« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Bezpłatne zajęcia w Centrum Natura

Otwarte w grudniu ubiegłego roku Multimedialne Centrum Natura, dzięki podjętym inicjatywom, przybliża nam świat fauny i flory, uczy też jak żyć w zgodzie z przyrodą. Już 1 kwietnia placówka zaprasza mieszkańców na bezpłatne zajęcia, wykład zaproszonego gościa oraz wspólną zabawę.

Pierwsza część spotkania to opowieść Mikołaja Golachowskiego. Od tego uznanego biologa, podróżnika i doktora nauk przyrodniczych, uczestnicy dowiedzą się m.in. ile pingwinów może zjeść niedźwiedź polarny? Wiele innych ciekawostek będzie się można dowiedzieć podczas jego prezentacji o Antarktyce, w czasie której gość zabierze zgromadzonych w pouczającą i fascynującą wycieczkę w samo serce królestwa przyrody.

Mikołaj Golachowski koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (raz jako kierownik 32 Polskiej Wyprawy Antarktycznej), a jako przewodnik turystyczny regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Od dziewięciu lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na Biegun Północny. Po pokazie będzie można kupić książki Mikołaja Golachowskiego: "Pupy, ogonki i kuperki, czyli wszystko o zwierzątkach od pupy strony" , "Gęby, dzioby i nochale" oraz "Czochrałem Antarktycznego słonia".

Podczas wydarzenia, poza nauką i edukacją, nie zabraknie także dobrej zabawy.

- Jaka jest najważniejsza z machin stworzonych przez ludzkość? Czy jest szansa, że jej zagubione części mogą się odnaleźć w Ostrołęce? I jaki związek ma z tym kawałek drewna? Te fakty ustalimy podczas fabularnej gry rodzinnej przygotowanej przez Mówiący Kij. Poszukując zaginionych elementów, będzie można wziąć udział w zajęciach twórczych, zabawach ruchowych, quizach edukacyjnych i grach integracyjnych. Wspólną zabawę ciepło zakończymy przy ognisku - zaprasza mieszkańców Dorota Szymborska, prezes Fundacji Drabina Rozwoju.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 1 kwietnia br. o godzinie 13.00 w Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Więcej na stronie Multimedialnego Centrum Natura.

Wyświetleń: 4352
 
09:16, 26.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Kkk
19:50, 26.03.2017 r.
Gdzie to k.u.r.w.a jest
Patka
10:00, 27.03.2017 r.
już Prima Aprilis :p
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne