« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kamień filozoficzny prawdopodobnie w Ostrołęce. Konkurs

Ministerstwo Zagubionych Artefaktów poinformowało, że poszukiwany od wieków kamień filozoficzny, może znajdować się w Ostrołęce w jednym z lokali przy ul. Głowackiego. Rzecznik prasowy Jakub Zmyślacki informuje, że ten cenny skarb nie znalazł się na Kurpiach przypadkowo.

W 1519 roku Leonardo da Vinci przed śmiercią postanowił ukryć kamień właśnie w Ostrołęce pozostawiając w swoich wielkich dziełach ukryty kod. Tajemnicy strzegli przez wieki specjalnie wyznaczeni strażnicy, lecz w 1807 r. Rosjanie dowiedzieli się o położeniu kamienia i wysłali w kierunku Ostrołęki swoje wojska. Napoleon Bonaparte, który w tym czasie był strażnikiem kamienia, przybył do Ostrołęki ze swoim wojskiem. Odparto atak Rosjan, dzięki czemu tajemnica znów była bezpieczna.

Do kolejnej próby zrabowania kamienia filozoficznego z Ostrołęki doszło w XX wieku. W 1920 roku atak odparł 5 Pułk Ułanów Zasławskich i 1 batalion Pułku Morskiego.

Chęć zdobycia kamienia filozoficznego przemieniającego wszystko w złoto, posiadania wielkiej władzy i panowania nad światem nie opuściła Rosjan i w 1831 zaatakowali ponownie. Tym razem prawie się udało, lecz ówczesny strażnik Józef Bem ocalił kamień i w ostatniej chwili uciekł z fortów tajnym tunelem pod Narwią do klasztoru, ukrył skarb i wypędził z Ostrołęki najeźdźców.

Tajemnica była bezpieczna do czasu drugiej wojny światowej. Ukryty na Kurpiach kamień chciał posiadać Adolf Hitler. Bracia Roman Dziemieszkiewicz pseudonim "Adam" i Mieczysław Roj" Dziemieskiewicz zmieniali miejsce ukrycia skarbu niemal codziennie. Dzięki sprawnej akcji, świetnej organizacji, udało się przechytrzyć nazistów.

Ostatni strażnik skrywanej od lat tajemnicy niestety zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Trwają poszukiwania jego następcy, potomka wielkiego Leonarda da Vinci. Rekruterzy muszą wykazać się logicznym myśleniem, współpracą z innymi oraz sprytem podczas rozwiązywania złożonej zagadki.

Poszukiwacze przygód, miłośnicy skarbów, legend i zaginionych cywilizacji powinni spróbować swoich sił w rozwiązaniu zagadki kamienia filozoficznego. Stawka jest wysoka, a przy tym zagwarantowana niebanalna, świetna zabawa z przyjaciółmi.

Wykazać się logicznym myśleniem, sprytem i wiedzą można w nowo otwartym pierwszym w Ostrołęce escape roomie.

Konkurs dla czytelników Mojej Ostrołęki
Rozwiąż poniższą zagadkę i wygraj zaproszenie do Escape Room Ostrołęka dla siebie i znajomych (maksymalnie 4 osoby). Rozwiązania zagadki przesyłajcie na e-mail . Obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy. Zaproszenie czeka!

Zagadka:
Idąc przez las dochodzisz do rozstaju dróg: jedna prowadzi do Ostrołęki, a druga wgłąb lasu, gdzie są wilki i niedźwiedzie. Na rozstaju stoi kurpiowska chata, w której mieszkają dwaj bracia bliźniacy. Jeden z nich zawsze kłamie, drugi zawsze mówi prawdę. Każdemu z braci można zadać po jednym pytaniu. Jakie pytanie trzeba zadać, żeby wyjść z lasu?

Uwaga! Konkurs zakończony. Dziękujemy wszystkim za udział i zgłoszenia, zwycięzca zostanie powiadomiony w ciągu najbliższych trzech dni.

Zapraszamy,

Escape Room Ostrołęka
Ostrołęka, ul. Głowackiego 22 (deptak)
Rezerwacje pod numerem tel. 535-426-246 lub na profilu Facebook Escape Room Ostrołęka

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 2743
 
10:52, 01.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne