« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 25 kwietnia 2018 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Czwarty dzień VI Przystanku PaT w Ostrołęce i Kadzidle (zdjęcia)

Happening, zajęcia animacyjne, warsztaty, spektakle teatralne - czyli czwarty dzień VI Przystanku PaT w Ostrołęce i Kadzidle.
W ciągu dnia uczestnicy przystanku obejrzeli m.in. film edukacyjno-profilaktyczny pt. "Nie warto ryzykować. Niebezpieczny napój", a także etiudę teatralną "Poczekalnia". Niezwykłą atrakcją dla młodzieży były warsztaty wokalne z Robertem Osamem, który współrealizuje program telewizyjny "Jaka to melodia". Nie zabrakło także barwnego korowodu, który przeszedł ulicami Ostrołęki.

- Kolor i dźwięk na godzinę zdominował ulice Bogusławskiego, 11 Listopada i Hallera. Długość grupy, która przemaszerowała ulicami miasta miała blisko kilometr. Wszystkie warsztaty zaprezentowały się mieszkańcom, którzy licznie przyglądali się przystankowiczom. Często też witali nas brawami. Szczególnymi obserwatorami były dzieci - relacjonuje Sylwester Marczak, rzecznik prasowy VI Przystanku PaT.

Uczestnicy korowodu przemaszerowali na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zorganizowano instalację "Żywe obrazy".

- Ponad tysiąc osób stworzyło logo PaT, widoczne z kilku kilometrów nad ziemią. Kolejny napis to ukłon w kierunku gospodarzy Ostrołęki i Kadzidła, czyli Kurpie - dodaje Sylwester Marczak.
Wieczorem w ramach Teatru Letniego PaTowicze mogli obejrzeć monodram Anny Samusionek pt. "Narkomanka". Aktorce na scenie towarzyszył muzyk Janusz Iwański. Ponadto odbyły się spektakle: "Życie do natychmiastowego użytku" teatru Fanum z Siedlec, "Sierotka Marysia - historia prawdziwa" Zespołu Szkół z Szydłowca, "Dla Julii" teatru JaCy My z Bytomia, czy "Szyba" grupy teatralnej Gimnazjum im. Jana Pawła II z Ciechanowca.

Tradycyjnie już Program Nocą rozpocznie się od rozmów filozoficznych. O teatrze opowie młodzieży aktor, reżyser i profesor sztuk teatralnych Jarosław Gajewski. Nie zabraknie także salonu poetycko-muzycznego oraz kolejnych przedstawień w wykonaniu młodzieży.

Zobacz zdjęcia:
VI Przystanek PaT (08.07.2011)

Wyświetleń: 5768
 
21:05, 08.07.2011 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne