« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 24 września 2020 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Festyn rodzinny z udziałem ostrołęckich policjantów (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęceW minioną sobotę, ostrołęccy policjanci wzięli udział w festynie rodzinnym "Cud Nad Narwią" na plaży miejskiej. Funkcjonariusze rozdawali najmłodszym niebieskie balony, a co najważniejsze - także ulotki propagujące właściwe zachowanie nad wodą i podczas wakacyjnego wypoczynku.

Sprzęt policyjny przyciągał uwagę szczególnie najmłodszych, ale nie zabrakło również młodzieży czy też ostrołęckich seniorów. Profilaktyka w tym dniu skierowana była do osób w każdym wieku.

- Najmłodsi cieszyli się z możliwości obejrzenia od wewnątrz policyjnego radiowozu. Czekała na nich niespodzianka w postaci niebieskich balonów, a także kolorowanek i książeczek z ilustracjami obrazującymi bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku. Nieco starsi otrzymali od policjantów ulotki dotyczące bezpieczeństwa nad wodą. Pełnoletnim mieszkańcom Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wręczano ulotki propagujące trzeźwość, właściwe zachowania na drodze i przestrzegające przed oszustami. Seniorzy szczególnie cieszyli się z ulotek zawierających informacje na temat oszustw na wnuczka, czy też na policjanta - mówi mł. asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Nie zabrakło również informacji o naborze do służby w policji. Można było porozmawiać z funkcjonariuszami w luźnej i miłej atmosferze, z czego wiele osób skorzystało.

- Zachęcamy do poważnego podejścia do tematyki poruszanej przez policjantów w ramach działań profilaktycznych. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do różnego rodzaju przepisów oraz zakazów może uchronić nas od tragedii - apeluje mł. asp. Krzysztof Kolator.

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć na stronie ostrołęckiej komendy policji.

Wyświetleń: 1532
 
09:27, 17.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne