« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Innowacyjne rozwiązanie dla kierowców

Dobra widoczność to jeden z wielu elementów, który bez wątpienia zapobiega wypadkom na drodze. Jazda samochodem jest nieodzownym elementem naszego życia ułatwiającym codzienne czynności jak dojazd do pracy, odebranie dzieci ze szkoły, pójście na zakupy lub do kina.

Nadrzędną myślą, która powinna nieodłącznie towarzyszyć nam w trakcie prowadzenia pojazdu, jest zapewnienie bezpieczeństwa swojego, współpasażerów oraz innych kierowców.

Jednym z podstawowych powodów wpływającym na wysoką liczbę wypadków drogowych są nieleczone wady wzroku. Osoby zmotoryzowane z nieskorygowaną lub nieprawidłowo skorygowaną wadą wzroku, jadąc bez okularów lub też soczewek kontaktowych, są poważnym zagrożeniem dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Zbyt późno dostrzegają znaki, nie rozpoznają ich, nie widzą również pieszych, nie zwracają uwagi na drobne, a jakże istotne szczegóły na drodze. Opóźniona z tego powodu reakcja może wywołać gwałtowne manewry i niebezpieczne sytuacje.

Stwierdzono, że kierowca prowadzący samochód z wadą wzroku -1 dioptrii (bez korekty) widzi znak drogowy dopiero z odległości około 10 metrów. Kierowca bez wady wzroku lub podróżujący w okularach korygujących czy w soczewkach kontaktowych, dostrzega znak drogowy z odległości około 25 metrów. To dystans, który zapewnia odpowiednią ilość czasu na dostosowanie jazdy do warunków, o których informuje znak.

Sprawny wzrok kierującego pojazdem ma zasadnicze znaczenie dla bezpiecznego poruszania się po drogach. Jeśli kierowca ma stwierdzoną wadę wzroku, powinien pamiętać, aby zawsze korzystać z odpowiednich okularów czy soczewek, gdy prowadzi auto.

EyeDrive - innowacyjne soczewki okularowe - bezpieczeństwo i komfort wzroku kierowców.
Soczewki okularowe EyeDrive w sposób idealny dopasowują się do wymagań jakie stawiają nam sytuacje drogowe.
Soczewki okularowe EyeDrive z technologią reflect control są idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby zmotoryzowanej.
EyeDrive został stworzony, by zapewnić wyraźne, ostre widzenie w czasie prowadzenia samochodu, zarówno w dzień, jak i w nocy. Reflect control minimalizuje drażniący efekt spowodowany zbyt duża ilością rozproszonego światła i sprawia, że postrzegamy obraz z dużo lepszym kontrastem.

Soczewki okularowe EyeDrive występują w kilku konstrukcjach optycznych, dopasowanych do potrzeb wzrokowych kierowców:
- standardowe soczewki jednoogniskowe,
- soczewki indywidualizowane z szerokim polem widzenia i dodatkowym polem redukującym tzw. krótkowzroczność zmierzchową, która osłabia ostrość wzroku w słabych warunkach oświetleniowych,
- soczewki progresywne, pozwalające na wyraźne widzenie także w pośrednich i bliskich odległościach u osób po 40-tym roku życia,
- dodatkową opcją jest warstwa fotochromowa Transitions® XTRActive. Dzięki niej soczewki dopasowują się do warunków oświetleniowych, zapewniając precyzyjne widzenie zarówno w ostrym słońcu, jak i w słabo oświetlonych miejscach na drodze takich jak tunele czy obszary zalesione.

Pamiętajmy o regularnym badaniu wzroku.

Promocja! Tylko do końca kwietnia, kupując soczewki okularowe EyeDrive otrzymasz parę jednoogniskowych soczewek okularowych z antyrefleksem za 1 zł! Szczegóły w salonie optycznym OkoSfera.pl.

Zapraszamy,

Salon Optyczny OkoSfera.pl
Ostrołęka, ul. Pileckiego 12 (na rogu)
www.okosfera.pl
www.facebook.com/okosfera

Badanie okulistyczne - rejestracja pod numerem tel. 530-000-261.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 8326
 
18:11, 19.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne