« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Myszyńca do Ostrołęki (przebieg trasy)

Fot. Ekstremalna Droga Krzyżowa / FacebookFot. Ekstremalna Droga Krzyżowa / FacebookMieszkańcy Ostrołęki i okolic mogą dołączyć do wyprawy, której pomysłodawcą jest ks. Jacek Stryczek. Pomysł polega na rozważaniu Drogi Krzyżowej podczas pieszej, nocnej wędrówki. Idea narodziła się w Krakowie i szybko przeniosła w inne miejsca. Jedna z tras wiedzie z Myszyńca do Ostrołęki.

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku. Pierwszy raz grupa wyruszyła na Drogę Krzyżową w Krakowie, ale idea szybko przeniosła się w inne rejony Polski. W tym roku jedna z tras, nazwana imieniem bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, będzie wiodła przez tereny powiatu ostrołęckiego. Grupa wiernych wyruszy z Myszyńca, a swoją wędrówkę zakończy w Ostrołęce. Całkowita długość trasy to ok. 47 kilometrów.

Przebieg trasy im. bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego:
Myszyniec - Drężek - Wykrot - Gadomskie - Lipniki - Szafranki - Sul - Golanka - Grale - Płoszyce - Nasiadki - Lelis - Szafarczyska - Łęg Starościński - Łęg Przedmiejski - Ostrołęka.

- Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych. Wybraliśmy rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas pieszej, nocnej wędrówki. Ci, którzy już pięć razy szli z nami, mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas swojej drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki, inaczej, gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa - czytamy na stronie organizatora.

Zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową już ruszyły i potrwają do 31 marca br. W celu dołączenia do inicjatywy należy wejść na stronę EDK i wybrać trasę, następnie kliknąć "zapisz się na tę trasę". Na stronie można też pobrać teksty rozważań oraz obejrzeć filmy z poprzednich edycji wydarzenia. Zapisz się i wyrusz w samotną, pełną skupienia i ciszy Drogę Krzyżową, kierując się słowami papieża Franciszka: "Kto nie ryzykuje, nie zwycięża".

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 7 kwietnia 2017 roku. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie EDK.

Wyświetleń: 6841
 
09:23, 19.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

katolik
09:40, 19.03.2017 r.
Nie dość że Rydzyk rządzi kaczorem i całym rządem szydły, czarni urządzają sobie "procesyje" - jak chcą i kiedy chcą, to jeszcze następny nawiedzony chce blokować drogę państwową. Niech czarni spacerują po "swoich" włościach, bo tak prawdę pisząc to te włości zagrabili od ciemnogodu plebejskiego.
Coraz bliżej nam do państwa wyznaniowego rządzonego przez czarną mafię.
Do katolik
11:04, 19.03.2017 r.
Jak Ciebie to nie interesuje, to nie zabieraj głosu
Jezus
12:42, 19.03.2017 r.
Dzieki ziomeczki za wszystko, na sadzie ostatecznym macie przejscie poza kolejka.
Vox dei
ONA32
14:10, 19.03.2017 r.
SUUUUUUUUUUUUUUUUPER.czekałam na ten moment kiedy ktos w okolicach ostrołęki zorganizuje takie wydarzenie.to próba pokonania swoich słabosci,to ofiarowanie tych trudosci drogi w różnych intencjach it itd.ja zapisuje się.na pewno nie bedzie lekko ale uważam ze WARTO!
Jola
16:42, 19.03.2017 r.
Do katolik @ 10:40,

Myślę, że inaczej będziesz śpiewał, gdy będziesz wyciągał kopyta.
kl
04:59, 20.03.2017 r.
Ja tam popieram,, katolika,,. wasze obrzędy wasza sprawa.Prymityw ,tępiciel,, jak zawsze na posterunku.Głupolu wolnym duchowo i uczciwym człowiekiem może być człowiek nie skażony waszymi okropnościami.,,jola,, popatrz ilu sławnych ludzi ma na swoje życzenie świeckie pogrzeby.Wiesz dlaczego bo żyli uczciwie i nie bali się ,,wieczności,, tak jak ty, zakompleksiony człowieku.
do krytyków
07:23, 20.03.2017 r.
Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się w nocy, gdy "katolik" i "kl" będą smacznie spali. W czym wam to przeszkadza?
do do krytyków
09:13, 20.03.2017 r.
Na IP: *.*.90.53 i IP: *.*.98.24 to i woda święcona jak wrzątek działa.
anna
10:02, 20.03.2017 r.
jestem wierząca - staram się pogłębiać swoją wiarę i ją praktykować ...nie robię tym nic złego innej osobie wierzącej i niewierzącej. Myślę ,że człowiek ma wolną wolę i może sam decydować w co chce wierzyć -ważne jest aby nie wyrządzał swoją wiarą krzywdy innej istocie żywej .Nie możemy nakazywać komuś w co ma wierzyć... możemy pokazywać swoim przykładem jak być dobrym człowiekiem. źle się dzieje dziś w naszym Państwie Polskim . Ludzie rządzący nim narzucają innym swoje poglądy i wiarę.wykluczają osoby innej wiary orientacji czy rasy ze społeczeństwa.myślę ,że to nie tędy droga. powinniśmy scalać się jako naród .wspierać , szanować . Trzeba rządzić mądrze ...a nie nienawiścią i NAKAZEM. BÓG - kimkolwiek jest i jak wygląda rozliczy nas kiedyś ze wszystkiego... każdy z nas kiedyś umrze.Nie będziemy żyć wiecznie . Czy warto rządzić się nienawiścią ? każdego trzeba wysłuchać i brać jego zdanie pod uwagę. każdy z nas jest człowiekiem wartościowym . spróbujmy się porozumiewać a nie rozkazywać jeden drugiemu .szanujmy się wzajemnie. myślę że CAŁY TEN ŚWIAT DĄŻY DO ZAGŁADY i jesteśmy już bardzo blisko końca.Pozdrawiam was wszystkich : młodych starych bogatych i biednych tych z Pisu i z PO i z innych partii tych wierzących i nie wierzących.Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi.
do anna @ 11:02, 20.03.2017IP: *.*.233.18
10:41, 20.03.2017 r.
Po wypowiedzi , można stwierdzić ,że nie zbyt inteligentna z pani kobieta. Zaznaczam, że nie chcę pani obrażać. Jeżeli pani ma wolność wypowiadania kto jest mądry kto nie , myślę , że ja również nikogo nie uraziłem. Miłego dnia życzę.
anna
11:25, 20.03.2017 r.
Nie zrozumiał pan mojego przekazu
Nie mówię w nim kto jest mądry a kto nie...
mówiłam o wzajemnym szacunku człowieka do człowieka...
Chciałabym żeby wszyscy się tym kierowali bezwzględnie od koloru swojej skóry ,orientacji, statusu majątkowego , od wyznawanej wiary czy przynależności do partii politycznej .
Dziękuję Panu, że wyliczył Pan mój iloraz inteligencji ....będzie mi teraz łatwiej żyć ;) mam nadzieję ,że Pana IQ sięga Nieba :)
anna
11:31, 20.03.2017 r.
Nie zrozumiał pan mojego przekazu
Nie mówię w nim kto jest mądry a kto nie...
mówiłam o wzajemnym szacunku człowieka do człowieka...
Chciałabym żeby wszyscy się tym kierowali bezwzględnie od koloru swojej skóry ,orientacji, statusu majątkowego , od wyznawanej wiary czy przynależności do partii politycznej .
Dziękuję Panu, że wyliczył Pan mój iloraz inteligencji ....będzie mi teraz łatwiej żyć ;) mam nadzieję ,że Pana IQ sięga Nieba :)
anna
11:35, 20.03.2017 r.
Jakichś norm etyki i moralności- jeśli nie DEKALOGU Bożego - trzeba przestrzegać inaczej żylibyśmy w chaosie...
12:06, 20.03.2017 r.
Do IP 13.123 Naucz się czytać ze zrozumieniem.
mili
13:41, 20.03.2017 r.
Anna napisala prawde. Nie mozna nikomu narzucac wiary ani zabraniac. I nie nalezy sie ze swoja wiara obnosic. Nie ten jest dobrym czlowiekiem, co krzyżem leży, ale ten co nie krzywdzi drugiego. A teraz rządzący kosciolem maja wolna rękę i duze przyzwolenie zeby wywierac nacisk na innych. Za mało sympatii a za duzo zakazow, za duzo polityki w kosciele. Tym sposobem zamiast zachecic, odtraca sie ludzi od kosciola.
Do Anaa i Maria
16:11, 20.03.2017 r.
"... źle się dzieje dziś w naszym Państwie Polskim . Ludzie rządzący nim narzucają innym swoje poglądy i wiarę.wykluczają osoby innej wiary orientacji czy rasy ze społeczeństwa.myślę ,że to nie tędy droga. powinniśmy scalać się jako naród .wspierać , szanować . Trzeba rządzić mądrze ..." Proszę wytłumaczyć mi czego tu nie zrozumiałem? Nie czuję żeby ktoś coś mi narzucał. Natomiast czuję ogromną presję na moim państwie ze strony obcych religii i mocarstw.
do Anna
16:29, 20.03.2017 r.
Albo inaczej? Proszę powiedz Mi Aniu w jaki sposób jesteś w Polsce zmuszana przez polityków do praktykowania ich wiary? Jakiej orientacji jest R. Biedroń prezydent Słupska albo Anna Grodzka? Jakiego koloru skóry jest były poseł John Abraham Godson? Lub jakiej narodowości jest poseł Miriam Shaded z partii KoRwin? Proszę podać mi merytoryczny przykład ,że Jak to ujęłaś: "Ludzie rządzący nim(przyp. Polską) narzucają innym swoje poglądy i wiarę.wykluczają osoby innej wiary orientacji czy rasy ze społeczeństwa." I proszę wytłumaczyć czego nie zrozumiałem.
nacjona;.
19:06, 20.03.2017 r.
do anna @ 11:02,-Rządzić z nienawiścią do wszystkiego co polskie i chrześcijańskie to pragnie skrzętnie przez ciebie tu POmijana lewacka POciamajdanowa hołota skarżąca się do bezbożnego eurokołchozu a ostatnio uaktywniająca się podczas miesięcznic smoleńskich i na Wawelu.Bluźnierczy skowyt onych degeneratów wobec rządzących sięga zenitu,ale twój poprawny katolicyzm tego nie słyszy,bo i po co...

Te twoje niby katolickie''poletko''które tu uprawiasz jest dogłębnie zachwaszczone tzw.otwartością na różnorodność,która to dla dobra wynarodowionych mniejszości i przeróżnych dewiantów niszczy wszelkie wartości,niszczy polską tożsamość narodową,ale ty tego moralnie nie odczuwasz,bo i po co...

Z twoich tu przemyśleń jasno wynika,iż będąc osobą wierzącą nie potrafisz,czy też nie chcesz wbrew antypolskich łajdaków i zdrajców zdiagnozować polskości,bo i po co...

Wiedz,że mieszając w tyglu otwartości na''bliźniego''dobro ze złem się brata pod hasłem''rubta co chceta''z ukierunkowaniem na młodych i podważające wszelkie autorytety moralne,ale ty z lewacką patologią szkodzącą Polsce nie walczysz,bo i po co...
darth vader z prowincji
20:32, 20.03.2017 r.
do kl.
Możesz mi przybliżyć sylwetki tych sławnych ludzi i co było ich źródłem sławy i bogactwa? Czy sława czyni ich nadludźmi , wiedz iż w ich żyłach płynie ta sama krew co w naszych ich życie jest warte tyle samo co każdego z nas.
Ja wiem ,że nie bali się wieczności , Nergal i Doda też się nie boją wieczności a żadnemu z nich nie podał bym ręki.
A czy masz informacje jak ta ich wieczność której się nie bali wygląda , jaki los spotkał ich za to kim byli ?
zz
21:37, 20.03.2017 r.
czy to jest coś na wzór pielgrzymki pieszej? czy będą na trasie jakieś miejsca z gorącą herbatą dla uczestników, postoje?
czy nie będizemy śpiewem przeszkadzać mieskzancom wiosek?
do zz
06:07, 21.03.2017 r.
Wszystko masz wyraznie opisane, W czym szukasz problemu?
anna
07:36, 21.03.2017 r.
chodziło mi ogólnie.... że wszyscy powinniśmy się szanować i nie byłoby takich podziałów .... nie chodzi mi już o tą naszą Polskę - lecz o cały Świat! nie obchodzi mnie Grodzka Biedroń i inni .... jeśli ktoś jest dobrym człowiekiem i chce dobra dla wszystkich to dla mnie może być gejem lesbijką czarnoskórym skośnookim .....nawet niewierzący niepraktykujący itd. nie bądźmy katolikami którzy będą mordować innych opluwać niszczyć i wyzywać w imię Jezusa. koniec tematu . niepotrzebnie napisałam....tu dostałam nauczkę ,że w internecie szerzy się tylko hejt i nienawiść do drugiego człowieka.Można go zbesztać ubliżyć i wyśmiać. pozdrawiam was wszystkich serdecznie . Jestem zwykłą kobietą ,matką, żoną ,córką ,siostrą....która ubolewa nad tym jak ludzie traktują innych.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne