« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2017 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Jak oszczędzać w firmie?

Czy prowadzenie firmy zawsze musi oznaczać niebotyczne koszty? Gdzie szukać oszczędności, aby nie stracić na jakości usług? Oto sprawdzone sposoby na oszczędność.

Utnij rachunki
Jeśli nie stać Cię na samodzielny wynajem lokalu w atrakcyjnej lokalizacji, wypróbuj coworking! Współdzielenie przestrzeni biurowej to rozwiązanie, z którego coraz chętniej korzystają nie tylko freelancerzy, ale także średniej wielkości przedsiębiorstwa.
Na redukcję kosztów związanych z wynajmem lokalu pozwoli Ci także wynajem wirtualnego biura. Dzięki temu zyskasz możliwość zarejestrowania firmy pod prestiżowym adresem, powierzając osobom zatrudnionym pracę zdalną i nie płacąc kolosalnych kwot za wynajem biura w centrum miasta.

Weź rachunki pod lupę! Wymień zwykłe żarówki na energooszczędne. Nie pozostawiaj urządzeń elektrycznych w stanie uśpienia. Pamiętaj o gaszeniu światła. Zwróć na to uwagę także swoim pracownikom. Zobaczysz, że drobna zmiana nawyków pozwoli zatrzymać uciekające złotówki w portfelu.

Kupuj hurtowo
Rób przemyślane zakupy! Myśl perspektywicznie: zamiast co miesiąc zamawiać te same produkty i materiały, zrób większe zakupy raz na pół roku - kupując hurtowo, zapłacisz mniej. Dzięki temu w skali roku sporo zaoszczędzisz.

Zobacz, jak działa outsourcing w firmie
Outsourcing usług, czyli oddelegowanie części zadań do firm zewnętrznych pozwala znacznie zredukować koszty. Zamiast zatrudniać księgową na pełen etat, zleć rozliczanie faktur i PITów oraz prowadzenie ksiąg rachunkowych profesjonalistom. Firmie outsourcingowej możesz powierzyć również przeprowadzenie szkolenia BHP, stworzenie strony internetowej lub rekrutację nowych pracowników.

Postaw na reklamę w sieci i w social media
Dzięki reklamie na portalach społecznościowych trafisz do sprecyzowanej grupy odbiorców dużo taniej i szybciej niż za pośrednictwem innych mediów. Jeżeli sprawnie poruszasz się w social media, możesz to zrobić na własną rękę, umieszczając wpisy na blogu firmowym, organizując konkursy lub zamieszczając ciekawostki branżowe.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 970
 
12:23, 29.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne