« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Dzień Kultury Brytyjskiej w "Krainie Misiów" (zdjęcia)

Fot. archiwum przedszkolaFot. archiwum przedszkolaW Przedszkolu Miejskim nr 17 "Kraina Misiów" zorganizowano Dzień Kultury Brytyjskiej. Przedszkolaki poznały tradycje bożonarodzeniowe krajów anglojęzycznych oraz podstawowe słowa i zwroty w języku angielskim. Nie zabrakło też edukacyjnych gier i zabaw.

Dzieci z grup Misia Yogiego, Misia Koralgola oraz Krainy Troskliwych Misiów wystąpiły w przedstawieniu Merry Christmas Everyone, w którym były przebrane za św. Mikołaja, gwizdki i śnieżynki. Podczas przedstawienia wyrecytowały wiersze m.in. "I'm Santa", "What is Christmas?", "Twinkl twinkl little star", a także zaśpiewały piosenki "Jingle Bells" oraz "We wish You a Merry Christmas". Na koniec złożyły nauczycielom oraz swoim młodszym kolegom i koleżankom życzenia w języku angielskim.

Po części artystycznej przedszkolaki poznały nazwy kolorów, a później wszyscy wzięli udział w zabawie - What colour is it? Następnie przedstawiciele każdej grupy oraz ich nauczyciele uczestniczyli w konkursie Red - stand up! Kolejną atrakcją było losowane pytań od św. Mikołaja przez dzieci. Za każdą odpowiedź otrzymały słodkie nagrody.

Dzięki Dniu Kultury Brytyjskiej dzieci mogły poznać tradycje świąteczne innych krajów oraz osłuchać się z językiem angielskim. Dzięki grom i zabawom mogły poznać podstawowe słowa i zwroty w języku angielskim. Dzień Kultury Brytyjskiej był pierwszą uroczystością w języku obcym. Kolejne odbędą się wiosną, na które dzieci czekają z niecierpliwością.

Wydarzenie odbyło się w piątek 18 grudnia.

Zobacz zdjęcia:
Dzień Kultury Brytyjskiej w PM nr 17 (fot. archiwum przedszkola)

Wyświetleń: 760
 
13:51, 21.12.2015 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne