« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Działacze Ekomeny wnioskują o teren nad Narwią do slipowania łodzi

W Ostrołęce brakuje terenu nad Narwią, gdzie można bezpiecznie wyciągnąć na brzeg kajaki czy łódki. Kiedyś można to było robić na plaży, teraz jest tam molo, które uniemożliwia slipowanie łódek. Stowarzyszenie wnioskuje o utworzenie takiego miejsca przy plaży miejskiej.

Idealnym miejscem, według działaczy Ekomeny, byłby teren powyżej kąpieliska. Korzystanie z obecnej plaży miejskiej nie jest możliwe ze względu na usytuowanie mola.

- Przed kilku laty spływając Pisą i Narwią do Ostrołęki odnotowałem fakt, że molo ustawione jest w miejscu, w którym można było z łatwością slipować kajaki i inne łódki płaskodenne. Musieliśmy przeciągać kajaki pod molem, co nie było logistycznie wygodne i bezpieczne dla uczestników spływu, gdyż mieli problem z opuszczeniem łodzi - zauważa Wojciech Jarząbek, prezes Ekomeny.

Podczas otwartego posiedzenia zarządu Ekomeny postanowiono poruszyć ten problem. Działacze doszli do wniosku, że najdogodniejszym miejscem będzie teren powyżej pływającego mola.

- Potrzeba usunąć krzaki, wykarczować i nawieźć piasku. Tam rzeka na zakręcie spowalnia. Pismo uzasadniające potrzebę budowy miejsca do slipowania łódek złożyłem u pana prezydenta Janusza Kotowskiego. Rozmawiałem w urzędzie miasta o naszym wniosku i odebrałem przychylne nastawienie. Ufajmy, że urzędnicza maszyna ruszyła - dodaje Wojciech Jarząbek.

Decyzja odnośnie zorganizowania miejsca dla kajakarzy i miłośników wodnych sportów, należy do władz miasta.

Wyświetleń: 1740
 
14:52, 10.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Wedkarz
20:01, 10.08.2017 r.
Jest przecież slip przy garażach na plazy i drugi na zakręcie w dzbeninie.
Józef
21:22, 10.08.2017 r.
możesz zapomnieć, miasto ma ważniejsze potrzeby niż zagospodarowanie brzegu, powoli myślą o zamykaniu plaży, bo proboszczowi przeszkadzają imprezy
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne