« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2017 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kajko i Kokosz w ostrołęckim muzeum (zdjęcia)

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na kolejną bardzo ciekawą wystawę pt. "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia". W programie prelekcja 200 nieznanych prac Janusza Christy oraz prezentacja makiety Mirmiłowa z klocków Lego.

Wernisaż nawiązującej do popularnej serii komiksów autorstwa Janusza Christy wystawy odbył się w sobotę w siedzibie ostrołęckiego muzeum. Zwiedzający zostaną wprowadzeni w tajemniczy świat dawnej słowiańszczyzny utrwalony w opowieściach o dwóch dzielnych wojach - Kajku i Kokoszu.

W skład wystawy wchodzą także cenne zabytki archeologiczne: ceramika, egzemplarze zabytkowej broni oraz przedmioty codziennego użytku. Na całość składa się 67 sztuk zabytków archeologicznych oraz ponad 30 plansz informacyjnych.

Wystawie towarzyszy szereg atrakcji:
- "Komiks górą! Niech żyje!" - lekcja prowadzona w oparciu o nową wystawę czasową "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia". Podczas zajęć uczniowie poznają różnice między tekstem literackim a komiksem. Dowiedzą się, co oznacza słowo komiks, kiedy powstały pierwsze komiksy i kto je tworzył. Na przykładzie komiksu Janusza Christy "Kajko i Kokosz", wcielą się w rolę twórcy komiksu. Zajęcia adresowane do uczniów szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej. Lekcja dostępna od 21 kwietnia do 29 czerwca.
- "Komiks - sztuka czy kicz" - prelekcja połączona z prezentacją multimedialną. Zajęcia poprowadzi Stanisław Orłowski, kolekcjoner, znawca i pasjonat komiksu. Przewidziana dyskusja. Zajęcia są adresowane do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Termin: 20 i 27 kwietnia.
- warsztaty rysowania komiksu prowadzone przez Łukasza Kucińskiego, autora komiksów, rysunków humorystycznych i gier planszowych. Termin: 23 kwietnia, godz. 11.00. Zapisy pod numerem tel.: (29) 764-54-43 w. 43, ilość miejsc ograniczona.
- konkurs na małą formę komiksową "Zdarzyło się przy kurpiowskim trakcie …" (kwiecień, maj),
- wystawa pokonkursowa: 4-29 czerwca,
- Komiksowa Noc Muzeów 2017 - 20/21 maja, w godz.18.00-1.00.

Ekspozycja będzie prezentowana do 29 czerwca.

Zobacz zdjęcia:
Wernisaż wystawy "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia" (08.04.2017)

Wyświetleń: 935
 
12:07, 09.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne