem na wyciągniętej dłoni…

Czy zdołacie wybaczyć mi wczorajsze kłamstwa z wiedźmą w roli głównej i nadal POzostać moimi przyjaciółmi?

Kłaniam wam się nisko, prosząca o wybaczenie – Anka PiSanka – dziewczyna z sercem na dłoni…PS. Kaktusie vel gwidonie! PO raz kolejny upraszam cię, abyś zaprzestał zasmradzać tutejszą czystą i bogobojną atmosferę!
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne