« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Były kwiaty, podziękowania i chwile wzruszeń (zdjęcia)

Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. Podczas czwartkowego Wieczoru w Arce obchodzony był jubileusz. Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowych spotkań literackich oraz omówienia planów na przyszłość.

Sabina Malinowska, wicedyrektor Biblioteki Publicznej w Ostrołęce przybliżyła licznie zgromadzonym uczestnikom spotkania historię stowarzyszenia. Opowiedziała również o dokonaniach, imprezach kulturalno-edukacyjnych i konkursach zorganizowanych przez jednostkę.

Wzruszającym momentem było wręczenie podziękowań oraz kwiatów 23 działaczom, którzy od początku działalności byli bardzo aktywni.

Wieczór uświetnił recital Kuby Michalskiego. Artysta wykonał utwory Leonarda Cohena oraz poetów polskich. "Lokomotywę" Juliana Tuwima wspólnie zaśpiewali wszyscy uczestnicy spotkania.

Historia Stowarzyszenia Przyjaciół Biblioteki i Książki w Ostrołęce

25 lat temu w siedzibie ówczesnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce odbyło się pierwsze spotkanie członków założycieli mającego wkrótce powstać stowarzyszenia. Spotkali się ci, którzy czuli potrzebę i chęć działania w grupie ludzi współpracujących z bibliotekarzami oraz ci, dla których obcowanie z książką było ważnym elementem życia.

W marcu 1992 roku powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Biblioteki i Książki, które w swoim głównym założeniu miało podejmowanie działań w celu pozyskiwania środków finansowych z instytucji rządowych i pozarządowych oraz osób prywatnych na realizację działań związanych z promowaniem literatury i bibliotek wśród społeczności Ostrołęki.

Obecnie SPBiK liczy 72 członków i realizuje szereg istotnych dla promocji książki i czytelnictwa działań. Stałym partnerem w realizacji zadań kulturalno-edukacyjnych są Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce oraz biblioteki gminne w powiecie ostrołęckim.

Do współpracy zaprasza inne organizacje m.in. Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki, Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe, szkoły i instytucje kultury.

Zobacz zdjęcia:
Jubileuszowy Wieczór w Arce (27.04.2017)

Wyświetleń: 2454
 
13:31, 28.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

lulki
18:48, 28.04.2017 r.
Cały czas te same twarze. Dobrze bawicie się za pieniądze podatników? Co tydzień imprezka super robota. Tylko na tyle was stać?
19:33, 28.04.2017 r.
Taki jest sens naszego działania, organizacja imprez kulturalnych z książką. Każdy może przyjść i TY również. Obcowanie z książką jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a wręcz przeciwnie. Dodam, że po wakacjach planuje się zwiększenie ilości imprez, bo ludzie narzekają, że nadal w Ostrołęce za mało się dzieje.
Bububu
22:06, 28.04.2017 r.
Kochana izuniu zamiast książek weź do ręki słownik. Otóż zwiększyć możesz liczbę imprez a nie ich ilość. Dlatego bardziej należałoby obcować ze słownikiem, a wszystkim, także i Tobie, wyjdzie to na zdrowie :)
hertz
04:34, 29.04.2017 r.
Serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu!! Nie zwracajcie uwagi na ,,izy,, i im podobnych,rubcie swoje dla dobra nas wszystkich.
dno
07:07, 30.04.2017 r.
Tylko się tam bawią we własnym towarzystwie
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne