« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Drewniane zabawki do ciągnięcia

Zabawki do ciągnięcia mają wiele zalet, które maluchy doceniają już po pierwszej zabawie. Z taką zabawką dzieci łatwo i szybko się zaprzyjaźniają. "Przyjaciel", którego ciągną za sobą staje im się jeszcze bliższy, gdy wychodzą z nim na spacer lub do ogrodu.

Zalety zabawek do ciągnięcia
Zabawki do ciągnięcia mają wiele zalet, które doceniają również rodzice. Przede wszystkim wspomagają rozwój ruchowy dziecka. Mobilizują malucha, by więcej się ruszał i często są jego nieodłącznym towarzyszem podczas stawiania pierwszych kroków. Dziecko, które na swojego przyjaciela wybrało zabawkę do ciągnięcia będzie chętniej wychodziło na spacer lub maszerowało obok wózeczka - tylko dlatego, żeby móc iść np. razem ze swoim ulubionym zwierzakiem, którego będzie ciągnąć na sznurku.
Wybierając zabawkę do ciągnięcia, warto zwrócić uwagę na jej jakość jeszcze przed zakupem. Powinna być stabilna, aby nie przewracała się na małych krawężnikach i nierównej drodze. Ponadto ważne będzie jej solidne wykonanie, bo jeśli ma towarzyszyć dziecku podczas dłuższych spacerów, musi przetrwać przeróżne trudności. W roli zabawki do ciągnięcia dobrze sprawdzają się zabawki drewniane. Jeśli szukasz dobrej i solidnej zabawki do ciągnięcia, sprawdź naszą listę propozycji.

Zabawki do ciągnięcia - przegląd

1. Tęczowy krokodyl do ciągnięcia od Plan Toys
Ten kolorowy drewniany krokodyl (na zdjęciu) idealnie nadaje się na wyprawy do parku. Jego budowa sprawia, że jest bardzo stabilny i nie wywraca się na nierównościach. Krokodyl został wykonany z ekologicznego i bardzo wytrzymałego drewna. Nie straszne będzie mu błoto lub deszcz, wystarczy przeczyścić go wilgotną szmatką, by odzyskał swój wygląd.

2. Miś z cymbałkami, do ciągnięcia marki Janod
Zabawka jest bardzo estetycznie wykonana, ma żywe kolory i nowoczesny design. Dodatkową atrakcją jest to, że miś, podczas ciągnięcia, uderza dużymi pałeczkami w cymbałki. Nie musicie obawiać się jednak hałasu - dźwięki są przyjazne dla ucha i niezbyt głośne. Gra misia jeszcze bardziej zachęca maluchy do ruchu, tym samym zwiększając atrakcyjność zabawki. Niedźwiadek porusza się na wózku o szeroko rozstawionych kołach, co zapewnia większą stabilność zabawki.

3. Drewniana laweta do ciągnięcia Janod
Ten drewniany samochód świetnie sprawdzi się nie tylko jako zabawka do ciągnięcia. Dzięki temu, że laweta ma 30 cm wysokości i jest bardzo solidna, może również służyć do pchania. W zestawie znajdują się dodatkowo trzy drewniane auta, które mogą podróżować na lawecie, albo spełniać inne funkcje podczas zabawy. Ta zabawka to prawdziwa gratka dla małych miłośników motoryzacji.

4. Samochód drewniany sorter, do ciągnięcia od marki Janod
To duży samochód-ciężarówka, którą wygodnie można pchać od tyłu lub ciągnąć dzięki zamocowanemu z przodu sznurkowi. W zestawie znajduje się kierowca oraz 7 zwierzątek. Z boku samochodu umieszczone są otwory w kształcie tych zwierzątek. Jeśli więc zwierzaki chcą wyruszyć w podróż, trzeba dopasować ich kształty do otworów. Ta zabawka daje mnóstwo możliwości zabawy, można ją ciągnąć, pchać i dopasowywać w niej kształty. A jeśli dołączy do tego dziecięca wyobraźnia - sposobów na zabawę będzie naprawdę dużo.

Zabawka do ciągnięcia wcale nie musi być nudna. Wystarczy, że wspólnie z dzieckiem dodacie do niej nieco wyobraźni, by stała się najlepszym kompanem na wasze codzienne spacery. Spodobały ci się powyższe propozycje? Jeśli tak, to drewniane zabawki do ciągnięcia można kupić m.in. w bobomio.pl.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1315
 
12:18, 29.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne