« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kino "Wyklętych"?

W Ostrołęce powstanie trzecia sala kinowa w dotychczasowej siedzibie banku BPH. Placówka zostanie niebawem zlikwidowana na skutek połączenia się z Alior Bankiem. Ostrołęczanie pierwszy seans obejrzą - a jakże - tuż przed wyborami samorządowymi, czyli za rok.

W budynku przy ulicy Inwalidów Wojennych 23 znajduje się nie tylko Ostrołęckie Centrum Kultury. Budynek jest częściowo prywatny, znajduje się w nim m.in. market sieci Stokrotka, oddział banku BPH i biura. Po fuzji BPH i Alior Banku oddział przy OCK zostanie zlikwidowany. Stanie się to jeszcze przed wakacjami. Z pomieszczeń biurowych w tej samej części budynku wyprowadzą się także prywatne firmy. Miasto zawarło umowę na wynajem całej części budynku, do której można dostać się schodami od strony ul. Gorbatowa. Nie zmieni się natomiast sytuacja marketu sieci Stokrotka, który będzie funkcjonować na dotychczasowych zasadach.

Miasto pochwaliło się już także planami co do nowej sali kinowej. Tym co będzie ją wyróżniać, to historyczny wystrój oraz przewaga projekcji o tematyce patriotycznej. W związku z coraz większym zapotrzebowaniem odbiorców i prowadzeniem przez ratusz szerokiej promocji polskiej historii oraz związanej z tym budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych, Ostrołęckie Centrum Kultury chce rozszerzyć swoją ofertę i planuje powstanie trzeciej sali kinowej ukierunkowanej na seanse o charakterze patriotycznym. To nie koniec. Każdej projekcji prawdopodobnie będzie towarzyszyła okazjonalna wystawa w holu związana z wydarzeniami historycznymi w Ostrołęce i regionie.

Otwarcie nowej sali kinowej powinno nastąpić wiosną 2018 roku. Jeżeli termin zostanie dotrzymany, pierwszy seans obejrzą jeszcze przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Wyświetleń: 4146
 
02:00, 01.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Kirki
05:34, 01.04.2017 r.
Prima aprilis
Ona
07:08, 01.04.2017 r.
Akurat to, ze bank sie z tamtad ulotnil jest prawda
a
07:51, 01.04.2017 r.
nie jest prawdą, bo 1,5 m-ca będzie na nowo
Zgrywus
09:31, 01.04.2017 r.
Słabe te tegoroczne żarty :tongue:
hah
12:20, 01.04.2017 r.
prima aprillis hahaha
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne