« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Jest szansa na nowy dworzec PKS w Ostrołęce

W przyszłym roku wygasa umowa dzierżawy gruntu, na którym stoi dworzec, zawarta przez PKS z parafią pw Świętego Antoniego.
- Chcemy ją wznowić, zainwestować w budynek dworca i zagospodarować teren, ale się wahamy, mając za płotem konkurencję, która korzysta z naszej infrastruktury, nie płacąc za to ani grosza - mówił dyrektor d/s ekonomicznych i przewozów PKS Zbigniew Załęski.
10 lat temu władze miasta wydały prywatnym przewoźnikom pozwolenie na utworzenie przystanku przy ul. Starosty Kosa. Z prośbą o zajęcie się tym przystankiem zwróciła się do prezydenta Ostrołęki dyrekcja PKS.
- Kosztowało ich to ustawienie słupka - mówił Załęski. - A pasażerowie korzystają z Dworca PKS. Poza tym tam robi się niebezpiecznie - dyrektor zwracał uwagę na zagrożenia wynikające z dużej liczby prywatnych kursów.

Więcej tylko w najnowszym Tygodniku Ostrołęckim

Wyświetleń: 1387
 
20:15, 02.04.2007 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

DOBRODZIEJ
21:56, 02.04.2007 r.
niech parafia przekaze dla miasta ten teren,to zobacza jak wiele szczescia daj ofiarowanie innym. CHOJNOSC PONAD WSZYSTKO
mieszkaniec
21:57, 02.04.2007 r.
Kościół, a w jego imieniu parafia pw św. Antoniego otrzymała od mista dużo więcej niż powinna. Dworzec stroi na gruntach miejskich, bezprawnie zwróconych zakłamanym ludziom w sutannach (notabene poświęcających się żyć w ubóstwie), przez urzędasów z byłego Urzędu Rejonowego, spolegliwym kościołowi.
Obecny proboszcz powinien raz na zawsze odciąć się od tych niegodnych praktyk i odpowiednim dokumentem przekazać bezprawnie posiadane grunty - MIASTU.
ala
23:14, 02.04.2007 r.
Propozycja jest następująca. Przenieść na ul Zawadzkiego koło dużego rynku.
mieszkanieC2
23:48, 02.04.2007 r.
moja opcja jest taka dajcie podwyzki pracownikom..bo jak tak dalej bedzie to nie bedzie po co robic tego dworca...
ot tyle na temat.....
mieszkanka
00:06, 03.04.2007 r.
dworzec jak dworzec sam w sobie z deka obskorny i malo zadbany...a co do pomyslu przeniesienia go na Zawadzkiego to chyba tu kogos bez urazy ale niezle popiescilo bo teraz jest dobrze wiec po co robic problem..??...
skoro grunty maleza prawnie do maista niech zostanie podpisany jakis swistek o tym dokladnie mowiacy i po klopocie....niby tacy wyksztalceni w tych urzedach a jednak to chyba jeszcze nie to :) :smile:...pzdr 4all
Oes
06:55, 03.04.2007 r.
Dworzec PKS GŁÓWNY mógłby być na ul. komucha Zawadzkiego, a na miejscu tego można uruchomić przystanki kierunkowe dla odjeżdżajacych oraz przystanek dla wysiadajacych, na pewno to mniej zajmie miejsca i pogodzi wszystkich użytkowników, oczywiście wokół tego placu (obecnie) nie można byłoby parkować autobusów, również MZK.
o_nie
09:49, 03.04.2007 r.
i zrobi sie miejsce dla prywaciazy jasne.. :angry:
nie po to PKS kase placi za ten plac... zeby prywaciaz mogl sobie bez oplat sie tam zatrzymywac...a robiac ogolne przystatnki tak sie za darmo ulatwi droge prywatnym...

we.....
zuza
10:05, 03.04.2007 r.
Niech się PKS przeniesie na Zawzdzkiego,a tu zrobić przystanek tylko dla prywatnych autobusów. Nareszcie można by było powiesić rozkłady wszystkich kursów prywatnych i nikt by ich z PKS nie zrywał.Może PKS obniżyło by cenę za bilety.
andzia
10:14, 03.04.2007 r.
dzięki za prywatne kursy, może PKS jest droższy ale nie zdarzyło mi się jechać na stojąco do Warszawy a u prywaciarza niestety tak i to była moja ostatnia podróż prywatnym autobusem
NN
10:40, 03.04.2007 r.
Jest takie miejsce (stoją tam jakieś mury po zaczętej i nieskończonej budowie), niedaleko Lotosu(Esso), tuż obok nowo budowanego sklepu Lidla, o którym kiedyś mówiło się, że ma być tam wybudowany nowy dworzec PKS. Nie wiem czy były to tylko plotki, czy rzeczywiście się nad tym zastanawiano. Faktem jest, że teraz ze względu na budowę sklepu, parkingu, pewnie byłoby już tam za ciasno na budowę dworca...
o_nie
11:46, 03.04.2007 r.
taa ja tez dziekuje za prywaciarza ...
nie dosc ze jadac kiedys kierowca wpuscil Żula [czlowieka zyjacego alkoholem] to ten zarzygal caly autobus..nie dosc ze nie ma klimatyzacji to jeszcze takie akcje ..wole zaplacic odrobine drozej a miec pewnosc i warunki jazdy..
a nie jechac w chlewie aby taniej bylo... nie tedy droga...
&$@
12:04, 03.04.2007 r.
Ludzie dzięki tym prywaciarzom skonczył się monopol na przewoz osób transportem kolowym. Bo niestety PKS bł monopolistą i dyktował warumnki kierowcy lekceważyl pasarzerów a ceny biletow rosly jak grzyby po deszczu. To wlaśnie oni ci prywaciarze wchodzać na rynek usług urealnili ceny biletów i zabrali klientów PKS. A odnośnie żuli to będzie tak dopuki kultura osobista naszej młodzieży nie poprawi sie bo niestety widac to w sobotnie wieczory jak sie jedzie autobusem prywatnym do Myszynca. O zgrozo co tam soię wyprawia , a to tylko nasi chLopcy z Ostroleki na dysko śmigają do sławetnego lokalu.
o_nie
12:17, 03.04.2007 r.
&$@ @ - to pewnie niko ...hehe ale co tam..
tak z czescia twojej wypowiedzi zgodze sie ze PKS byl monopolista i prywaciarze jakos tam wplyneli na poziom uslug swiadczonych w przewozach...to tak +

ale nie oszukujmy sie prywaciaz ma mala firemke ktora nie ma na utrzymaniu tylu autobusow, ludzi i calej infrastruktury firmy a i przeciez trzeba utrzymc prezesow i dyrektorow ktorzy spora kase trzepia !! to jest to ...bo zarobki kierowcow w PKS to przecietne sa i tyle ...
&$@
12:33, 03.04.2007 r.
do o_nie dzieki za uznanie ale pardą co mnie przeciętnego konsumenta tej usługi obchodzą zarobki prezesa i innych menadżerów razem wziętych poza tym jakie my mamy przystanii dla wysiadających i wsiadających na trasie Ostrołęka Myszyniec na pewno PKS w infrastrukture na tej trasie nie inwestował z 10 lat na tej trasie jest tylko dwa przystanki ,tj Dylewo i Kadzidło ktore można nazwać przystankiem ( ale tu nie wiem czy PKS poniusł jkieś koszty z wybudowaniem tych przystanków) a poza tym prywaciarzowi też ktoś reperuje busy bo ma je zawsze sprawne
Pasażer
13:12, 03.04.2007 r.
Jakoś na Dworcu Zachodnim w Warszawie udało się rozwiązać problem i odjeżdżają z niego zarówno prywatne autobusy, jak i pekaesy. A w Ostrołęce muszą być zawsze jakieś przeszkody nie do pokonania. Ech, wy zawzięci Kurpie.
Prywatne autobusy lubię tylko z jednego powodu: dzięki nim pekaesy stały się tańsze. Raz jeden jechałem prywatnym i dziękuję uprzejmie. Kierowca dopycha pasażerów kolanem. Na studwudziestokilometrowej trasie ludzie jadą stojąc upchnięci jak śledzie. Od wielu wali wódą.
chłodnym okiem
14:45, 03.04.2007 r.
Uważam ze dworzec PKS powinien byc koło dworca PKP ,tak jak ma to miejsce w dużych miastach np ; WARSZAWA ,KRAKOW. Uczmy sie od wiekszych miast .A i z punktu ekonomicznego było by lepiej.A co do estetyki dworcaPKS ,to jest totalny nieład ,brud i ubustwo.Aż mi wstyd ze takie miejsce jest w centrum miasta.Mam nadzieje zmiany beda radykalne i dobre. pozdrawiam :smile:
Lepiej wiedźący
14:49, 03.04.2007 r.
A ja zawsze jeźdze prywatnymi autobusami do Warszawy i jestem zadowolony. Szkoda że takie żadkie kursy są tych prywatnych autobusów. Nie każdego stać płacić chorendjalne sumy za bilety i dlatego są i bedą cieszyć sie dużym uznaniem i popularnością kursy prywatne.
Pasażer
17:24, 03.04.2007 r.
Mam nadzieję, że jeździsz do Warsazawy do jakiejś szkoły, bo sądząc po stylu wypowiedzi jakaś edukacja by Ci się przydała.
ja
21:45, 03.04.2007 r.
a zna ktos rozklad jazy prywatnych autobusow do i z wawy?
ss
21:46, 03.04.2007 r.
a jak by plywalnie zbudowali gdzie indziej to w miejscu niej by mogli wyremontowac budynek pod dworzec jeszce na gurze jakis biurowiec walnoc 20 pietrowy nie realne a moze?
mieszkaniec
19:07, 04.04.2007 r.
Jak widzę wszyscy moi przedmówcy "odjechali" od tematu, tj.: dzierzawy terenu zajętego pod dworzec PKS od "ludzi mających żyć w ubóstwie" tj. kleru, reprezentowanego szczególnie przez tzw. "ojca-dyrektora Rydzyka", żerującego na naiwnych moherach - pozostawiając ten temat na zasadzie "ciemnogrodu". Nazwijmy więc sprawy po imieniu - kościół niech się zajmie niesieniem pomocy bliźnim. I to pomocy nie tylko duchowej, ale również materialnej z posiadanych już dóbr. Nieruchomości bezprawnie przywłaszczone, jak np. teren dworca niech zostawią miastu.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne