« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 11 sierpnia 2022 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kino przeprasza za Greya

Fot. filmweb.plFot. filmweb.plKierownik kina Jantar przeprasza widzów za nieprawdziwe informacje na temat emisji filmu "50 twarzy Greya" w Ostrołęce. Lakoniczne oświadczenie w tej sprawie przesłał do naszej redakcji. Całej sytuacji komentować nie chce dystrybutor filmu.

- Kino Jantar przeprasza widzów i dystrybutora filmu "50 twarzy Greya" za nieścisłe i mijające się z prawdą informacje dotyczące ewentualnego zagrania tego tytułu w Ostrołęce - napisał Jarosław Pasztaleniec, kierownik ostrołęckiego kina.

Film "50 twarzy Greya" miał być wyświetlany w naszym mieście w lutym. Emisję przesunięto jednak na marzec, gdyż jak poinformowało szefostwo kina Jantar, dystrybutor zaproponował niekorzystne warunki. Jarosław Pasztaleniec twierdził wówczas, że firma United International Pictures zażądała zablokowania kina przez około trzy tygodnie tym jednym tytułem.

Z kolei według dystrybutora ostrołęckie kino, po otrzymaniu pisemnej oferty premierowego zagrania filmu, w żadnej formie (telefonicznej czy pisemnej) nie kontaktowało się w tej sprawie. Przedstawiciel United International Pictures dodał również, że słowa kierownika są nieprawdziwe.

W końcu Jarosław Pasztaleniec przyznał, że w propozycji dystrybutora nie było wskazania grania jednego tytułu na wyłączność. Nie ukrywał też, że nie kontaktował się bezpośrednio z dystrybutorem filmu w sprawie szczegółów. Decyzję o niewyświetlaniu filmu podjęto po analizie terminów lutowych, dotychczasowych doświadczeniach i kontaktach z innymi kinami.

Ostatecznie ani w marcu, ani w żadnym kolejnym miesiącu w repertuarze kina Jantar nie znalazł się film "50 twarzy Greya" i już się nie znajdzie. Widzom muszą wystarczyć przeprosiny dyrektora ostrołęckiego kina. Całego zamieszania ma również dość dystrybutor filmu, który sprawy nie chce komentować.

Więcej na ten temat:
- "50 twarzy Greya" obejrzysz w marcu
- Dystrybutor: słowa kierownika kina "Jantar" nie są prawdziwe
- Obiecanki cacanki, a marzec bez "Greya". Wiceprezydent nie widział, ale wie

Wyświetleń: 7620
 
12:28, 21.05.2015 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne