« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Jak i kiedy zarezerwować tani lot?

Podróżujący nigdy nie mieli tak dużego wyboru lotów i linii lotniczych na loty do europejskich miast. Znalezienie najlepszej oferty nie jest proste, trzeba zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty i podatki. Mimo to wciąż dostępnych jest wiele atrakcyjnych cenowo lotów.

Trzeba tylko wiedzieć jak, gdzie i kiedy ich szukać. Wystarczy postępować zgodnie z kilkoma prostymi podpowiedziami, aby latać tanio.

Czas jest kluczem
Loty są w ciągłej sprzedaży przez cały rok, ale wiedza, kiedy najlepiej je rezerwować, pomoże ci zdobyć najlepsza ofertę. Generalnie, im wcześniej zarezerwujesz tym niższa będzie cena lotu. Tanie linie lotnicze mają w zwyczaju rozpoczynać sprzedaż biletów na następne lato na koniec bieżącego okresu wakacyjnego (lub loty na następną zimę pod koniec bieżącego sezonu zimowego). Loty z regularnych linii lotniczych są zwykle w sprzedaży 11 miesięcy przed datą odlotu.

Loty czarterowe do dużych miejscowości wypoczynkowych (sprzedawane głownie przez touroperatorów) mogą być w sprzedaży nawet 18 miesięcy wcześniej, ale rzadko, kiedy ceny są niskie na samym początku okresu sprzedażowego. Wiele z takich lotów też jest połączone bezpośrednio z całym pakietem wakacyjnym (przelot, hotel, atrakcje). Coraz częściej jednak w biurach turystycznych można kupić sam lot bez konieczności rezerwowania hotelu w miejscu docelowym.

Loty czarterowe występują w niskich cenach w ostatniej chwili, często na kilka dni, a nawet na dzień przed odlotem. To dlatego, że wszystkie fotele muszą być zapełnione, aby operator zarobił. Tak, więc, jeśli twój kalendarz jest elastyczny i nie przeszkadza Ci decyzja o czasie podróży na ostatnią chwilę - to może być doskonała i najtańsza opcja.

Rozważ różne opcje
Jeśli masz możliwość dojazdu do kilku lotnisk, warto porównać ceny lotów z różnych miejsc, aby zobaczyć, czy są jakieś promocje. Jednak upewnij się, że cena za lot w momencie, gdy podliczysz koszty dojazdu do dalszego lotniska, nie będzie zbliżona do oferty z bliższego portu. Jednak najlepsze oferty może zdobyć na lotniskach, które są oddalone od większych miast.

Inną taktyką, aby znaleźć niskobudżetowe loty jest podróżowanie poza okresem wakacji szkolnych, świąt lub ferii zimowych czyli poza okresem zwiększonego popytu na loty. Jeśli tylko to możliwe, należy unikać podróżowania w weekendy - w środku tygodnia ceny biletów będą znacznie niższe.

Jeśli jesteś elastyczny, nie zależy ci na konkretnej dacie wylotu i powrotu przeglądaj wiele możliwych terminów, aby znaleźć ten z najkorzystniejszą ceną lotu.

Porównaj oferty sprzedawców
Przed zakupem wybranego lotu, spójrz także na ceny u wielu różnych sprzedawców bądź w kilku biurach podróży a porównanie cen biletów lotniczych poprzez witryny internetowe to doskonały pomysł, który pozwoli ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Na takich stronach masz podgląd licznych ofert, przewoźników i sprzedawców.

Jeśli decydujesz się na zakup last minute i chcesz zakupić lot czarterowy w biurze podróży wybierz się na spacer do kilku punktów, ale przejrzyj też oferty na stronach internetowych touroperatorów.

Nie daj się złapać na opłaty dodatkowe
Dodatkowe opłaty takie, jak zapłata za dodatkowy bagaż czy posiłek w samolocie są najczęściej zbędne. Przemyśl, czy naprawdę potrzebujesz posiłków w samolocie jeśli odbywasz krótki lot. Wystarczy wziąć ze sobą suchy prowiant zamiast kupować przekąski na pokładzie i zaoszczędzić pieniądze, które można wydać na znacznie lepsze posiłki, gdy już dolecisz na miejsce.

Jeśli wybierasz się na pobyt w mieście lub na bardzo krótką wycieczkę, należy rozważyć, czy nie wystarczy ci tylko bagaż podręczny. Jest on w zupełności wystarczający, gdy wybierasz się na wakacje na przykład nad Morze Śródziemne. Wówczas naprawdę nie potrzebujesz zabierać zbyt wielu rzeczy. Bagaż podręczny pozwoli zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas - szybciej wyjdziesz z lotniska i rozpoczniesz wakacje podczas gdy inni pasażerowie będą czekali na odbiór bagażu.

Tanie loty czarterowe można znaleźć na stronach wielu biur podróży, np. na www.biletyczarterowe.r.pl. Jeśli szukasz czegoś na ostatnia chwilę i jesteś gotowy rozpocząć wyjazd w każdym momencie to może być najlepsza opcja.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1482
 
04:52, 31.07.2015 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

zzz
09:27, 31.07.2015 r.
Zawsze kupuje loty z wyprzedzeniem. I nie przez biuro turystyczne.Polecam każdemu
gg
16:28, 31.07.2015 r.
:smile:
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne