« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Joanna Brodowska czytała bajki w PM nr 17 (zdjęcia)

Pisarka Joanna Brodowska odwiedziła Przedszkole Miejskie nr 17 w Ostrołęce. Tym razem poetka opowiadała bajki sześciolatkom z "Krainy Misia Paddingtona". Rozmawiała z dziećmi o pracy pisarza, inspiracjach, o tym jak powstaje książka oraz przeczytała bajkę pt. "Leśne spotkanie".

Ponadto przedszkolaki odgadywały zagadki, rozmawiały z gościem na różnorodne tematy, a także bawiły się przy dźwiękach gitary. Wydarzenie odbyło się w ramach Autorskiego Spotkania Edukacyjnego.

Autorskie Spotkania Edukacyjne (ASE) to program, który został stworzony dla Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce, przy jej wydatnym współudziale. ASE mają charakter pracy twórczej. Są to zajęcia literackie, zakładające intensyfikację działań związanych z książką i czytelnictwem, zawierają również elementy bajkoterapeutyczne. Składają się z dwóch scenariuszy autorskich. Pierwszy przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4-7 lat, drugi dla dzieci w wieku 7-9 lat. Od 2011 roku zajęcia prowadzone są w szkołach i przedszkolach przez autorkę stworzonego cyklu, która posiada przygotowanie pedagogiczne i kurs bajkoterapii.

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie edukacyjne w "Krainie Misiów" (fot. archiwum przedszkola)

Wyświetleń: 982
 
14:00, 18.02.2015 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne