« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Działania "Sierpniowy weekend" na drogach miasta i powiatu

Fot. KMP w OstrołęceOd godziny 6.00 ostrołęcka policja prowadzi wzmożone działania prewencyjno–kontrolne pn. "Sierpniowy weekend". Będą one trwały do 15 sierpnia 2017 roku do godziny 22.00. W tym czasie, za sprawą długiego weekendu, będzie panował wzmożony ruch pojazdów.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce będą czuwać nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się po drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

- Kontrole ukierunkowane będą na przeciwdziałanie przestępstwom i wykroczeniom, a tym samym na ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Szczególnie ważne dla bezpieczeństwa w tym obszarze będzie eliminowanie z dalszej jazdy "piratów drogowych", nietrzeźwych kierujących i pojazdów niesprawnych technicznie. Policjanci stanowczo będą reagować na przypadki niestosowania się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci - w fotelikach samochodowych. Równie bacznie przyjrzą się zachowaniu "Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego". Działania ostrołęckiej „drogówki” będą zmierzały również do utrzymania płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, co wiąże się z tym, że na trasie naszego przejazdu możemy natknąć się na policjantów ręcznie kierujących ruchem. Zachowajmy szczególną ostrożność w takich miejscach - apeluje mł. asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

W czasie długiego weekendu będą obowiązywały ograniczenia dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton w dniach: 11 sierpnia (godz. 18.00-20.00), 12 sierpnia (godz. 8.00-22.00), 13 sierpnia (godz. 08.00-22.00), 14 sierpnia (godz. 18.00-22.00), 15 sierpnia (godz. 08.00-22.00).

- Dla bezpieczeństwa własnego, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego - zachowajmy ostrożność, nie przekraczajmy dozwolonych prędkości, uważajmy na „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”, a przede wszystkim przestrzegajmy przepisów! Stosujmy się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w miejscu wakacyjnego wypoczynku. Zachowajmy wstrzemięźliwość od alkoholu i unikajmy brawury nad wodą. Razem zadbajmy o bezpieczeństwo!

Wyświetleń: 1424
 
09:18, 11.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne