« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Gimnazjaliści w "Kolorowej szkole" (zdjęcia)

W poniedziałek 3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Z tej okazji w "Kolorowej szkole" zorganizowano niezwykłe warsztaty, podczas których młodzież gimnazjalna z Zespołu Szkół nr 5 mogła pomóc uczniom w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie z "Kolorowej Szkoły" życzliwie przyjęli w swoich progach starszych kolegów i zaprosili ich do wspólnego tworzenia niebanalnych ozdób świątecznych, anielskich rzeźb z masy solnej, niepowtarzalnych kart świątecznych, nietuzinkowo ozdabianych bombek choinkowych i nie tylko.

To spotkanie było bardzo ważne dla obu stron. Zajęcia pozwoliły dzieciakom z "Kolorowej szkoły" otworzyć się w nowym dla nich rodzaju aktywności, a gimnazjalistom zapoznać się w praktyce z problemami i ograniczeniami, jakie niesie niepełnosprawność. Po raz kolejny udało się udowodnić, że współpracując możemy więcej. Młodzież z Gimnazjum nr 5 zadeklarowała chęć współpracy z zaprzyjaźnioną placówką, do której chętnie będzie wracać. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem będzie przygotowanie uroczystego spektaklu z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zobacz zdjęcia:
Gimnazjaliści w "Kolorowej szkole" (03.12.2012)

Wyświetleń: 529
 
22:43, 05.12.2012 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne