« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Czym jest czek GIRO?

Większość z pożyczkobiorców jako formę otrzymania pożyczki wybiera tradycyjnym przelew bankowy. Istnieje jednak spora grupa klientów, którzy wolą odebrać pieniądze za pomocą czeku GIRO. Czym jest GIRO? GIRO pochodzi z języka włoskiego i oznacza "obrót", czyli obieg pieniądza.

Była to dawna forma przekazywania pieniędzy. Teraz większość klientów nie wyobraża sobie życia bez płatności elektronicznych, jednak istnieje spora część osób, które chciałyby szybko otrzymać pieniądze, ale też z różnych powodów nie chcą zakładać konta bankowego. Właśnie dla takich klientów idealnym rozwiązaniem będzie odbiór pożyczki za pośrednictwem czeku GIRO.

Jak to wygląda w praktyce?
Czekiem GIRO możemy odebrać pieniądze na Poczcie Polskiej za pośrednictwem Banku Pocztowego. Jest to forma przekazu pieniędzy dla osób, które chcą od razu otrzymać gotówkę. W tym celu muszą na poczcie okazać dowód osobisty oraz tak zwany czek, który otrzymają wraz z umową pożyczki od danej firmy. Przekaz pieniężny za pomocą czeku GIRO działa o wiele szybciej niż tradycyjny przelew do odbioru na poczcie. Jest to specjalna forma przeznaczona dla klientów ceniących sobie szybki transfer pieniędzy.

Gdzie można skorzystać z czeku GIRO?
Czek GIRO oferują między innymi pożyczki online w ratkomat.pl. W tej firmie decydując się na długoterminową pożyczkę ratalną, w formularzu rejestracyjnym jako formę otrzymania pieniędzy zaznaczamy "przelew czekiem GIRO". Po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku, wraz z umową otrzymamy potwierdzenie tak zwany formularz wypłaty GIRO, czyli czek ze szczegółami transakcji, który okazujemy na Poczcie Polskie, aby odebrać przyznane pieniądze.

Inne firmy
Jeśli zależny nam na pożyczkach, które będziemy chcieli odbierać na poczcie, musimy znaleźć firmy oferujące przelew czekiem GIRO. Nie jest to łatwe zadanie w sytuacji, gdy na polskim rynku mamy ponad sto firm udzielających pożyczek online. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porównywarek pożyczkowych, które w jednym miejscu agregują wszystkie dostępne na rynku oferty. Tutaj możesz wyszukać firmy, które oprócz przelewów elektronicznych, akceptują również przekaz pieniędzy za pośrednictwem GIRO.

Jak pokazują przykłady na odbiór pożyczki, czek GIRO jest bardzo łatwą formą skorzystania z pieniędzy, które otrzymujemy od pożyczkodawcy. Ta usługa powinna szczególnie przypaść do gustu osobom, które nie posiadają konta bankowego i nie zamierzają w przyszłości korzystać z przelewów internetowych.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1768
 
22:18, 26.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne