« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Festyn rodzinny z udziałem mundurowych (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęceOstrołęccy policjanci wzięli udział w festynie w Łęgu Przedmiejskim. Głównym celem wizyty mundurowych było przeprowadzenie zajęć teoretycznych i praktycznych na temat zagrożeń podczas wakacyjnego wypoczynku. Rozdali też 200 elementów odblaskowych.

Policjanci rozmawiali z uczestnikami festynu na temat zagrożeń w trakcie wakacji.

- Poruszono tematy związane z bezpieczeństwem nad wodą, w ruchu drogowym, kontaktami z osobami obcymi. Rozmawiano też o zagrożeniach wynikających z korzystania z internetu - mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Po przeprowadzonych zajęciach teoretycznych przyszedł czas na praktykę. Do tego celu świetnie sprawdziła się wycieczka rowerowa po terenie miejscowości.

- Po kilkukilometrowej przejażdżce, na uczestników czekały kamizelki odblaskowe i inne tego typu elementy. Policjanci przygotowali też symulator jazdy na motorowerze, dzięki któremu można było w sposób całkowicie bezpieczny zwiększać swoje umiejętności w tym zakresie - zaznacza oficer prasowy.

Dużym zainteresowaniem ze strony uczestników festynu cieszyło się także stoisko z materiałami informacyjnymi na temat procedur naboru do służby w policji.

W trakcie wydarzenia oprócz elementów profilaktycznych było także mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy.

Akcja odbyła się w niedzielę 2 lipca, w ramach działań "Kręci mnie Bezpieczeństwo nad wodą". Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć na stronie ostrołęckiej komendy policji.

Wyświetleń: 4381
 
07:22, 05.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

mieszkaniec
08:07, 05.07.2017 r.
Brawo policja, wspaniała policyjna oprawa festynu, takie działania budzą szacunek i zaufanie dla ostrołęckiej policji.
ŁĘGOWIAK
18:10, 05.07.2017 r.
Radna latała jak geęęę...przy mundurowych i władzach a dla dzieci nie było żadnych atrakcji oprócz waty cukrowej i obażanek. Za to dla dorosłych kilka stoisk z piwem.
Bbbbbh
19:48, 05.07.2017 r.
Bylo super, dziękujemy
mieszkaniec
20:45, 06.07.2017 r.
Radna latała bo chce następną kadencję wylatać. Perspektywicznie myśli...
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne