« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Dziesięć zdarzeń drogowych w długi weekend

Miniony długi weekend na drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego upłynął dość spokojnie. W czasie wzmożonego ruchu pojazdów doszło do dziesięciu niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali też osiem osób kierujących w stanie nietrzeźwości.

Na drogi Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego skierowanych zostało w sierpniowy długi weekend 77 policjantów wydziału ruchu drogowego, 218 policjantów z innych wydziałów oraz 18 funkcjonariuszy straży miejskiej.

- W czasie wzmożonego ruchu pojazdów doszło do 10 niegroźnych kolizji. Gorzej, w odniesieniu do kierujących pojazdami, wygląda kwestia trzeźwości. Ujawniono aż 8 kierujących w stanie nietrzeźwości i 2 kierujących po użyciu alkoholu. Odpowiedzą oni odpowiednio za przestępstwo z art. 178a par. 1 kodeksu karnego i 87 par. 1 kodeksu wykroczeń - informuje mł. asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce.

Mundurowi apelują o to, by nie tolerować w najbliższym otoczeniu kierowców wsiadających za kierownicę po spożyciu alkoholu.

- Pamiętajmy, że takie osoby kierując pojazdami stwarzają poważne zagrożenie dla siebie, bliskich i innych uczestników ruchu drogowego - mówi Krzysztof Kolator.

Wyświetleń: 976
 
13:46, 18.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne