« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Jak zagospodarować przestrzeń na działce?

Dobrze zagospodarowana i odpowiednio utrzymana działka rekreacyjna może stać się wspaniałym miejscem wypoczynku. Warto zaplanować przestrzeń na ogród, funkcjonalną i estetyczną zabudowę, kącik zabaw dla dzieci oraz wygodne miejsce na relaks.

Doskonałym sposobem na odprężenie się jest obcowanie z naturą, dlatego warto zadbać o odpowiednią ilość zieleni na naszej posesji. Świetnym rozwiązaniem będzie urządzenie zarówno ogrodu kwiatowego, jak i warzywnego. Miło spędzimy czas przy pielęgnacji ulubionych roślin, by później cieszyć oczy efektami naszej pracy. Świeże warzywa będą smacznym i zdrowym dodatkiem do każdego posiłku. Praktycznym elementem ogrodu jest szklarnia, w której można uprawiać bardziej wymagające rośliny, takie jak pomidory. Chcąc cieszyć się przyjemnym chłodem w upalny dzień, zasadźmy na naszej działce drzewo liściaste o ażurowej koronie, które efektywnie zacieni przestrzeń wypoczynku. Jeśli mamy taką możliwość, warto pomyśleć o oczku wodnym, które będzie pięknym elementem dekoracyjnym w ogrodzie.

Działka to idealne miejsce na spędzenie tam naszego urlopu. Bardzo dobrym pomysłem jest więc zainwestowanie w domek letniskowy, w którym będziemy mogli relaksować się w gronie najbliższych. Jeśli zależy nam na zminimalizowaniu kosztów a jednocześnie na najwyższej jakości zabudowy, świetnym rozwiązaniem są domki letniskowe drewniane. Jeśli chcemy spędzać w naszym domku czas nie tylko latem, zainwestujmy w jego ocieplenie. Posiadając większy budżet możemy zainwestować w domek wyposażony w taras, który stanowi idealną przestrzeń na wieczorny relaks. Aby zachować spójność zabudowy, warto powtórzyć drewniany motyw, umieszczając na naszej posesji wykonany z drewna domek na narzędzia, wiatę lub drewutnię. W taki sposób zagospodarujemy przestrzeń estetycznie i gustownie.

Jeśli w naszej rodzinie są dzieci, warto zadbać o atrakcyjne i funkcjonalne miejsce zabaw. Należy jednak pamiętać, że surowiec, z którego będzie wykonany domek przeznaczony dla naszych pociech, musi być wytrzymały i przede wszystkim gwarantować bezpieczeństwo. Dodatkową atrakcją może być plac zabaw, który z pewnością sprawi naszym dzieciom wiele radości.

Z łatwością urozmaicimy obszar na naszej posesji, umieszczając na niej altankę ogrodową. Będzie ona nie tylko eleganckim elementem przestrzennym, ale może służyć także jako miejsce spotkań z najbliższymi. To w niej znajdziemy schronienie, kiedy na przykład w czasie spotkania z przyjaciółmi w ogrodzie zaskoczy nas ulewa.

Praktycznym elementem działkowej zabudowy jest garaż. Prostym rozwiązaniem będzie wybór garażu drewnianego, którego montaż jest niezwykle łatwy i szybki, a ponadto nie wymaga praktycznie żadnego doświadczenia budowlanego.

Jeśli zależy nam na zachowaniu spójności estetycznej na naszej posesji, warto zdecydować się na jeden z ogólnie dostępnych na rynku wariantów: minimalistyczny lub bogaty w zdobienia. Sprawi to, że nasza działka będzie niezwykle atrakcyjna wizualnie.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1892
 
23:39, 20.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne