« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 20 stycznia 2018 r., imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dzbeninie szukają dzikich wysypisk śmieci. Mają GPS-y i dokładne mapy (zdjęcia i wideo)

Delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dzbeninie przed Urzędem Gminy Rzekuń (fot. J. Filipowicz)
Grupa 12 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dzbeninie bierze udział w pilotażowym programie ekologicznym.
Przeszkolone dzieci, wyposażone w bardzo dokładne mapy oraz nadajniki GPS, udają się do lasu w poszukiwaniu dzikich wysypisk śmieci. W przypadku znalezienia odpadów, za pomocą GPS odczytują dokładnie współrzędne położenia oraz krótko opisują dzikie wysypisko.
W ubiegłym tygodniu uczniowie, pod opieką pani Beaty Kulas i członków "Ekomeny" znaleźli i udokumentowali kilka leśnych śmieciowisk. Odwiedzili także Wójta Gminy Rzekuń, Bogusława Tyszkę. W Urzędzie Gminy apelowali o usunięcie śmieci z lasu. Ich wysiłek nie poszedł na marne. Wójt zobowiązał się na wywóz odpadów w ciągu 7 dni. Pomoże także firma MPK, która odpady od gminy Rzekuń odbierze za darmo.
Dzieci "patrolują" lasy w okolicach wsi Dzbenin, Kamianka i Korczaki. Pieniądze na pilotażowy projekt otrzymało Stowarzyszenie "Ekomena" w ramach konkursu "Henkel - Zielone granty", organizowanego corocznie, przez spółkę Henkel Polska. Warto wspomnieć, że projekt ostrołęckiego stowarzyszenia został zakwalifikowany jako jeden z 20 najlepszych, spośród złożonych ponad 260 wniosków. Ambicją "Ekomeny" jest rozszerzenie programu na szkoły podstawowe w całym regionie.
Za pomoc w przygotowaniu materiału dziękujemy Państwu Filipowicz.

Zobacz wideo:

Wyświetleń: 988
 
23:38, 20.05.2010 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne