« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Dwóch proboszczów podostrołęckich parafii z nominacjami

Biskup łomżyński Janusz Stepnowski podniósł do godności kanoników honorowych dziewięciu kapłanów diecezji łomżyńskiej. Dwóch z nich pełni posługę proboszczów parafii na terenie powiatu ostrołęckiego - ks. Stanisław Grosfeld, proboszcz z Dąbrówki i ks. Wiesław Pac, proboszcz z Czarni.

Jak informuje diecezja łomżyńska, kanonik jest to kapłan uhonorowany tą godnością za szczególne zasługi dla kościoła lokalnego. Kanonicy tworzą kapitułę katedralną oraz kolegiacką.

W diecezji łomżyńskiej istnieje Łomżyńska Kapituła Katedralna w Łomży oraz Kapituła Kolegiacka Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu. Kanoników dzieli się na gremialnych oraz honorowych.

Biskupi najczęściej ogłaszają nominacje nowych kanoników na Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek. Tak też było w przypadku tegorocznych nominacji.

Księża z Łomżyńskiej Kapituły Katedralnej w Łomży odznaczeni godnością kanonika honorowego: ks. Krzysztof Dąbrowski, proboszcz w Białaszewie, ks. Kazimierz Ostrowski, profesor WSD i dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej, ks. Andrzej Święciński, posługujący duszpastersko w Archidiecezji Mediolan (Italia), ks. Jacek Kotowski, przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.

Księża z Kapituły Kolegiackiej Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu odznaczeni godnością kanonika honorowego: ks. Stanisław Grosfeld, proboszcz w Dąbrówce, ks. Wiesław Pac, proboszcz w Czarni, ks. Jan Soliwoda, proboszcz w Leszczydole Nowinach, ks. Stanisław Mikucki, proboszcz w Bogutach Piankach, ks. Robert Bączek, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży.

Wyświetleń: 7685
 
11:39, 23.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Jjsjs
10:51, 23.04.2017 r.
Gratuluje panie Stanislawie !
Rebeliant Remek
11:10, 23.04.2017 r.
News powinien być oznaczony na czerwonym tle, dużymi literami i wykrzyknikiem. Zero szacunku dla najistotniejszych spraw w państwie. 😉
Gratulacje
08:43, 24.04.2017 r.
Świetnie gdyby jeszcze biskup pomyślał o tym by tych proboszczow co są po 10 lat i dłużej na parafiach po przenosić do byłoby dobre dla parafian i kościoła. A tak to za dużo sobie pozwalają proboszczowie. Niech by się wykazali na innych parafiach albo za granicą.
mili
18:38, 24.04.2017 r.
To prawda. Nie tylko wikariusze ale i proboszcze powinni byc na parafiach okreslona liczbe lat. A tak to panosza sie jak pan na wlosciach.
NARODOWIEC
19:54, 24.04.2017 r.
To są wewnętrzne sprawy Kościoła - rozumiecie lewaki!

Porozprawiajcie sobie co tam wasi Lenin z Marksem nie tak działali i co z waszych towarzyszy za towarzysze że was zostawili na lodzie a teraz swą żółć wylewacie na naszych kapłanów.

Precz od wewnętrznych spraw naszej religii - łotry!
hertz
04:28, 25.04.2017 r.
Ale żeś się,,narodowiec,, napalił.Ja się zgadzam, że to jest religia twoja i tobie podobnym,ksenofobom,nacjonalistom i.t.d W związku z powyższym to wy powinniście ponosić koszty jej funkcjonowania w całości. A obecnie ze środków samorządowych i państwowych twoja ,,religija,, pożera około 10 miliardów rocznie.Więc się tak nie zapluwaj i szanuj innych jak ich obciążasz kosztami swojej religii.
NARODOWIEC
19:02, 25.04.2017 r.
Hertz-u
W Polsce katolicy pracują i płacą podatki (być może że i na Ciebie...).

Za nacjonalistę jak najbardziej się uważam i nigdy na nikogo się nie gniewam gdy nazywa mnie nacjonalistą. Zaś ksenofobem żadnym nie jestem. Zapewniam Cię że uczciwie, jak większość katolików i Polaków, pracuję i oprócz podatków daję datki również na swój Kościół. Czy Ci to przeszkadza? Mnie boli że część z tych moich podatków - mojej pracy - jest przeznaczana na zło, np dotacje dla lewackich partii czy lichwę płaconą przez państwo. Pozdrawiam
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne