« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kierował tirem mimo zakazu

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu ostrołęckiego, który w środę 12 kwietnia został zatrzymany do kontroli drogowej. Mężczyzna poruszał się ciężarowym dafem mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów.

Kierowcę popełniającego wykroczenie zauważyli policjanci pełniący służbę pojazdem wyposażonym w wideorejestrator.

- W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie posiada przy sobie żadnego z wymaganych dokumentów. Pojazd był załadowany ładunkiem sypkim i przewożony bez właściwego zabezpieczenia. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy - tłumaczy mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że posiada za to czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ciężarówka została odholowana, a kierowca odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Tomasz Żerański przypomina, że złamanie orzeczonego sądowego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Wyświetleń: 2254
 
15:22, 13.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

wos
12:55, 14.04.2017 r.
Brawo pawełek metry metry
17:28, 14.04.2017 r.
Zajmij sie swoim zyciem a od pawelka sie odczep.Bo to nie twoja sprawa
DominoXD1
05:20, 16.04.2017 r.
Współczuję dla tego Pana, na chleb trzeba jakoś zarobić, tylko jak właśnie powinien być zabezpieczony towar sypki na wannie?. Rozjb.. mnie ten tekst redaktora i życzę mu myślenia przy pisaniu kolejnych.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne