« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Będzie apel w sprawie protestu rodziców dzieci niepełnosprawnych

Ostrołęccy radni poparli rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy od kilku dni protestują w Sejmie.
Większość zgromadzonych w ratuszu rajców zagłosowała za wystosowaniem apelu w tej sprawie. Twórcami odezwy jest grupa ośmiu radnych z Prawa i Sprawiedliwości i innych przyjacielskich klubów, a mianowicie Piotr Antośkiewicz, Dariusz Bralski, Norbert Dawidczyk, Jerzy Grabowski, Magdalena Jaworowska, Dariusz Maciak, Irena Nosek i Ryszard Żukowski.

- Niepełnosprawność dotyka całe środowiska rodzinne - mówiła Magdalena Jaworowska, główna inicjatorka. - Z każdym rokiem jest więcej osób niepełnosprawnych. A pieniądze są coraz mniejsze. Osoby niepełnosprawne zawsze będą wymagały całodobowej opieki. Aby rodzice mogli wywiązywać się z obowiązków opiekuna, często muszą rezygnować z pracy zawodowej, a co za tym idzie, rezygnacji z przyszłej emerytury. Opieka nad niepełnosprawnymi wymaga sprawności fizycznej i psychicznej. Obciąża to psychicznie, prowadzi często do depresji. Czy opiekunowie mają zapewnione wsparcie psychologiczne? Czy pieniądze, które dostają, pozwalają godnie żyć?

Magdalena Jaworowska poinformowała, że swoje stanowisko w tej spawie do rady miasta przysłali również nauczyciele, rodzice i dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Ostrołęce. Na bramie placówki zawisł nawet ogromny transparent z hasłem "Wspieramy protest w obronie niepełnosprawnych".

Radny Rafał Dymerski podkreślił, że problem nie jest nowy i samorząd Ostrołęki nie może w żaden sposób rozwiązać problemu. Może jednak w pewien sposób pomóc.

- Nad nieszczęściem i tragedią nie powinno się dyskutować - dodał radny Demerski.

Z kolei radna Irena Nosek stwierdziła, że rodzice, którzy mają zdrowe dzieci borykają się z wieloma problemami.

- Ciężko nawet wyobrazić sobie, co czują rodzice dzieci niepełnosprawnych - mówiła Irena Nosek.

Ostatecznie 14 radnych zagłosowało za, trzech - Mariusz Popielarz, Mirosław Dąbkowski i Maciej Kleczkowski nie wzięli udziału w głosowaniu.

Wyświetleń: 1039
 
12:23, 27.03.2014 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

dick
12:01, 27.03.2014 r.
Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia :wassat:
A ktoś kto płacił ZUS całe życie i teraz dostaje 1100 PLN co ma powiedzieć...
A budżet to nie worek bez dna.
do dick
12:18, 27.03.2014 r.
Słusznie ,trzeba "Za rządu Cezarego Grabarczyka każdy pracownik dostawał tam średnio tysiąc złotych miesięcznie.Z wyliczeń "Faktu" wynika, że były minister infrastruktury miał pod sobą około 950 pracowników. Łącznie za jego kadencji urzędnicy otrzymali blisko 50 milionów złotych w nagrodach i premiach.";"Podobna sytuacja miała miejsce w innych resortach. Dziennik podaje, że była szefowa Ministerstwa Zdrowia Ewa Kopacz każdemu z około 500 urzędników prezentowała co miesiąc 200 złotych. Z kolei minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przeznaczał na ten średnio po 250 złotych miesięcznie na urzędnika."
..
13:52, 27.03.2014 r.
Trzeba bylo nie wybierac takiego rządu.Teraz macie co wybraliscie.Bida z nędzą...
..
13:54, 27.03.2014 r.
jak bym mial 6 stow dniowki tez bym chramolil problemy innych :tongue:
do do Dick
14:11, 27.03.2014 r.
chcą zrobić coś pożytecznego - niech oddadzą swoje diety
...
15:21, 27.03.2014 r.
Ooooo ... Magda głosuje. Zapewne stosuje się do rady Palkota, by na plecach niepełnosprawnych dopychać się do koryta. Palikot powiedział to, co robią wszyscy. Ale to on powiedział, więc to on jest winny
ja
16:41, 27.03.2014 r.
los tych dzieci i ich rodziców jest rzeczywiście straszny, ale walka o jego polepszenie nie powinna być używana jako argument polityczny. aż mnie skręca z bezsilnej złości gdy widzę w telewizji polityków partii opozycyjnych, niby zainteresowanych poprawą losu tych ludzi, a prawda jest taka że guzik ich to najczęściej obchodzi, bo jakoś wcześniej się nie interesowali tym tematem, a nagle zaczęli dopiero wtedy, kiedy była okazja się pokazać, bo może więcej osób poprze w wyborach i więcej pieniążków się zarobi. mówią wam coś krokodyle łzy?
TCW
17:06, 27.03.2014 r.
Rodzice dzieci niepełnosprawnych myślą, że im się wszystko należy i, że nie powinni nic robić bo ich dziecko ma d.. jest niepełnosprawne. Wg mnie też powinni pracować, robić coś a nie siedzieć i narzekać... w końcu narzekanie to ich specjalność.

Wprawdzie chaotyczna wypowiedź, ale myślę że się połapiecie.
jony
18:38, 27.03.2014 r.
do TCW życzę tobie dwoje dzieci niepełnosprawnych, niedorobiony to już jesteś
ty ...jony
18:52, 27.03.2014 r.
Jakie to prostackie. Czyjąś głupotę odwzajemnić w taki sposób.
czytelniczka
22:20, 27.03.2014 r.
Jestem zdania, że w artykule zaszła nieścisłość. Nie tylko rodzice z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego stanowią grono osób protestujących. na sesji miasta rodzice zebrali się z różnych placówek, nie ma znaczenia gdzie dzieci chodzą do szkoły.
RODZICE DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH, PODZIWIAM WAS, NIE PRZESTAWAJCIE WALCZYĆ O SWOJE, CZY TO URZĄD MIASTA CZY SEJM WALCZCIE WYTRWALE.
czytelniczka
22:26, 27.03.2014 r.
Dodam, że jest mi przykro za Panią radną - jeśli się wymienia placówkę/szkołę, to można było zapytać rodziców przed sesją do jakich przedszkoli/szkół uczęszczają ich dzieci, nie można wymieniać tylko jednej. Powinna również podać konkretne przykłady pomocy rodzicom niepełnosprawnych dzieci, pomocy ze strony Miasta Ostrołęki.
Mieszkaniec
23:23, 27.03.2014 r.
I błazen Bralski
Mieszkaniec
23:25, 27.03.2014 r.
Można wybrać Kotowskiego z Jego reklamówką.
kowal
01:27, 28.03.2014 r.
„Zobaczyła żaba, że konie kują i sama nogi podstawia”
Ja
07:15, 28.03.2014 r.
Mam tego dosyć... Cały socjal powinien być zlikwidowany, ludzie tylko siedzą i myślą jak coś dla siebie uszczknąć. Nie mam tu na myśli żeby pozostawić osoby niepełno sprawne samym sobie. Mogą powstawać fundacje charytatywne w celu pomocy tym ludziom. Wszystkie świadczenia socjalne są przecież fundowane z naszych podatków, a przecież urzędnicy państwowi to najdrożsi pośrednicy na świecie.
zołza
08:08, 28.03.2014 r.
do
TCW pracować ??? a co z ich dziećmi ? czy zdajesz sobie sprawę z tego ile kosztuje opieka nad takim dzieckiem ? ile rodzic musiałby zapłacić opiekunce ? piep...szysz jak potłuczony Polska jest Krajem w którym opieka socjalna jest ŻADNA zobacz jak to wygląda w Europie , są bloki przygotowane specjalnie dla osób niepełnosprawnych z całodobowymi dyżurami opiekunów, mało tego państwo płaci za opiekę nad takimi osobami "osobistym asystentom " i to nie mało a u nas ??? radź sobie sam ... przecież ważniejsza jest Ukraina co tam nasi...
Mural
09:34, 28.03.2014 r.
Czyli jest już szlachetny powód, aby zamiast Muzeum Wyklętych pobudować ośrodek dziennego pobytu osób niepełnosprawnych, bardzo dobrze wyposażony i z opieką medyczną.. Sam czczy protest to obłuda i fałsz.
fd
12:48, 28.03.2014 r.
Z tym ośrodkiem to dobry pomysł. Tylko głosować na apele każdy może, ale konkretnie pomóc to już się wycofują.
MGM
21:07, 28.03.2014 r.
A cóż takiego PIS zrobił dla niepełnosprawnych i ich rodzin? Jakoś nie mogę sobie nic przypomnieć.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne