« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Konkurs na stanowisko kierownika GOPS w Goworowie

Urząd Gminy w Goworowie ogłosił konkurs na stanowisko kierownika miejscowego ośrodka pomocy społecznej. Dokumenty przyjmowane są do 3 kwietnia do godziny 15.00. Wymogi nie są wygórowane. Należy m.in. posiadać trzyletni staż pracy w pomocy społecznej i wykształcenie wyższe.

Kandydaci powinni mieć również specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej oraz znajomość regulacji prawnych związanych z dziedziną pomocy społecznej.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz wymogów można znaleźć na stronie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie.

Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna stanowisko te zajmowała Bożena Pomacho. Wójt gminy poinformowała nas, że umowa o pracę z panią Bożeną Pomacho - kierownikiem GOPS została rozwiązana z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia umowy o pracę, który upłynął 28 lutego. Pisaliśmy o tym w skrzynce skarg pt. "czy kierowniczkę GOPS w Goworowie zwolniono dyscyplinarnie?"

Wyświetleń: 2137
 
15:03, 24.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

wólak
15:47, 24.03.2017 r.
O żesz ale siara u nas !
ja
17:37, 24.03.2017 r.
I tak wybiorą (jak to bywa w gminie) kogoś z dotychczasowych pracowników więc bez emocji.
do ja
07:50, 25.03.2017 r.
wybiorą sługusa wójtowej i nie musi się znać na robocie byle się słuchał i robił jak mu każą
do wólak
08:00, 25.03.2017 r.
nic się nie martw już niedługo żądów wójtowej, dzięki PIS skończy się jej gnębienie i oszukiwanie ludzi, może nawet ktoś wyciągnie nas z długów co ich narobiła. może bug da że już na wiosnę będą wybory to jakoś rok gmina przetrzyma
obserwator
08:45, 25.03.2017 r.
Wójtowa potrzebowała aż 6 lat żeby zwolnić Pomachową ,bo podobno podważała jej autorytet. Pomachowa pracowała w opiece za wszystkich wójtów i ich przetrwała to i przetrzyma obecną wójtową. Z tego co wiem to zwolniona Kierowniczka zrobiła wójtowej sprawę w Sądzie o przywrócenie do pracy. Dlatego pewnie konkurs jest ogłoszony na taki krótki czas. Pani Wójt bardzo nie lubi jak ktoś jest od niej lepszy i mądrzejszy i dlatego takich ludzi tępi. Wójtowa nie mogła ścierpieć, że w każdej sprawie przegrywała z Pomachową, że Pomachowej zawsze było na wierzchu, to się jej pozbyła w mało elegancki sposób. Ale "nosił wilk razy kilka poniosą i wilka". Wybory już nie za długo. A co do zadłużania gminy. Jak starosta buduje drogi powiatowe za pieniądze gminy, to gmina musi się zadłużać. Ciekawe co ma do powiedzenia w tej sprawie nasz radny powiatowy pełniący jednocześnie funkcję sekretarza gminy. Jak pisali ostatnio w gazetach, to inni Wójtowie są mądrzejsi.
mieszkanka
11:10, 25.03.2017 r.
Porządek musi być :smile:a p.wójt zrobiła zgodnie z procedurami .P.kierowniczka była oczywiście ,za bardzo puściła korzenie i uważała ,że wszystko jej wolno,że jest nie zastąpiona,i duuuuużo by tu mnożyć ,nie liczyła się z potrzebującymi pomocy tylko ze znajomymi machlowała ile się dało.No i proszę ,doczekała się rozliczenia .Wielkie podziękowania p.wójt ,takich krnąbrnych trzeba uczyć p.o.k.o.r.y :tongue:
do mieszkanka
15:37, 25.03.2017 r.
Wyjelas mi to wszystko z ust. Zgadzam się w 100%
mieszkanka
16:13, 25.03.2017 r.
tylko dlaczego nie zwalnia Dąbrowskiego ze szkoły, on to już napewno zapuścił korzenie, Murawke co to udaje sektetarza a wysłguje się staroście, ich nie zwolni bo napewno są pokorni !!!! i to się tylko liczy. Pani wójtawa tak trzymać
misza
16:45, 25.03.2017 r.
To nie jest bananowa republika gdzie na stanowisku siedzi się do końca życia, pani wójt podjęła dobra decyzję . Zmiany są potrzebne mam nadzieje że na dobre. Osobiście nie popieram pani wójt w jej rządach w gminie ponieważ nie widzę żadnej pozytywnej zmiany w porównaniu do poprzednika.
do mieszkanka
18:53, 25.03.2017 r.
Przez to ze P.Mulawka jest radnym powiatu P.Wojt nie może go zwolnic więc najpierw sie troche doucz
Do obserwator
14:35, 27.03.2017 r.
Do obserwator "nosił wilk razy kilka ponieśli i ...Pomachową" na całe szczęście dla Gminy. A dług publiczny kształtuje się na takim poziomie właśnie dlatego, że Wójtowa musiała tak wysokie pobory płacić swojemu pracownikowi...
obserwator do ... do obserwatora
15:42, 27.03.2017 r.
Podszkol się trochę finansów publicznych. Jest odpowiednia ustawa. Wtedy nie będziesz wypisywać głupot, że dług publiczny rośnie, bo pracownicy w gminie mają zbyt duże zarobki. Dług Gminy rośnie, bo Wójtowa z Sekretarzem budują drogi powiatowe za pieniądze gminy. Ale jeśli Ty masz rację, to żeby zmniejszyć dług gminy to należałoby obniżyć płace np. Wójtowej, Sekretarzowi i Księgowej. Popatrz sobie na oświadczenia majątkowe najlepiej zarabiających urzędników w gminie i dopiero później pisz durne komentarze. Ciekawi mnie bardzo skąd Wójtowa weźmie pieniądze, aby zapłacić Pomachowej odszkodowanie za mobing i za zwolnienie z pracy. Przecież nie z prywatnej kasy Wójtowej tylko z publicznych (gminnych) pieniędzy na to pójdzie. No chyba, że przywróci ją do pracy, bo jak Kierowniczki brakło to gosp schodzi na psy. Ale co to Wójtową obchodzi. Ważne jest żeby tylko jej było na wierzchu. Koszty się nie liczą. Jak to dobrze, że PiS wprowadzi ograniczenie pełnienia funkcji Wójta do dwóch kadencji. Wtedy wszystko wiedząca Pani Wójt, mająca prostych ludzi za nic, żadnych szkód więcej w gminie nie spowoduje. Czego sobie i Wam Drodzy Goworowanie życzę. Z serdecznymi pozdrowieniami. OBSERWATOR.
Do obserwator
18:24, 27.03.2017 r.
Drogi obserwatorze zejdź trochę z tonu, po pierwsze to jeszcze nikt nie przesądził o tym, że Pomachowa była mobbingowana, po drugie to myślę, że jeszcze długa droga żeby Panią Pomachową przywrócono do poprzedniego miejsca pracy, gdyż Wójt może zawsze powołać się na brak zaufania i rosnący konflikt ze swoim pracownikiem, i po przywróceniu do pracy przez sąd może go ponownie zwolnić. Jak to juz miało miejsce w sąsiednim województwie.
obserwator do ... do obserwatora
07:15, 28.03.2017 r.
Bardzo się cieszę, że mam takiego świetnego dyskutanta, który pisze że nikt jeszcze nie przesądził o mobbingu Pomachowej. Ale przegrane przez Wójtową sprawy w sądzie wytoczone przez innych pracowników gminy m.in. dotyczące zwolnienia czy udzielenia nagany dowodzą, że nie zawsze władza ma rację. A co do kierowniczki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, to jeśli poszła ona z tą sprawą do sądu, to znaczy, że jest przekonana że wygra. Pani Bożeno, niech się Pani jednak zastanowi, czy warto wracać i czy dzisiaj jest do czego wracać. Przecież to co Pani budowała przez lata zostało już rozwalone przez Panią Wójt w ciągu kilku miesięcy. Z pracy zwolniła się pani psycholog, bo też nie uznawała za dopuszczalne metody i sposób sprawowania władzy przez Wójtową. Z zamiarem odejścia z pracy noszą się i inni pracownicy ośrodka. Ale to co już było napisane poprzednio przeze mnie, koszty się nie liczą. Wójtowa musi mieć "wroga" i z nim walczyć. Ciekawi mnie, kto będzie następny jak już zabrakło w Goworowie największego wroga publicznego nr 1 w postaci Pomachowej. Tylko ona potrafiła udowadniać Wójtowej jej niekompetencje i braki w znajomości prawa i często publicznie krytykować jej złe decyzje. Za to też ponoć wyleciała z pracy, bo przecież żaden szef nie znosi słów krytyki. Czas nie stoi w miejscu i za moment się okaże, kto w tym szkodliwym dla gminy sporze miał rację. Szkoda tylko, że mieszkańcy gminy wyjdą na tym jak Zabłocki na mydle.
Do obserwator
16:01, 28.03.2017 r.
Pani psycholog odeszła z Gops, nie wiadomo z jakiego powodu... W życiu tak się dzieje, że ludzie przychodzą do pracy i z niej odchodzą... Przecież ma innego zwierzchnika a nie Wójtowa. A poza tym to z tego, co słychać było w wielkim mieście Goworowo to Pomachowej też nie można było krytykowac, bo jej wspolpracownica, która wprowadzała ją do pracy została przez nią zwolniona tuz przed emerytura... Bywa... Zresztą obserwatorze, słychać także, że Pomachowa jest osobą tak kompetentna i ambitna, że już pracuje w ministerstwie, bo po co ma się z tymi niedouczonymi samorządowcami nadal obrzerac i tracić zdrowie.
do obserwatorów
19:47, 28.03.2017 r.
Pani psycholog - odeszła z pracy w GOPS w Goworowie ponieważ Pani Wójt wydała polecenie aby łamać zasady ochrony prawnej pacjentów i nie chciała za to odpowiadać, a obecna Pani Kierownik nie chciała sprzeciwiać się Pani Wójt i nic nikogo nie obchodzi, że ludzie którzy potrzebują pomocy nie mają się gdzie zwrócić .....................tak, tak to właściwa droga tak trzymać Państwo Obserwatorzy !!!
Do obserwator
20:53, 28.03.2017 r.
A może w tym całym GOPSie trzeba było takich zmian kadry żeby ta instytucja odświeżyła się trochę i mogła inaczej pracować... I nie oszukujmy się mimo braku psychologa, który pewnie lada dzień będzie zatrudniony i kierownika B.P. jest tam jeszcze kilka osób służących pomocą. Pozdrawiam
obserwator
07:03, 29.03.2017 r.
Notka na 4 stronie a dyskusja trwa w najlepsze. Życzę powodzenia Pani Wójt w szukaniu dobrego psychologa. Życzę powodzenia w wyłanianiu nowego kierownika GOPS (zainteresowanie żadne, bo do wczoraj było tylko 8 wejść na stronę). Dożyliśmy czasów, że Wójtowa nie ufa nikomu, podejrzewam, że często pewnie i samej sobie. Powinna zwolnić wszystkich, do których straciła zaufanie a na końcu, oczywiście "zgodnie z procedurami" samą siebie. Hasło na nową kampanię wyborczą NOWY WÓJT NOWE PERSPEKTYWY.
Do obserwator
09:13, 29.03.2017 r.
Obserwatorze-Pani Bożeno, przekażę życzenia dla Pani Wójt i niezmiernie cieszę się, że mimo wszystko jest Pani tak dobrze zorientowana w tym co dzieje się w Goworowie mimo, iż nie ma już takiej potrzeby z Pani strony.
obserwator do ... do obserwatora
13:40, 31.03.2017 r.
Obserwatorze - Pani Mario Małgorzato. Droga pani Wójt. Brawo, że pani jest takim dobry detektywem. Tylko jak zwykle z strzał chybiony. Kula w płot. Przyjdzie czas to się ujawnię. Serdecznie pozdrawiam wszystko wiedzącą panią Wójt. Tym razem zła dedukcja, albo źle donieśli, a szkoda. Hasło pozostaje aktualne NOWY WÓJT NOWE PERSPEKTYWY. :smile: :tongue: :crying:
obserwator
09:22, 03.04.2017 r.
Dzisiaj tj. 3 kwietnia 2017 r. ostatni dzień składania podań na konkurs. Tylko po co ten cyrk, jak pani Wójt obiecała to stanowisko dla jednej z pracownic gopsu w podziękowaniu za kampanię wyborczą. Dłużej nie można było czeka, bo następnej kampanii dla pani wójt już nie będzie. Pozdrawiam serdecznie panią Wójt. Obserwator
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne