« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kiepskie warunki na drogach. Zdejmij nogę z gazu

Z uwagi na opady deszczu, ostrołęcka policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, zmniejszenie prędkości i zwiększenie odstępów od pojazdów. Podczas opadów drogi są bardzo zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.

Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego o tej porze roku są piesi i rowerzyści. Ich bezpieczeństwo zależy nie tylko od prawidłowego zachowania się kierowców, ale także od nich samych.

- Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów w obszarze zabudowanym, jednak w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji, często ratującej zdrowie i życie - podkreśla mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Rzecznik przestrzega, że zanim wejdziemy nawet na oznakowane przejścia dla pieszych, należy dokładnie się rozejrzeć, czy takie przejście będzie bezpieczne. Odchylmy kaptur lub parasolkę, które w dużym stopniu ograniczają nam widoczność.

Na mokrej powierzchni pojazdy potrzebują dużo większej drogi hamowania, a piesi i rowerzyści, przy deszczowej pogodzie, są dużo mniej widoczni.

- W takich warunkach mamy zmniejszoną przyczepność, dlatego powinniśmy zmniejszyć prędkość, szczególnie na niebezpiecznych odcinkach dróg i w rejonie przejść dla pieszych, zwiększyć ostrożność i odstępy między pojazdami. Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną - podkreśla Tomasz Żerański.

Wyświetleń: 319
 
12:37, 29.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne