Niedziela, 15 czerwca 2025 r., imieniny Jolanty, Wita, Wioli
Już dawno nie było tak dobrego koncertu w Ostrołęce. Kazik Staszewski z zespołem Kult po 19 latach ponownie wystąpił w Ostrołęce. Fani muzyki rockowej się nie zawiedli. Artysta dał kapitalny, prawie trzygodzinny koncert, w którym nie zabrakło największych przebojów.
Koncert był swoistym "the best of" zespołu. Ostrołęczanie usłyszeli największe hity Kazika Staszewskiego, min. "Posłuchaj to do ciebie", "Gdy nie ma dzieci", "Do Ani", "Arahia", "Dom wschodzącego słońca", "Psalm 151", "Wódka", "Knajpa morderców" i wiele innych. Pojawiły się także nowsze utwory m.in. piosenka pt. "Prosto", promująca najnowszy album Kultu.
Atmosferę koncertu i jego klimat wyróżniło wspólne odśpiewanie z zespołem acapella refrenu jednej z najbardziej znanych piosenek Kultu - "Baranek". Zespół wykonał również utwory innych autorów, znanego fanom muzyki rockowej utworów "Passanger" Iggiego Popa oraz "Zegarmistrz Światła" Tadeusza Woźniaka, jak również piosenki wykonywane przez ojca Kazika, Stanisława Staszewskiego.
Po dwu i półgodzinnym koncercie zespół zagrał ponad 20-minutowy bis, a ostrołęczanie usłyszeli kolejne przeboje, m.in. "Polska", "Wolność", "Krew Boga", a na sam koniec koncertu hit "Totalna stabilizacja" w wykonaniu klawiszowca zespołu Janusza Grudzińskiego oraz utwór "Sowieci".
Kazik Staszewski jak magnes przyciągnął ostrołęcką widownię. Bawili się młodzi, w średnim wieku i ci bardzo dojrzali. To do tej pory największy w tym roku koncert, jaki zorganizowano w Ostrołęce.
Zobacz zdjęcia:
Koncert zespołu Kult (17.04.2016)