« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 18 kwietnia 2019 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kolejne potrącenie rowerzysty (zdjęcia)

Do kolejnego potrącenia rowerzysty doszło w poniedziałek przed godz. 16.00 w pobliżu ronda im. Kupiszewskiego w Ostrołęce. 67-letni kierowca opla astra, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, potrącił przejeżdżającego przez oznakowany przejazd dla rowerów 54-letniego ostrołęczanina.

Jak poinformował nas rzecznik ostrołęckiej policji, podkom. Sylwester Marczak, sprawca został ukarany mandatem. Poszkodowanemu rowerzyście na szczęście nic się nie stało.

- Apelujemy do kierowców, aby zachowywali szczególną ostrożność podczas zbliżania się do przejazdów dla rowerów - mówi rzecznik. - Należy pamiętać, że w takiej sytuacji to kierowca jednośladu zawsze ma pierwszeństwo. Nie wjeżdżajmy na przejazd, gdy możemy uniemożliwić zatrzymanie się innego pojazdu - upomina podkom. Marczak.

Zobacz zdjęcia:
Kolejne potrącenie rowerzysty (25.04.2016)

Wyświetleń: 13491
 
17:09, 25.04.2016 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

wo
11:31, 25.04.2016 r.
A ja apeluję do rowerzystów i pieszych o rozglądanie się przed wlezieniem na jezdnię. Rondo koło BGŻ-tu to masakra. Tam wszyscy włażą pod koła nie patrząc na nic. TV i media tłuką do łbów że pieszy ma pierwszeństwo a później efekty są widoczne na ortopedii.
lola
11:34, 25.04.2016 r.
o jeden rower mniej.
rob
11:45, 25.04.2016 r.
Ile to razy byłem świadkiem, jak kierowcy chcą jak najszybciej opuścić rondo przyspieszają, nie pamiętając o przepisie, który mówi że jak skręcasz na drogę poprzeczną, to trzeba ustąpić pieszym i rowerzystom, którzy przechodzą lub dopiero zamierzają przejść, przejechać przez drogę na którą skręcamy.
Na rondzie poruszamy się po drodze o ruchu okrężnym, opuszczając rondo wrzucamy kierunek i skręcamy na drogę poprzeczną ( o tym tez mało kto pamięta, dlatego tyle komentarzy, że my ostrołęczanie nie potrafimy jeździć po rondzie).

Częste też są przypadki, gdy kierowca zbliżający się do ronda patrzy czy ktoś porusza się na jezdni drogi o ruchu okrężnym, nie zwraca zaś uwagi co się dzieje na przejściu, przejeździe.

Zatrzymywanie się jako drugi pojazd przed rondem na przejściu to już sytuacja nagminna, mało kto pamięta, że nie można tego robić poza szczególnymi przypadkami.

Niektórzy nie uświadamiają sobie, że przejazd dla rowerów to skrzyżowanie dróg. Pierwszeństwo w takim przypadku regulują znaki. Często znak ustąp pierwszeństwa w okolicach ronda stoi przed przejazdem dla rowerów. GDDKiA od dawna pisze ze znak ustąp należy stawiać ponownie za przejazdem, bo dopiero wtedy odnosi się do ronda. niestety to rzadki przypadek coś takiego spotkać.

Dobrze ze w tym przypadku nic nikomu się nie stało.
Bo na tym przejeździe sporo rowerzystów boi się jechać i łamie przepisy przeprowadzając rower.
to nie jest normalne
12:44, 25.04.2016 r.
Szkoda, ze nie dają im jeszcze pierszeństwa w stosunku do pojazdów szynowych.
Lilo
12:50, 25.04.2016 r.
Do rob :-)
Wszystko na temat
Oby kierowcy zechcieli przeczytać
Niestety nie wszyscy kierowcy, którzy korzystają z uroków galerii ostrołęckich wiedzą, że obok przejścia dla pieszych zdarzają się przejazdy dla rowerów :-D
kilkakrotnie zdarzyła mi się sytuacja, że kierowca "wymownie"gestykulowal dając mi do zrozumienia że zachowuję się niewłaściwie korzystając z przejazdu dla rowerów jednocześnie zatrzymując się centralnie na pasach :-)
Do rob i Lilo
12:57, 25.04.2016 r.
100% poparcia, sam jestem kierowcą i dużo jeżdżę, różne są sytuacje na drodze, ale ostatnio byłem z dzieciakami na rowerach, kobieta na przejściu i przejeździe nie rozjechała mi syna, jeden pisk opon z taką prędkością i rozwagą zbliżała się do pasów.... Zgroza
ktosś
13:14, 25.04.2016 r.
A ja po raz kolejny apeluję do władz miast i wsi aby wprowadziły zmiany w przepisach aby to samochody poruszały się po chodnikach pchane przez kierowców i miały bezwzględne pierwszeństwo a piesi i rowerzyści na ulice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak to widzę będąc kierowcą- pieszym- i rowerzystą i czytając te komentarze jak również słuchając mediów i przepisów ruchu drogowego.
do ktoss
13:20, 25.04.2016 r.
Popieram w 100%. Sama jestem kierowca,pieszym i rowerzystą. Kiedy stoję i czekam na przejściu to nie pcham sie pod kola bo wiem że ktoś moze nie wyhamować. Kiedy jestem rowerzysta również staram się być jak najmniejszym problemem dla kierowców. Szkoda ze królowie szos i chodników nie są dla siebie wyrozumiali.
Ryba
13:28, 25.04.2016 r.
Wiekszosc kierowcow to malo co w w tyl auta nie wiedzie tak sie spiesza.maja gdzies ograniczenia czy to 20 czy 30 itp. A MOWA ustapic rowerzyscie. Czytajac wyżej komentarze to co niektórzy zawsze beda mielii problem czy to do rowerzystów czy do pieszych. Takie mamy społeczeństwo...biale jest biale a czarne je czarne.
Madre
13:31, 25.04.2016 r.
Ja też tędy przejeżdżam i nie dziwię się rowerzystom , że schodzą z roweru , żeby nie być w sytuacji tego rowerzysty... Fajnie , że nic się nie stało, ale kierowcom zaznaczam, nie wszystkim ciągle się gdzieś spieszy... Ja osobiście nie lubię schodzić z roweru , ale zawsze staram się zachować daleko idącą ostrożność. Pozdrawiam kierowców, którzy mnie za to nie obtrąbiają. :smile:
Nie lubię schodzić z roweru z różnych względów........w tym zdrowotnych. :smile:
Ryba
13:35, 25.04.2016 r.
Wracajac do jazdy niektórych kierowcow na rondzie. ZBLIZAM sie do ronda zwalniajac.czasem zatrzymujac jak widze auta na rondzie. Co robia inni ktorzy zblizaja sie do ronda z innych stron? Nawet sie nie zatrzymuja i jazda wolna amerykanka.a czlowiek stoi i stoi he. Niestety tak zdarza sie często
Silas
14:06, 25.04.2016 r.
Mamy problem, który może się rozwiąże za parę pokoleń. Niestety nie jesteśmy przyzwyczajeni do rowerzystów, ustąpienia pierwszeństwa pieszym na przejściu i w ogóle do empatii na drodze. Jako kierowca przejechałem parę kilometrów w Polsce i Europie. Od lat jeżdżę tak, jak jeżdżą przeciętni kierowcy w Niemczech czy Anglii. Bardzo często spotykałem się z agresją innych kierowców, teraz już teraz mniej. Trzeba edukacji i jeszcze raz edukacji. Tym którzy tak chwalą kulturę jazdy na zachodzie radzę aby zaczęli jeździć tak samo. Będzie na pewno bezpieczniej i bez agresji.
Skrobank
14:33, 25.04.2016 r.
To byłam ja .
ktosś
14:42, 25.04.2016 r.
No i widzicie. jedni mają swoje racje czyli kierowcy w Polsce to złooo a na zachodzie to cacy. Powtarzam jeszcze raz dla tych co nie zrozumieli samochody na chodniki a piesi i rowerzyści na ulice tak to widzę. No i ja wdam się w dyskusje. Jestem przed pięćdziesiątką i też jeździłem na zachodzie ale tam przejeżdżając z punktu A do punktu B są obwodnice autostrady i kaskady omijające miasta i wsie a tu w Polsze co mamy? Noc nie mamy i nie potrafimy nawet się dogadać nie znając się nawzajem. Ja nie mam problemów na rowerze i jako pieszy a jako kierowca dzień w dzień ktoś jak nie włazi mi pod maskę to wjeżdża. A jak stoję na przejściu dla pieszych 5 sekund to już słyszę jak ludzie wyzywają kierowców jakie to chamy nikt się nie zatrzymuje więc nie wiem komu się spieszy kierowcom czy pieszym. Głupia dyskusja.
Silas
15:35, 25.04.2016 r.
W Polsce mamy to co mamy. I do tego musimy się stosować. Tłumaczenie, że gdzie indziej jest więcej autostrad jest nieporozumieniem. Więcej empatii.
GoGo
16:32, 25.04.2016 r.
U nas stoisz czekasz przed przejsciem.czasem kilka minut az ktos pozwoli przejsc i sie zatrzyma.jedziesz rowerem wyprzedzaja mniej niz pol metra od ciebie.bo im kalectwo czy smierc raczej nie grozi w takim zdazeniu.zobaczcie kulture jazdy w skandynawi.niemcy holandia i inne.tam pieszy i rowerzysta potem kierowca.
ai
18:32, 25.04.2016 r.
Najpierw pieszy i rowerzysta - czyli postawienie sprawy na głowie.
Ktoś już wyżej pisał - żeby było analogicznie - jeśli pieszy/rowerzysta ma pierwszeństwo na przejściu/przejeździe to jednocześnie samochód powinien mieć pierwszeństwo wjeżdżając na posesję przez chodnik.
bez sensu? Oczywiście. A wy piesi i rowerzyści właśnie takich praw się domagacie.

@rob @ 17:45, 25.04.2016
Przestań wprowadzać w błąd. Wypisujesz głupoty i zachęcasz ludzi do łamania prawa oraz stwarzania zagrożenia.
Nie ma żadnego obowiązku ustępowania pieszemu ZAMIERZAJĄCEMU PRZEJŚĆ.
Rowerzyście ustępuje się (skręcając) tylko jeśli ten jedzie drogą główną na wprost. Jeśli rowerzysta przejeżdża w poprzek przez drogę podporządkowaną a nie ma przejazdu dla rowerów to rowerzysta musi ustąpić wszystkim pojazdom jadącym tą drogą.
Ludzie, czytajcie przepisy i nie słuchajcie takich rowerowych terrorystów.
Śwenta Crova
23:59, 25.04.2016 r.
.Do W0Siaków i innych młodych "kierowców".

Musicie przyjąć to na klatę, że to PIESZY i ROWERZYSTA ma
BEZWZGLĘDNE PIERWSZEŃSTWO na oznakowanym przejściu.

Tak jest od dawna w całym, cywilizowanym świecie. Tam, dla kierowców, którzy kultury jazdy uczą się od dziecka, absolutne pierwszeństwo pieszego jest rzeczą NORMALNĄ i powszechnie AKCEPTOWLNĄ!

To tylko wam, młodzi kurpiowscy kierowcy bez wiedzy i wyobraźni wydaje się dziwne i "postawione na głowie".

Inaczej sprawa ma się w Rosji. Tam wciąż nowobogacki b urak NIE WYOBRAŻA SOBIE PRZEPUŚCIĆ PIESZEGO!

W Polsce niestety, też takich tumanów nie brakuje.

Otóż zapamiętajcie sobie:
pieszy może nie mieć prawa jazdy. Może być niedołężny, słabo widzący, bądź nawet nie całkiem trzeźwy a mimo to MA PIERWSZEŃSTWO NA PRZEJŚCIU!

To na pewno nie zmieni się w kierunku udogodnień dla kierowcy. Jeśli już - tylko przeciwnie.

Rozumiem, że wy, młodzi "kierowcy" bez wiedzy i doświadczenia chcecie po pańsku powozić się nowym passatem ale niestety NIE W MIEŚCIE!
Smutne, nie?:tongue:
aa
01:03, 26.04.2016 r.
oczywiście że pieszy ma pierszeństwo na przejściu ale nie zaszkodzi ani sobie ani kierowcy jak wcześniej przez sekunde oceni sytuacje bo wchodząc pośpiesznie napasy to auto nawet przy 50 k/h nie zatrzyma się na jednym metrze
xxl
01:05, 26.04.2016 r.
Śwenta Crova ty już wytrzeźwiałeś ??? czy jeszcze cię telepie??
do Śwenta Crova
02:22, 26.04.2016 r.
Wielki miastowy się odezwał. Dobrze, że nigdy jeszcze żaden WO nie popełnił błędu na ulicy. Cóż za idealni kierowcy.
driver
02:30, 26.04.2016 r.
Do ai

Otrzymując uprawnienia do jazdy po drogach zobowiązałeś się do przestrzegania przepisów. Widzę jednak ze to olałeś. Notorycznie pod różnymi artykułami piszesz, ze prawo jest takie jakie ty widzisz i wyżywasz innych że wprowadzają w błąd.
Oby nikt nie miał skasowanej karoserii lub doznał uszczerbku dla zdrowia, bo to inni się mylą nie @ai.
Śwenta Crova
02:59, 26.04.2016 r.
.Tak W0Siki! Tak właśnie jest!

Pieszy i rowerzysta na oznakowanym przejściu
ma BEZWZGLĘDE PIERWSZEŃSTWO
przed waszym cudeńkiem, dopiero co ściągniętym z Raichu :wink:.
...
03:01, 26.04.2016 r.
a ai niech takie farmazony opowie prokuratorowi.
Na pewno uzyska złagodzenie wyroku :wink:
e
03:36, 26.04.2016 r.
Moi kochani więcej szacunku dla wszystkich i wypadków bedzie znacznie ,,,,,,,, mniej, ,,,,,
ai
04:29, 26.04.2016 r.
driver @ 08:30, 26.04.2016
Zobowiązałem się i ich przestrzegam (przynajmniej w kwestii pierwszeństwa).
Różnica między nami jest taka, ze ja czytam Kodeks Drogowy. Rowerzyści i pieszy często go nie znają i postępują wg "mądrości ludowych" wyczytanych pod artykułami MO.

Pieszy NIE MA BEZWZGLĘDNEGO PIERWSZEŃSTWA NAWET NA PRZEJŚCIU.
"Art. 14. Zabrania się:
1) wchodzenia na jezdnię:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, W TYM RÓWNIEŻ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH,"
ai
04:39, 26.04.2016 r.
Druga sprawa - rowerzysta nie ma pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, a wręcz NIE MA PRAWA PRZEJECHAĆ PRZEJŚCIEM DLA PIESZYCH.
driver
04:44, 26.04.2016 r.
A dlaczego zakładasz że inni nie czytają.
Wyrzucasz jeden paragraf dla pieszych, jak są inne, które mówią jak ma się zachować kierowca roweru lub samochodu.

I nie wiem co Ty czytasz, bo Kodeks Drogowy wyszedł z użycia klika dziesięcioleci temu.
Teraz należy czytać Prawo o ruchu drogowym, czyli to ty lecisz jak napisałeś "mądrościami ludowymi".

Zacytowałeś jeden paragraf, olewasz inne. BRAWO TY
Śwenta Crova
04:58, 26.04.2016 r.
ai, jeździj tak dalej. Nie życzę ci kolizji z nielegalnym rowerzystą na przejściu (nawet tym dla pieszych, bo ja miałam na myśli oznakowane przejście z przejazdem rowerowym).
Ciekawe, jak bez świadków i kamerki udowodnisz wtargnięcie albo fakt, że rowerzysta nie przeprowadzał wtedy roweru?

Nie warto walczyć z wiatrakami. Trend w Polsce jest jednoznaczny. Za kilka lat przed przejściem w mieście będziesz zwalniał do 5 km/h ze strachu przed pieszym.

Ameryka i Zachód przetestowały to wcześniej.

Chcesz furką poszaleć? Go to the Russia! :wink:
Mobil3k
05:21, 26.04.2016 r.
Niektórzy rowerzyści jeżdżą tak jak by wszędzie mieli pierwszeństwo dojeżdża do skrzyżowania czy głównej drogi, skręcając w prawo nie ogląda sie ze z lewej jedzie samochód i to bardzo częsta sytuacja u starszych ludzi kobiet mężczyzn, moim zdaniem policja powinna sie za to wziąć, tak jak za drogi w których rowerzysta nie może sie poruszać.
Pastyl
06:23, 26.04.2016 r.
Wioska jest na etapie zachwytu używanymi samochodami.
Jeszcze zatęsknicie do roweru! :wink:
biuro
06:32, 26.04.2016 r.
Robię projekty dróg. Muszę stosować się do przepisów. Moje projekty są zatwierdzane przez wydziały dróg i policję.

do ai
Po lekturze komentarzy uważam że mylnie czytasz przepisy.
Anka PiSanka
08:03, 26.04.2016 r.
Moi drodzy!
Jak większość z nas, jestem i rowerzystką i pieszą, i kierowcą samochodu. Jaką mam opinię o rowerzystach? Niestety, nie najlepszą. Nie sygnalizowanie zmiany kierunku jazdy, nagłe wtargnięcia na przejścia dla pieszych, jazda środkiem drogi, wariacka, "slalomowa" jazda po chodnikach, "nie manie" oświetlenia i odblasków po zmroku, to nagminne wykroczenia i grzeszki rowerzystów.
W przypadku potrącenia, tak jeżdżącego rowerzysty, jest płacz i zgrzytanie zębów, lecz któż jest temu winny?

Pozdrawiam, też rowerzystka - Anka PiSanka...
do jw
10:02, 26.04.2016 r.
widziałem cię anku jak jechałeś rowerem bez siodełka :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Anka PiSanka
10:14, 26.04.2016 r.
Do do jw @ 16:02,

Ach tak, to było chyba trzy dni temu. Jakiś łobuz ukradł mi siodełko z roweru, gdy robiłam zakupu w "Bursztynowej". Musiałam ped.ałować w drodze powrotnej do domu, bez siodełka. Ale czemuż, mój drogi, nie pomogłeś mi w tej kłopotliwej sytuacji, tylko teraz "chwalisz się", z "widzenia mnie"? Ach, ci dzisiejsi chłopcy...
do "wo"
11:04, 26.04.2016 r.
napisałeś to co chciałem powiedzieć!
gdzie apel od policji do rowerzystów, że jak chce przejść przez pasy to musi zejść z roweru?
za to są mandaty!
Nie jedna menda wchodzi mi przed samochód na pasy ze spuszczoną głową, na ilu takich użyłem klaksonu, to jeszcze łachudry z mordami szczekają i łapami machają... wyjdę kiedy z samochodu to zobaczymy czy będzie tak z mordką skakać :laughing:
aa
11:40, 26.04.2016 r.
ale jesteście głupole z niektórych wpisów można sądzić że to tablice rejestracyine myślą za kierowców ot takie blaszane główki
ai
13:00, 26.04.2016 r.
@ Śwenta Crova @ 10:58, 26.04.2016
Dlatego też wszędzie już jeżdżę z włączoną kamerką.

Jak widzę nie wszyscy rozumieją w czym problem. Chodzi o to aby pieszy i rowerzysta dali kierowcy samochodu możliwość NORMALNEGO zatrzymania się. Aby wyhamować kierowca musi was odpowiednio wcześniej widzieć (szczególnie rower wpadający z rozpędu to katastrofa). Nie da się zatrzymać samochodu w miejscu. Zachowujcie się przewidywalnie i odpowiedzialnie a nie będzie takiego zagrożenia. Nikt normalny celowo wypadku nie powoduje. Zawsze wynika to z zaskoczenia i nieuwagi.

@biuro @ 12:32, 26.04.2016
które przepisy twoim zdaniem mylnie czytam?
ai
13:06, 26.04.2016 r.
@driver @ 10:44, 26.04.2016
Kodeks Drogowy to ogólne, potoczne określenie na ustawę i rozporządzenia.
justyna
13:58, 26.04.2016 r.
Ale z was barany
do ai
14:28, 26.04.2016 r.
a kierowcy samochodów to co?
święte krowy?
zbliżając się do skrzyżowania (ronda) mają ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ
a nie pokonywać je z prędkością 50 km/h albo i więcej
Do pieszych i rowerzystów
17:45, 26.04.2016 r.
do ai @ 20:28, 26.04.2016
Pamiętaj cym*ale, że rowerem prędzej wyhamujesz niż samochodem! A co dopiero pieszy, który może ustać przed przejściem i się łaskawie rozejrzeć czy nie stworzy zagrożenia dla siebie.

Apel do pieszych i rowerzystów.

Pamiętaj pieszy i rowerzysto - auto w miejscu nie stanie. Użyj mózgu i przepuść kierowcę, któremu się spieszy. Kierowca nie zawsze widzi pieszego, gdyż ma do obserwacji drogę, innych uczestników ruchu, znaki, sygnalizację itp... Kierowca w razie wypadku dostanie mandat, co najwyżej odsiadkę. Ty gips albo trumnę.
Do IP: *.*.206.4
19:18, 26.04.2016 r.
"Apel do kierowców aut

Pamiętaj kierowco samochodu - ciężarówka w miejscu nie stanie. Użyj mózgu i przepuść ciężarówkę, której się spieszy. Kierowca ciężarówki nie zawsze widzi twoje śliczne auto, gdyż ma do obserwacji drogę, inne ciężarówki pieszych i rowerzystów, znaki, sygnalizację itp... Kierowca ciężarówki w razie wypadku dostanie mandat, co najwyżej odsiadkę. Ty gips albo trumnę."Po to są przepisy, by nie było na drogach zasady, że silniejszy ma zawsze rację.
Dzika Betoniara
02:55, 27.04.2016 r.
.
Ciężarówki "którym się spieszy" - Precz z drogi!

Nie ma miejsca na pośpiech na drodze publicznej. Po prostu przed drogą wstań wcześniej, bo jak kierowca osobówki "dostanie trumnę", to u ciebie na pewno nie skończy się na mandacie!


.
...
02:58, 27.04.2016 r.
Zakaz wjazdu do miasta W0Som, którym się spieszy!
...
02:58, 27.04.2016 r.
Mata parking kiela Fary :wink:
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne