« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Dzieci z "Krainy Misiów" wspomogły ostrołęcki szpital (zdjęcia)

Fot. archiwum przedszkolaFot. archiwum przedszkolaŚwiat, który nas otacza to ciągła pogoń za pieniądzem, koncentracja na sobie i swoich potrzebach. Coraz trudniej nam się zatrzymać i otworzyć na drugiego człowieka. Dlatego tak wiele zależy od nauczycieli i tego, co przekazują swoim podopiecznym.

Kierując się nauką i słowami wielkiego Polaka Jana Pawła II - "Człowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi", w Przedszkolu Miejskim nr 17 "Kraina Misiów" zorganizowano zbiórkę książek z przeznaczeniem dla małych pacjentów ostrołęckiego szpitala.

Akcja trwała od 30 listopada do 15 grudnia 2015 r. Zaangażowały się w nią maluchy i ich rodzice. Przedszkolaki przynosząc swoje ulubione i niejednokrotnie bliskie sercu książki wiedziały, że w ten sposób mogą sprawić radość dzieciom przebywającym w szpitalu. Zebrane publikacje zostały oficjalnie przekazane przez Danutę Gołaś, dyrektor "Krainy Misiów", rodziców i dzieci oddziałowi dziecięcemu.

Efekty zbiórki były imponujące. Udało się zgromadzić około 200 egzemplarzy literatury dziecięcej, która z pewnością pozwoli, chociaż w minimalny sposób umilić małym pacjentom pobyt na oddziale szpitalnym.

Książki zostały przekazane w czwartek 21 stycznia.

Zobacz zdjęcia:
Kraina Misiów dla małych pacjentów ostrołęckiego szpitala (fot. archiwum przedszkola)

Wyświetleń: 1021
 
14:32, 26.01.2016 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Rodzic
11:46, 26.01.2016 r.
Brawo,najlepsze przedszkole w mieście :-)
ja
14:37, 26.01.2016 r.
Nie prawda. Wszystkie są godne polecenia.
09:23, 27.01.2016 r.
fajna rzecz BRAWO :smile:
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne