« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Chór z Rzekunia w Narodowym Forum Muzyki (zdjęcia)

Fot. Gimnazjum w RzekuniuChór z Gimnazjum w Rzekuniu wraz z dyrygentem Agnieszką Majewską wziął udział w koncercie "Moniuszko inaczej śpiewany", który odbył się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Był to finał ogólnopolskiego projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.

Dziesięć wybranych chórów z całej Polski zaprezentowało na scenie utwory wybitnego kompozytora, jakim był Stanisław Moniuszko. Młodym wykonawcom towarzyszyła Orkiestra Leopoldinum Narodowego Forum Muzyki oraz soliści - śpiewacy. Nad całością koncertu czuwała dyrygent NFM dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny, zaś utwory w nowoczesnych aranżacjach opracował Roman Drozd.

Podczas koncertu można było usłyszeć fragmenty oper "Halka", "Straszny dwór" oraz pieśni pochodzące ze śpiewników domowych.

Chór z Rzekunia wraz z chórem ze Szczucina wykonał utwór "Bakczysaraj" ze zbioru Sonety Krymskie. Natomiast wszystkie zespoły wspólnie zaśpiewały utwory "Jak lilia", "Modlitwa w kościółku", "Dziad i baba", "Kum i kuma" oraz Mazura z opery "Straszny dwór".

Próby poprzedzające koncert były wartościową lekcją dla młodych chórzystów, a koncert dostarczył niesamowitych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci występujących.

Koncert odbył się w niedzielę 2 lipca. Relację fotograficzną z wydarzenia można obejrzeć na stronie rzekuńskiego gimnazjum.

Wyświetleń: 2853
 
10:27, 10.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

pieknie
12:54, 10.07.2017 r.
Gratulacje
13:47, 11.07.2017 r.
o świetne stroje, gdzie szyliście, zawsze marzyłam o takiej todze <3 lovki,kiski
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne