« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 27 stycznia 2021 r., imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

"Bezpieczny weekend" z funkcjonariuszami policji

Fot. KMP w OstrołęceTrwa ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu będzie czuwać większa niż zazwyczaj liczba policjantów. W akcje włączą się też ostrołęccy funkcjonariusze.

Podczas tego weekendu należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. W całej Polsce nad bezpieczeństwem na drogach czuwać będą policjanci ruchu drogowego. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend".

- Już dzisiaj w ramach międzynarodowej akcji "Prędkość" funkcjonariusze prowadzą wzmożone kontrole prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie również przy użyciu radiowozów nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory. Pamiętajmy, że jazda z prędkością niezgodną z przepisami może skończyć się utratą prawa jazdy, a niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo - zaznaczają mundurowi.

Zgodnie z art. 135 ustawy Prawo o ruchu drogowym, policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto, zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 1 czerwca br., niezatrzymanie się do kontroli drogowej, pomimo wydawanych przez policjanta poleceń, stanowi przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Podczas ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend" (od piątku do niedzieli) oprócz kontroli prędkości, policjanci pełniący służbę zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów - informują policjanci.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.

- Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu i wyposażenie, zaplanujmy trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne. Zapewnijmy sobie dużo czasu na podróż, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Po dwóch, trzech godzinach jazdy róbmy przerwy w bezpiecznym, wyznaczonym miejscu - apelują stróże prawa.

Wyświetleń: 1600
 
10:11, 26.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne