« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 7 marca 2021 r., imieniny Pawła, Tomasza, Felicyty

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Jak kupić nowe mieszkanie na kredyt?

Nowe budownictwo to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki. Jest to związane przede wszystkim ze stale rosnącym popytem na nowe mieszkania. Młodzi ludzie coraz częściej wyznaczają sobie za cel zakup swojej własnej nieruchomości z rynku pierwotnego.

Tendencję tą widać szczególnie w dużych miastach. Młodzi ludzie rozpoczynający karierę zawodową w szybko rozwijających się firmach i korporacjach, zaczynają poważnie rozważać zakup nowego mieszkania. Najczęściej nie dysponują jeszcze odpowiednim budżetem, dlatego decydują się na wzięcie kredytu hipotecznego.

Jak wziąć kredyt hipoteczny, by kupić nowe mieszkanie?
Młodzi ludzie, którzy postanowili zaciągnąć kredyt hipoteczny, zaczynają zastanawiać się, jak to zrobić. Najczęściej najpierw przeglądają dostępne na rynku mieszkania na sprzedaż, wybierają jedno z nich, umawiają się ze sprzedawcą na oglądnięcie mieszkania, by następnie udać się prosto do banku lub doradcy finansowego. To dobre rozwiązanie, ponieważ przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego najpierw należy ustalić, jakiej konkretniej nieruchomości będzie dotyczył. Niektórzy rozpoczynają marzenia o własnym M od sprawdzenia swojej zdolności kredytowej, by przekonać się czy w ogóle bank będzie chciał udzielić im kredytu. Warto jednak wiedzieć, że w dzisiejszych czasach przy zarobkach rzędu średniej krajowej i stałej umowie, otrzymanie kredytu jest praktycznie bezproblemowe. Oczywiście duży wpływ na to ma również wysokość wkładu własnego oraz ogólna suma, jaką chcemy pożyczyć.

Po ustaleniu z bankiem czy mamy szansę na otrzymanie kredytu, należy podpisać wstępną umowę ze sprzedawcą bądź deweloperem, aby zarezerwować sobie daną nieruchomość. Czas rezerwacji trwa zazwyczaj kilka tygodni, czyli dokładnie tyle ile powinno zająć nam składanie wniosków kredytowych i oczekiwanie na decyzję banku. Następnie należy podpisać zasadniczą umowę kupna sprzedaży i złożyć stosowne pismo do banku o uruchomienie środków, czyli przelanie pieniędzy na konto sprzedawcy lub dewelopera. Potem pozostaje już tylko umówić się z notariuszem i odebrać klucze do własnego mieszkania.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1200
 
08:54, 29.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne