« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Dzień Drzewa w "Krainie Misiów" (zdjęcia)

Fot. archiwum przedszkolaFot. archiwum przedszkolaW Przedszkolu Miejskim nr 17 "Kraina Misiów" w ubiorze dzieci dominował kolor zielony. Wszystko za sprawą obchodzonego po raz drugi święta pn. Dzień Drzewa. Z tej okazji cała społeczność placówki spotkała się z zastępcą Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrołęka Hubertem Pawelcem.

Gość na tle przepięknej dekoracji, ukazującej drzewa w jesiennej szacie w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedział o lesie i jego znaczeniu dla człowieka. Przedszkolaki poznały także budowę drzewa i dowiedziały się jak długo ono rośnie. Następnie wysłuchały opowiadania I. Panfil pt. "Drzewo" o niezwykłej przyjaźni łączącej głównego bohatera ze zwykłym drzewem rosnącym obok jego okna, które przeczytał rodzic - Medard Deptuła.

Po wystąpieniach gości przyszedł czas na prezentacje najmłodszych. Poszczególne grupy wykazały się w wierszach i piosenkach. Punktem kulminacyjnym uroczystości było zasadzenie w ogrodzie przedszkolnym brzóz podarowanych przez nadleśnictwo. Już niedługo będzie można bawić się w ich cieniu i słuchać śpiewu ptaków, zamieszkujących ich korony.

Zobacz zdjęcia:
Święto Drzewa w Krainie Misiów (fot. archiwum przedszkola)

Wyświetleń: 1016
 
11:22, 15.10.2015 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne