« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

II LO obchodzi jubileusz 25-lecia

Ryszard Kaliszewski, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce Ostrołęka
Ryszard Kaliszewski, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce
II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia.
Oprócz części oficjalnej, która zaplanowana jest na 15 listopada, przewidziane są spotkania z absolwentami i dawnymi pracownikami szkoły, wystawy i publikacje okolicznościowe oraz koncerty. Jeszcze w październiku przeprowadzona zostanie akcja promująca szkołę. Społeczność szkolna odwiedzi także groby zmarłych pracowników i uczniów szkoły.

Po raz pierwszy szkoła organizuje jubileusz na tak dużą skalę. W przygotowanie uroczystości wkłada własne siły i środki finansowe.

- Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc finansową w organizacji naszego przedsięwzięcia - informuje II LO w Ostrołęce.

Program obchodów 25-lecia szkoły:
piątek 15 listopada
9.00 - msza św. w kościele farnym p.w. Najświętszej Marii Panny w Ostrołęce,
10.30 - uroczystość jubileuszowa w hali sportowo-widowiskowej im. A. Gołasia,
12.30 - spotkania w szkole, zwiedzanie wystaw okolicznościowych.

sobota 16 listopada
11.00 - koncert Cantileny pod kierunkiem prof. Henryka Gadomskiego w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. W programie wykonanie utworów do słów Cypriana Kamila Norwida.

piątek 21 listopada
11.00 - konferencja naukowa "Cypriana Kamila Norwida Kształt Prawdy i Miłości".

Wyświetleń: 2778
 
14:12, 04.10.2013 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Waldi
17:16, 04.10.2013 r.
Czy Szkoła nie widzi, że są trudne czasy, trudne czasy, bieda, więc i Jubileusz powinien być skromny! 1 - dniowy bez pompy! Akademia z zaproszonymi goścmi, jakaś wystawa i szwedzki stół! A swoją drogą "wieczna" dyrekcja w tej szkole też chyba z 25. jubileuszem sprzed czasów wolnej Polski - też może coś zasponsorować!
Janek
17:25, 04.10.2013 r.
@Waldi - masz komputer, opłacony internet i prąd więc do biednych nie należysz. Zauważ, że szkoła jest obciążona jedynie wynajęciem hali, nie są to wielkie pieniądze. Spotkania i tak będą się odbywały w budynku szkoły, na mszę co łaska, a organizacją wszystkiego i tak będą zajmować się uczniowie którzy robią to za wzorowe sprawowanie. Jeśli chcesz zaoszczędzić w tym kraju jakieś pieniądze to polecam zmienić 'dyrekcję' w naszym rządzie,w którym swoją drogą niektóre twarze też przewijają się 25 lat. Pozdrawiam
Today
07:18, 06.10.2013 r.
Trzeba, też się jakoś pokazać! Jak ILO zrobiło stulecie, oni nie mogą być gorsi i chcą zrobi 25 lecie, Ale na to pieniążków nie ma i proszą o jałmużnę. ILO nie prosiło o wsparcie, tak jak oni
Forever ILO
Cyg
09:19, 06.10.2013 r.
Właśnie 'Today' pokazujesz poziom I LO.
Rodzic
05:41, 07.10.2013 r.
Jak zwykle negacja wszystkiego bez wcześniejszego pogłębienia wiedzy co to oznacza.
25 lat to ogromny dorobek naukowy szkoły, a szkoła ta bardzo dobrze przygotowuje swoich absolwentów do dalszej nauki. Większość absolwentów nie ma problemu z dostaniem się na renomowane uczelnie i doskonale sobie radzi na studiach, często ze stypendiami za wyniki w nauce. Wiem to z własnego doświadczenia, syn kończył II LO i był z tego dumny, dobrze przygotowany do studiów, tak jak i jego koleżanki i koledzy.
Poza sama nauką szkoła ta wspaniale wychowywała młodzież.
Dobre rzeczy zawsze godne podkreślenia i uczczenia.
Teraz proszę się zastanowić czy słusznie krytykujecie przedsięwzięcie.
good
12:03, 22.10.2013 r.
Wstyd mi za 'Today', ale to pewnie jakiś pierwszoklasista. Ja uważam, że fajny pomysł, a I LO też szukało sponsorów, których znalazło i dzięki nim impreza była tak huczna i bardzo ciekawa. II LO napewno też da radę i będzie dobrze, pozdrawiam uczennica I LO.
1loguwno
16:53, 28.10.2013 r.
eeloXDDDD
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne