« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 7 marca 2021 r., imieniny Pawła, Tomasza, Felicyty

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Jakub Milewski gościem "Kuriera Mazowieckiego" (wideo)

Fot. kadr "Kurier Mazowiecki"Od wczoraj trwa II Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia. To wielka gratka dla miłośników tego typu muzyki. O wydarzeniu opowiedział na łamach "Kuriera Mazowieckiego" Jakub Milewski, ostrołęcki kompozytor, dyrektor artystyczny imprezy.

W tym roku muzykę operową będą mogli usłyszeć nie tylko mieszkańcy Ostrołęki.

- Rozszerzyliśmy formułę tegorocznego festiwalu, żeby dotrzeć do większej ilości odbiorców. Wystąpimy przed mieszkańcami Ostrołęki, ale też zagościmy do Różana, Łysych i Myszyńca - powiedział Jakub Milewski.

- Dlaczego akurat te miejscowości? - zapytał redaktor prowadzący program.

Ostrołęczanin stwierdził, że są to piękne miejsca na Mazowszu, ale niestety rzadko odwiedzane przez zespoły muzyczne czy artystów.

- Wynika to też z potrzeby mieszkańców, którym za daleko jest pojechać do Warszawy na tego typu wydarzenia, dlatego ze sztuką chcemy przyjechać do nich - zaznaczył.

Ostrołęckie Operalia zainauguruje koncert galowy, który zabrzmi w niedzielę 27 sierpnia na Fortach Bema w Ostrołęce. Wystąpią wybitni soliści: Grażyna Brodzińska - pierwsza dama polskiej sceny muzycznej, Wojciech Sokolnicki - zwycięzca II "Bitwy tenorów na róże", Magdalena Stefaniak - solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu i Jakub Milewski - dyrektor artystyczny festiwalu.

W programie znajdą się najbardziej znane arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe. Nie zabraknie również niespodzianek.

Więcej na ten temat:
Festiwal Ostrołęckie Operalia już niebawem

Obejrzyj wideo:
Jakub Milewski o Ostrołęckich Operaliach

Wyświetleń: 1335
 
09:55, 28.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne