« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kierowcy niechętnie ustępują pieszym (wideo)

Fot. kadr z filmuFot. kadr z filmuMieszkańcy osiedla Łazek borykają się z nie lada problemem. Chodzi o przejścia dla pieszych na ul. Stacha Kanwy, które nie są zbyt bezpieczne dla pieszych. Ostrołęczanie mają też trudności w przedostaniu się na drugą stronę ulicy. Jedną z takich sytuacji nagrał nasz czytelnik.

Internauta uchwycił w filmie jak kobieta z rowerem chciała przedostać się na drugą stronę ulicy. Kierowcy nie zważając na pieszą jechali dalej. Gdy w końcu jeden z kierujących zatrzymał się, problem był z autami poruszającymi się w przeciwnym kierunku.

Tu szczególną uwagę przykuwają dwa pojazdy - samochód osobowy, który z dużą prędkością przemknął przez przejście, nie ustępując pieszej oraz ciężarówka, której kierowca po uprzednim dość mocnym zahamowaniu pozwolił kobiecie przejść na drugą stronę ulicy.

Problem z przejściami dla pieszych na ulicy Stacha Konwy poruszył w interpelacji radny Maciej Kleczkowski. O sprawie pisaliśmy w artykule "Na osiedlu Łazek trudno przejść przez ulicę".

Wyświetleń: 3602
 
11:46, 31.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Ehh
10:03, 31.03.2017 r.
Zrobic kladke za 23mln i po problemie
....
10:26, 31.03.2017 r.
Kierowca dosyć szybko dostrzegł kobietę która chce przejść przez jezdnie zanim zeszła z roweru podeszła do pasów trzecie auto już stało aby ją przepuścić kierowca ciężarówki nie był agresywny szybko zorientował się że Pani wchodzi na pasy i zatrzymał pojazd aby jej to umożliwić zachował się prawidłowo w czym tu jego agresywność ? że mocno zahamował ? auto takie nie zatrzymuje się tak szybko jak osobówka także jego postawa prawidłowa Pani z rowerem również która zaczeła przechodzić w momencie kiedy drugie auto się zatrzymało
o
10:34, 31.03.2017 r.
Jak widziałem, nieraz grupy sprawnie poruszające się na rowerze nie mają aż tak dużego problemu skręcić na Łazek.
ok 50m przed skrzyżowaniem włączają się z pobocza na jezdnię, a już na skrzyżowaniu czekają na okienko w wśród jadących z naprzeciwka.
Niestety większość rowerzystów w Ostrołęce to chroniczne sieroty, które tylko nielegalnie po chodnikach jeżdżą. A i kierowców samochodów mnóstwo, którzy przepisy tylko przed egzaminem znali.
Jadwiga
11:48, 31.03.2017 r.
Zbliża się termin zebrania tj.20.04.2017r w Urzędzie Miasta dla mieszkańców os. Łazek musimy zapytać Pana Prezydenta co z naszym osiedlem ? Głowna ulica tj. Padlewskiego nie ma nadal chodnika i obiecanej ścieżki rowerowej.
XXL
11:59, 31.03.2017 r.
tak tak na Padlewskiego jest chodnik tylko towarzystwo i tak chodzi po przeciwnej stronie chodnika bo nie chce się później przejść na drugą stronę do przystanku takie to nierozgarnięte
m
12:44, 31.03.2017 r.
Chodnik potrzebny jat na całym odcinku Stacha Konwy od przystanku przy komisie samochodowym do skrętu na Padlewskiego. Dlaczego przez tyle lat nikt go nie zrobił? Tak samo zostawiony jest odcinek ul.Targowej od Rejonu energetycznego do obwodnicy - tyle ludzi chodzi lub jedzie na rowerze, a szczególnie w dni targowe z targu miejskiego na drugi targ przy rondzie.
j
13:49, 31.03.2017 r.
wczoraj po 20 w antoniach jechal nieoznakowany rowerzysta pozdrawiam lepiej mlodziku niech ci mama kupi kamizelke odblaskowa
Ja
14:31, 31.03.2017 r.
Ta a pieszy nie ma obowiązku rozejrzeć się upewnić się czy może przejść! Łaza jak Święte krowy w słuchawkach na uszach a potem to kierowca winny....a rowerzyści jeszcze lepsza bajka
ai
15:37, 31.03.2017 r.
Artykuł z serii "Jak nie ma problemów to je sobie wymyślimy".

Uświadomcie sobie że kierowca NIE MUSI przepuszczać pieszego który czeka.
W tym przypadku kierowcy bardzo szybko wpuścili pieszego.

Jeśli ktoś na podstawie takiego filmiku pisze "artykuł" o takiej treści to znaczy że jest skrajnym egoistą i uważa się za pępek świata.
R
16:46, 31.03.2017 r.
NIECH SIĘ WPYCHA NA PRZEJŚCIE MA PIERWSZEŃSTWO TYLKO TRZEBA ZASTANOWIĆ SIĘ CZY OPŁACI SIĘ JEJ SPOTKANIE Z TAKĄ CIĘŻARÓWKĄ.
Kierowca ADR
19:07, 31.03.2017 r.
Tytuł filmu "agresywna ciężarówka" Autorze tego czegoś, agresywni to byli tylko i wyłacznie kierowcy tych resoraków, Ta ciężarówka służy do przewozu paliw...tak właśnie paliw. Ona i wiele innych dostarcza paliwa na stację żeby taki młote.k jak Ty mógł zatankować za 20zł i cwaniakować po mieście. Jest to cysterna trzy komorowa i niechb każda z tych komór jest zapełniona w 3/4 to przy hamowaniu cały ten ładunek pcha auto do przodu, ale dla zwykłego człowieka jest to zbyt skomplikowane. Kiedyś miałem kolizje z osobówką. Gość wyjechał z podporządkowanej prosto pod zderzak. Przyjechała Policja i Pan policjant się pyta gościa z osobówki. "Panie jak to się stało że pan nie widział tego ciężarowego?" A facet odpowiada " Panie władzo ja go widziałem ale myślałem że jak ma tyle kół to się zatrzyma" No ręce opadają....
Do autora filmu
07:43, 01.04.2017 r.
Pomyśl. Ciężarówka nie hamuje jak osobowy trochę waży. Wychamowala aż cała zabujala się.Wszystko było ok.Agresywności brak.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne