« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Dzień Papieski w "Krainie Misiów" (zdjęcia)

Fot. archiwum przedszkolaFot. archiwum przedszkolaW Przedszkolu Miejskim nr 17 "Kraina Misiów" odbyła się niecodzienna uroczystość - Dzień Papieski. Cała społeczność siedemnastki oddała hołd wielkiemu Polakowi - Janowi Pawłowi II. Podczas uroczystości nie zabrakło występu artystycznego w wykonaniu najmłodszych.

Zgromadzeni wysłuchali fragmentu encykliki Ojca Świętego "O dzieciach i rodzinie" czytanej przez panią Kamilę Lipkę. Następnie przedszkolaki z "Krainy Misia Kolargola" i "Krainy Misia Jogi" przedstawiły montaż słowno-muzyczny opowiadający o życiu św. Jana Pawła II. Starszaki zaś przypomniały jego ulubione pieśni "Barkę" i "Wadowice".

Oryginalne nagrania z wypowiedziami papieża: o kawiarni i kremówkach, o ojczyźnie, były dopełnieniem części artystycznej. Na zakończenie obecny na spotkaniu ksiądz kanonik Jan Świerad, proboszcz parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce podzielił się z widownią wspomnieniami ze spotkania z wielkim Polakiem oraz wręczył dzieciom obrazki z wizerunkiem papieża.

Zobacz zdjęcia:
Dzień Papieski w Krainie Misiów (fot. archiwum przedszkola)

Wyświetleń: 928
 
14:53, 23.10.2015 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne