« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Do Warszawy skrótem przez Pasieki

W ubiegłym tygodniu nastąpiło otwarcie ofert w przetargu dotyczącym budowy sześciokilometrowego odcinka, tzw. skrótu do Warszawy przez Pasieki. Zgłosiły się tylko dwie firmy. Korzystniejszą cenę zaproponowała ostrołęcka Ostrada - ponad 12,8 mln zł. Druga była o ponad 2,5 mln zł droższa.

Budowa drogi planowana jest jeszcze w tym roku. Jak zapowiedział starosta Stanisław Kubeł, niezależnie od tego czy powiat wyszkowski będzie realizował swój mierzący prawie 17 km odcinek. Póki co wniosek sąsiadów nie zakwalifikował się do dofinansowania, zaś wniosek powiatu ostrołęckiego je otrzymał. Starosta wydał pozwolenie na realizację inwestycji, czyli rozbudowę drogi powiatowej od drogi nr 8: Turzyn-Brańszczyk-Niemiry-Knurowiec-Długosiodło-Ostrołęka.

Projektowana droga od początku do pierwszego przejazdu kolejowego, pokrywa się z istniejącą, następnie przebiega równolegle do linii kolejowej, głównie w pasie kolejowym i kończy się na istniejącym skrzyżowaniu z drogą krajową nr 60 Ciechanów-Ostrów Mazowiecka. Będzie miała jezdnię o szerokości 6 m i pas pieszo-rowerowy o szerokości 2,5 m.

- W ramach projektu planowane jest: wybudowanie drogi z pasem pieszo-jezdnym, budowa chodników, zatok autobusowych, zjazdów na posesję, budowa przepustów, ukształtowanie skrzyżowań z drogami poprzecznymi, przebudowanie skrzyżowania drogi krajowej nr 60 z drogą powiatową (od Goworowa) na rondo, poszerzenie przejazdu kolejowego na wysokości Gór, poszerzenie przejazdu kolejowego na wysokości Ponikwi Dużej, zlikwidowanie przejazdów kolejowych. Na rozbudowanej drodze powiatowej ruch będzie odbywał się dwukierunkowo - informuje Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Droga połączy istniejące ciągi publiczne: gminny Józefowo-Kobylin-Prabuty, powiatowy Pasieki-Kunin, gminny Ponikiew Duża-Pasieki, gminny Kobylin-Góry o nawierzchni gruntowej oraz drogę krajową Ciechanów-Ostrów Mazowiecka.

Wyświetleń: 9000
 
11:57, 10.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

karol
11:54, 10.07.2017 r.
Ta sama firma: 12,8 mln zł za 6 km i 10,5 mln zł za 700 mb zjazdu przy Starym moście . To się nazywa wycena . Ale to przecież dla różnych zawawiających. Tak trzymać Panie Starosto.
kaktus
13:10, 10.07.2017 r.
Spełnia się wizja Prezydenta Ryszarda Załuski.
anzelm
13:35, 10.07.2017 r.
I jak dobrze pójdzie to za remont 400 m mostu ze 40 mln. Karol za nim coś napiszesz pomyśl, to nie boli. Nie porównuj innych zakresów robót.
tępiciel lemingów
18:16, 10.07.2017 r.
kaktus, dobrze, że prezydent Załuska nie rządzi miastem.
PiSuardessa
20:28, 10.07.2017 r.
@tepiciel
Alez gorzej już być nie może, nawet gdyby miastem rządził ślepy golem na wózku inwalidzkim to rachunek prawdopodobieństwa każe sądzić iż było by lepiej zarządzane.
allensteiner
20:35, 10.07.2017 r.
Na tej waszej wiosce na budowę dojazdu do tymczasowego mostu to i 20 melonów może być za mało. Wydaje mi się że tam się będą działy cuda w związku z nieustabilizowanym podłożem. Takie bagienka jak to za statoilem to taniej jest pokonywać na estakadach niż sypać bez końca nasypy które i tak będą osiadać. Oby to się nie skończyło jakąś budowlaną katastrofą. Nie bez przyczyny wszyscy "wielcy" na krajowym rynku w budowie drøg i mostów olali ten przetarg po zapoznaniu się z warunkami terenowymi i specyfikacją zamówienia. A jeśli tak się stało to nie ma absolutnie żadnych podstaw sądzić że da sobie z tym radę jakaś wsiowa Ostrada która na razie jest najbardziej znana z kładzenia "sezonowych placków" które z nastaniem zimy "wyparowują" w nieznanych bliżej okolicznościach z drogi.
grzes
21:20, 10.07.2017 r.
O kurde...nareszcie po 25 latach usilnych starań będzie skrót do warszawy przez Długosiodło. Czyżby korytarz ewakuacyjny w jedną stronę ?=====================
Obserwaror
21:22, 10.07.2017 r.
No patrzcie Starosta jakoś może pozyskać środki na drogi, choć nie z jest z Dobrej Zmiany.
Krótko
22:03, 10.07.2017 r.
Starosta może na kuniu do Warszawy bez las jechać, bo ten cały skrót nie będzie skrótem bez części wyszkowskiej. Tyle w temacie.
brexit
22:48, 10.07.2017 r.
kaktus @ 15:10, 10.07.2017
IP: *.*.48.219

"Spełnia się wizja Prezydenta Ryszarda Załuski."

Obwodnica biegnąca przez środek miasta , krzyżująca się z każdą przecinającą ją drogą to wizja nr 1. Wizja nr 2 to droga , którą nigdzie nie da się dojechać , czyli skrót do Warszawy bez części wyszkowskiej.
Dobrze ,że prezydent Załuska nie budował mostu na Narwi , bo byłby wzdłuż rzeki , albo basenu z wodą w proszku lub bezprzewodowego prysznica , bo realizacji takich wizji to nawet prezydent Kotowski idąc do Częstochowy na klęczkach nie byłby w stanie wymodlić.
sznebuldog
06:13, 11.07.2017 r.
do Brexit. Gdyby nie obwodnica biegnąca przez srodek miasta to miasto by stało w jednym wielkim korku jak to bywa często w podobnych wielkościowo miastach. Z tej drogi korzysta dziennie tysiące kierowców.

Pewnie że lepiej jest za PIS: budowanie basenu jako jedyne miasto w Polsce bez dotacji z uni i do którego trzeba dopłacac dziennie 3500zł. Budowanie muzeum za 30 milionów zamiast nowego mostu. Budowanie zastepczej przeprawy zapewne za kilkanaście milionów tuż obok starego mostu - co bedzie z pewnością nagłośnione w mediach krajowych i swiatowych jako przykład totalnego zidio_cenia i krety_nizmu. Dwa lata rządu PIS w kraju i brak srodków na nowy most i obwodnicę w Ostrołece. A miało być tak pięknie po wyborach. W budżecie podobno nadwyżki. Deficyt ma byc mniejszy ponoć o 20 miliardów a kilkudziesieciu milionów na most w Ostrołece ni ma.
.
06:28, 11.07.2017 r.
Ten breksit to dałn roku, w jego umyśle jest zbyt ciasno na terminy "obwodnica śródmiejska" i "budowa dróg etapami".
tępiciel lemingów
08:19, 11.07.2017 r.
Trzeci most od prezydenta Załuski takiej jakości jak śródmiejska "obwodnica" prezydenta Załuski za pensję takich włodarzy jak Warszawa, Poznań, Białystok, Wrocław, Łódz. Dziękuję, lepiej nie.
brexit
08:48, 11.07.2017 r.
kaktus @ 09:14, 11.07.2017
IP: *.*.48.219

Wynagrodzenia samorządowców są horrendalne i ta patologia dotknęła praktycznie wszystkie samorządowe władze bez względu na przynależność partyjną.
Ostrołęka potwierdza tylko regułę.Zresztą jest to problem znacznie głębszy i jest tylko objawem wadliwych podstaw funkcjonowania państwa.
Nie wiem czy prezydent Kotowski zdecyduje się ponownie kandydować.Moim zdaniem nie ma szans na wygraną.PiS ma też problem bo nie ma następcy.
Z tym ,że w Ostrołęce nie widać polityka , który ma predyspozycje do pełnienia funkcji prezydenta miasta.Lansowany na łamach portalu m-o radny Maciej Kleczkowski z całym szacunkiem , ale pozbawiony jest charyzmy.I wątpliwe jest ,żeby wyborcy oddali na niego głosy bo istnieje obawa ,że idąc po linii partyjnej ściągnie nam na głowę iżynierów , lekarzy , prawników i informatyków z Afryki i Azji.

Natomiast mam nadzieję ,że PiS będzie miał większość w radzie miasta -inaczej będziemy mieli przymusową relokację dziczy , demolkę , plagę gwałtów , chorób , zamieszki.
Gdyby to nie PO wygrała wybory w 2007 to dziś mielibyśmy zbudowaną nową elektrownię i znacznie wyższe wpływy z podatków.
PO zamknęła inwestycję budując za to połączenie energetyczne z Niemcami.
Zostało tylko sprzedać w niemieckie ręce kopalnie i nie budować nowych elektrowni i
za kilka lat kupowalibyśmy prąd od Niemiec, albo wyłączenia prądu byłyby codziennością.Na szczęście aferzyści i złodzieje wybory przegrali i plan się nie udał.Zresztą podczas fali upałów ograniczenia w dostawach prądu są nieuniknione , mocy już zaczyna brakować i jest to skutek ograniczania się do polityki pilnowania żyrandola i ciepłej wody w kranie.
Prawie każdy aquapark jest deficytowy.W Niemczech właśnie je zaczynają zamykać.
Przy deficycie 3500 zł dziennie potrzeba 19 osób więcej , które w każdej godzinie korzystają z basenu przy stawce 12 zł za godzinę.Co jest nierealne.
Zresztą samo to ,że basen jest deficytowy złe nie jest i nie to jest problemem.
kaktus
08:52, 11.07.2017 r.
Tępy ciulu, kłamiesz jak z nut, to dopiero za prezydentury Pana Kotowskiego, rada miasta uchwaliła takie wynagrodzenia.

Poza tym, Prezydent Załuska, coś dla tego miasta zrobił w przeciwieństwie do obecnych władz - ja wiem, że Twoją metodą jest pójście w zaparte, ale rzeczywistości Pan nie zmienisz, nie bądź Pan głąb.

Gdyby nie "obwodnica", to całość ruchu między Wojciechowicami i Ostrołęką, odbywałaby się DK61, a więc ta droga była miastu bardzo potrzebna, jeśli tego nie widzisz, to jesteś, albo ślepy jak kret, albo zaślepiony wiarą - jeszcze raz do Ciebie apeluję, zaprzestań korzystania z obwodnicy, skoro tak Ci przeszkadza, tylko jak wówczas dojedziesz do przykościelnego parkingu, na którym umawiasz się ze znajomymi?
kaktus
08:56, 11.07.2017 r.
brexit, dzieciaku, kolejna Twoja mantra - przypominam o moim pytanie, w jaki sposób władza PO + PSL sekowała Ostrołękę - czekam na konkretne przykłady.

Co do gwałtów, pobić i ogólnie pojętej przemocy - w Polskich więzieniach nie ma miejsca, dla skazanych Polaków - katolików.

Jeśli państwo nie potrafi zapanować na minimalną ilością uchodźców, którzy uciekają przed wojną, to znaczy, że tego państwa nie ma.
Zły szeląg
09:52, 11.07.2017 r.
Jak władza POPSL sekowała? Nieustająco: zarzucenie projektu budowy Elektrowni Ostrołęka, odrzucanie projektów "schetynówek" w tym wspólnych ze starostą. Blokowanie dofinansowania kolejnych projektów UE na poziomie urzędu marszałkowdkiego. Mało? Wyznawco Donalda?
brexit
10:07, 11.07.2017 r.
Kaktus jak mantrę klepiesz te same brednie w kółko.Rządy PO sabotowały działania władz Ostrołęki - brak mostu jest koronnym przykładem.Gdyby nie partyjna zemsta KonDonka to sprawę remontu , lub budowy nowego mostu rozwiązano by już dawno.A teraz jest walka pod presją czasu.
I nierządowi PO nie przeszkadzało ,że stary most jest fragmentem DK61- zemsta była głupia i ślepa - na złość mamie odmrożę sobie uszy.
To o co do władz miasta można mieć pretensje w sprawie mostu , to wiara w dobrą wolę strony rządowej , czyli naiwność i niestety brak planu działania w sprawie mostu gdy wraz ze zwycięstwem PiS w 2015 roku pojawiła się szansa na rozwój Ostrołęki.
kaktus
12:13, 11.07.2017 r.
brexit, dzieciaki - wskaż mi chociaż jedno działanie władz miasta, zmierzające do zaktywizowania rządu w zakresie mostu - jedno.

Zgodnie z przepisami, most jest w gestii wyłącznie (ważne słowo), władz miasta i to do nich należy dbałość o niego i utrzymywanie go w należytym stanie - rząd, oczywiście, że może pomóc, ale na to są odpowiednie procedury, które muszą uruchomić, właśnie władze miasta, bo rzad nie zajmuje się dbałością o infrastrukturę, która z zgodnie z prawem, nie leży w jego gestii.

Wskaż nam więc działanie władz miasta, które rząd PO + PSL odrzucił - jedno działanie - chyba nie wymagam zbyt wiele?

A, więc nie powtarzaj w kółko swoich fantasmagorii, tylko podaj fakty i dowody świadczące na rzecz Twoich bredni, żeby bredniami być przestały - jedno działanie - jedno.
kaktus
12:19, 11.07.2017 r.
Zły szeląg - PiSesz wierutne kłamstwa, na temat elektrowni już się wypowiedziałem, a więc nie będę się powtarzał, natomiast co do schetynówek - mit, rozpowszechniany przez władze, wielokrotnie obalony - projekt, na który dostaliśmy dofinansowanie, był projektem wspólnym miasta oraz ościennych gmin i to właśnie to zaangażowanie gmin ościennych, przyniosło nam dodatkowe punkty, które pozwoliły na to dofinansowanie - gdyby taki wspólny projekt został złożony za poprzedniego rządu, to również takie dofinansowanie byśmy dostali, bowiem program przyznawania dofinansowania w ramach tego projektu, jest bardzo prosty i przejrzysty - tak więc, przestańcie żyć PiSowskim przekazem dnia, tylko zapoznajcie się z faktami, bowiem władze Was, najzwyczajniej w Świecie, oszukują - nie widzicie tego?
kaktus
12:25, 11.07.2017 r.
Zły szeląg, jakich - "kolejnych projektów"?

Ja pytam o konkrety, a Ty mi wyjeżdżasz z jedna bzdurą, jednym kłamstwem i kolejnym ogólnikiem, który można sobie wsadzić w buty.

Jak Ci mało zanieczyszczenia powietrza w Ostrołęce, to umów się z pozostałymi zwolennikami, dalszego jej zanieczyszczania i zróbcie sobie inhalacje gazami spalinowymi, a reszcie mieszkańców dajcie żyć.
kaktus
13:07, 11.07.2017 r.
Tak, gwoli ścisłości, planowana elektrownia, zarówno wówczas kiedy jakiś niedorozwój powziął decyzję o jej budowie, jak i ten, który tę decyzję unieważnił, nie była inwestycją w Ostrołęce, tylko w gminie Rzekuń, a więc zanim, po raz kolejny napiszecie o tym chorym pomyśle, dobrze się zastanówcie, bo może się za chwilę okazać, w waszych chorych wyobraźniach, że gmina Rzekuń, również była sekowana przez poprzedni rząd, mimo, że otrzymała inne dofinansowania.

Jeszcze do "Zły szeląg" - jedynie ślepy, albo daltonista, może uważać, że ktoś kto krytykuje, złe rządzenie w Ostrołęce, musi być zwolennikiem PO lub Tuska, a więc zanim, po raz kolejny dasz świadectwo swej ślepocie, najpierw się zastanów.
tępiciel lemingów
16:49, 11.07.2017 r.
Prezydent Załuska za mało zarabiał. Jaka płaca taka praca.

Czy ja gdzieś napisałem, że ta droga łącząca dzielnice miasta jest niepotrzebna? Ja piszę tylko, że dziękuję za jej jakość, po trzech latach zaczęła się sypać i sypie się do dziś.

Dziękuję władzom miasta, że odebrały bubla.
Karol
18:14, 11.07.2017 r.
Jak to dobrze ze jest dużo Karoli brawo panie Karolu jest pan genialny :wink:
kaktus
08:35, 12.07.2017 r.
Tępy ciulu, a od czego są obecne władze, które przez tyle lat nie potrafiły tej drogi naprawić, której problemem (drogi) jest wyłącznie nawierzchnia bitumiczna - mamy XXI wiek i takie rzeczy się, po prostu naprawia - frezuje się złą nawierzchnię i kładzie nową - proste, jak konstrukcja cepa - możesz mi zatem powiedzieć, dlaczego przez te wszystkie lata, kiedy rządzi PiS, nie została ona naprawiona?

Co się stało, to się stało, a urzędujące władze są od poprawiania, nawet tego, co zostało spie przone przez ich poprzedników, którym to "spiep rzeniom" zawdzięczają wyborcze zwycięstwo, bowiem brudna kampania PiSu w 2006 roku, oparta była właśnie na jakości wykonania tej obwodnicy.

Rozumiem, że nic się nie robi, po to, żeby takie tępe ciule, ja Ty, przypominały Ostrołęczanom o tej wpadce, za prezydentury Ryszarda Załuski.

Co zatem powiesz o wykonaniu ulicy Warszawskiej, która była remontowana wbrew zakazowi inspektora - czyżby nie została, przez miasto odebrana?

Jaką mamy gwarancję, że po trzech latach, albo jeszcze szybciej nie zacznie się sypać?
10:31, 12.07.2017 r.
do brexit - pozdrawiam. Proszę niech Pan otworzy link"Współpraca międzynarodowa
PSE". Ta oficjalna strona krajowego Operatora energii elektrycznej - doskonale
wyjaśnia co się buduje, gdzie się buduje i po co się buduje. Zweryfikuje Pan wtedy
mylny pogląd, że "PO zamknęła inwestycję budując za to połączenie energetyczne z
Niemcami". Nic nie zapowiada , że w czasie p r z e w i d y w a l n y m Ostrołęka
otrzyma o b w o d n i c ę. Pozostaje więc powrót do budowy t r z e c i e j przeprawy
mostowej - na przedłużeniu tejże (obwodnicy). Mogłem rozumieć wstrzymywanie
starań o trzeci most - w sytuacji gdy perspektywy na obwodnicę w y d a w a ł y się
realne. Nie potrafiłem zrozumieć lansowania przez Pana Arkadiusza Czartoryskiego -
koncepcji budowy trzeciego mostu na wysokości Ronda Łupaszki (Osiedla Łęczysk)
Przypominam, że w czasie gdy nie było jeszcze nowej Stacji Paliw przy Starym Moście - występowałem pisemnie do Pana Janusza Kotowskiego - z w r a c a j ą c
uwagę, że ewentualna zabudowa przestrzeni tuż przy moście - u t r u d n i
przyszłościowy remont (mostu). Pozdrawiam wszystkich Komentujących.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 12 lipca 2017 roku
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne