« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Dom z basenem - jakie są koszty?

Któż z nas nie marzy, by mieć dom z basenem? Chociaż ciągle zaskakuje, gdy ktoś mówi, że ma swój własny basen, to jednak nie tak jak kiedyś, bo dzisiaj to bardziej realne niż w przeszłości. Nie są to już czasy, gdy dom z basenem oglądało się tylko w amerykańskich filmach.

Na początek pamiętajmy, że mamy do wyboru dwie możliwości: basen w ogrodzie lub w domu. Ten pierwszy jest bardziej popularny, ale możemy z niego korzystać tylko jak jest ciepło, czyli w okresie letnim. Można oczywiście korzystać i poza tym okresem, ale wtedy trzeba zainstalować urządzenia do podgrzewania wody. Basen całoroczny jest niestety bardzo drogi, wymaga zadaszenia. Klienci są coraz bardziej wymagający, więc projekty domów przygotowywane przez różnych inwestorów coraz częściej uwzględniają baseny. Jeśli też pragniemy mieć swój basen, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Niecka basenowa - jaki mamy wybór?
Koszt zależy od wymiarów basenu. Być może marzymy o dużym basenie, w którym będziemy mogli swobodnie pływać, wtedy warto zainwestować w solidną nieckę, która będzie umieszczona na betonowej płycie dennej. Można wybrać nieckę prefabrykowaną, najczęściej ze stali ocynkowanej, aluminium czy żywicy poliestrowej. Bardzo dobre, bo najtrwalsze są niecki wykonane ze zbrojonego betonu, niestety są też dość drogie.

Jakie są przybliżone koszty?
To oczywiście zależy od tego, co jest dla nas ważne, jakie mamy wymagania co do basenu. Można jednak zauważyć pewną prawidłowość, a mianowicie najdroższe są niecki z betonu zbrojonego. Jak dodamy do tego wyposażenie, jak układ filtrujący czy automatyczne płukanie, to koszt wyniesie ponad 100 tysięcy złotych. Tańszy wybór to niecka z bloczków betonowych, gdyż zapłacimy za nią od około 40 do 50 tys. zł. (uwzględniając oczywiście dodatkowe wyposażenie). A jeśli nie chcemy aż tyle płacić, to dobrym wyborem będą niecki z prefabrykowanych paneli, gdyż już za około 30 tys. powinniśmy taką nabyć.

A może basen z hipermarketu?
Jeśli nas na to nie stać, można sprawdzić tańsze oferty, które dostępne są w hipermarketach. Do wyboru mamy typ rozporowy lub stelażowy. Ten pierwszy można zamontować samodzielnie. Jego nieckę stanowi gruba folia PCW, takie baseny mają kształt okrągły lub owalny. Drugi rodzaj - stelażowy jest przenośny, można go rozłożyć na praktycznie każdej równej powierzchni. Montaż jest łatwy, zajmuje kilkadziesiąt minut. Tego rodzaju baseny nie są drogie, gdyż cena zaczyna się już od kilkuset złotych (za mniejsze modele) do około 3 tysięcy za większe, które sprzedawane są z dodatkowym wyposażeniem.

Basen więc - jak widać po omówieniu tematu - jest dzisiaj w zasięgu naszych możliwości, pytanie tylko pozostaje: na jaki rodzaj sobie możemy pozwolić? Czy stać nas na wydatek ponad 100 tys. zł, czy może jednak mamy o wiele skromniejszy budżet na taką inwestycję? W podjęciu decyzji mogą pomóc dodatkowe źródła jak to znajdujące się w tym miejscu.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 5055
 
10:30, 23.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

WOS
10:49, 23.03.2017 r.
WO niech sobie miske postawi na balkonie muhahahaaaa.😂😂😂€
514;😂😎😎😂
8514;😂😁😁
WOSY
16:02, 23.03.2017 r.
Hahahah albo z wanną przed balkon Hahahahahahahaha ale rozwalilo mnie to jak napisałeś ;D
do WOS
20:16, 23.03.2017 r.
dobry pocisk kolego :D
fikus
10:51, 24.03.2017 r.
ne popuście z tej radości :wink:
Do WOS-ów
14:42, 24.03.2017 r.
Lepiej mieć wannę i wiedzieć do czego służy niż mieć basen i kąpać się w nim dwa razy do roku, na Wielkanoc i na Boże Narodzenie. Jak widać i czuć, ci co mają tylko wannę, to pachną, a ci co mają baseny śmierdzą g.ównem na odległość. Jak to jest ? O co chodzi, smrodziuchy ? A no o to, że jak ktoś cały dzień babra się w gnoju, to na wieczór fiołkami pachnieć nie będzie. Więc wybieram wannę :laughing:
WOS
10:02, 25.03.2017 r.
Tobie ani wanna ani prysznic nie pomoże. Śmierdzisz celulozo a w butach masz karaluchy 😂😝😂😂muhahaha
aaa😂😁😄😆
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne