« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 29 października 2020 r., imieniny Euzebii, Wiloletty, Narcyza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Jutro radni zadecydują o losach miasta (imienne wyniki głosowania)

Podczas jutrzejszej sesji radni będą głosować nad "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta".
Jest to dokument, który ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Ostrołęki. Najwięcej kontrowersji wzbudza zapis dotyczący rozmieszczenia w Ostrołęce obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m. kw czyli tzw. galerii handlowych.
Studium zakłada, że w Ostrołęce przez długie lata będziemy mieli tylko dwie galerie handlowe, obecną galerię "Alius" i galerię spółki "Narev Inwestycje", która powstanie naprzeciwko "Aliusa".
Z wnioskiem o budowę kolejnych dwóch galerii wystąpiły ostrołęckie spółki, ale oba plany zostały odrzucone. Pierwszy to inwestycja firmy "Beton-Stal Ostrołęka", który zakłada budowę ogromnej galerii handlowej o powierzchni sprzedaży około 5 tys. m. kw. wraz z budową bloków i domków jednorodzinnych. Inwestycja miałaby powstać pomiędzy aleją Jana Pawła II, a osiedlem Kwiatowe. Drugi wniosek, również lokalnych przedsiębiorców, został potraktowany w ten sam sposób. Trzy firmy - "Omis", "Targor" i "Narew-Ostrołęka", chcą na rogu ulic Targowej i Zawadzkiego pobudować galerię handlową.
Prezydent uzasadnia swoją decyzję tym, że pisma "Beton-Stalu", "Omisu", "Targoru" i "Narew-Ostrołęka" wpłynęły za późno. Argumentacja, jest o tyle absurdalna, gdyż wiele wniosków w tym koncernu Energa, zostało złożonych później, a zostały uwzględnione.
Ostateczną decyzję podejmą radni na jutrzejszej sesji Rady Miasta. Przedstawimy również imienne wyniki głosowania poszczególnych radnych.

Wyświetleń: 3116
 
09:47, 23.06.2010 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne