Ciężarówki JBB Łyse w nagraniach TVN dotyczących afery solnej! (wideo)
W dzisiejszym programie Uwaga! w telewizji TVN wyemitowano drugą część obszernego materiału afery solnej. W reportażu, który powstawał przez ponad pół roku, pojawiły się dziś nazwy dwóch firm podejrzanych o używanie soli przemysłowej w artykułach spożywczych. Oprócz firmy z Wielkopolski TVN ujawnił zdjęcia ciężarówek zakładów mięsnych JBB w Łysych. W migawkach w końcówce programu pojawiły się także zdjęcia siedziby JBB.
Według informacji napływających z ogólnopolskich mediów, firma z naszego powiatu jest podejrzana o wykorzystywanie zakazanych surowców.
Lista podejrzanych podmiotów gospodarczych sięga aż 40. Lista będzie sukcesywnie ujawniana. Kolejna część reportażu już jutro na antenie stacji TVN w programie Uwaga! o godz. 19.50.
Sól wypadowa, która jako odpad poprzemysłowy powinna służyć najwyżej drogowcom, od wielu lat trafiała do produkcji artykułów spożywczych - informuje portal Gazeta.pl. Korzystały z niej piekarnie, zakłady przetwórstwa rybnego i wędliniarskiego, producenci przypraw. Na jej trop wpadł reporter TVN Tomasz Patora. Mówi, że afera solna nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie awaria linii produkcyjnej w zakładach Anwil SA we Włocławku.