« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 21 listopada 2017 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Konrad Kucz zaprezentował swoje grafiki (zdjęcia, wideo)

Galeria Ostrołęka zaprosiła mieszkańców miasta i okolic na wystawę prac Konrada Kucza, grafika i kompozytora specjalizującego się w muzyce elektronicznej. Artysta jest też autorem okładek płytowych, a także oprawy muzycznej czołówek programów telewizyjnych, filmów i sztuk teatralnych.

Konrad Kucz studiował w latach 1986-91 na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie w pracowni prof. Władysława Winieckiego. Zajmuje się grafiką warsztatową (akwaforta, akwatinta), łączy również techniki druku ręcznego z techniką komputerową.

- Konrad Kucz jest artystą dojrzałym i ukształtowanym. Dzieli swoją twórczość między dwie dziedziny - plastykę i muzykę. Prace, które prezentujemy na wystawie są efektem mieszania różnych technik - powiedział Zenon Kowalczyk, kierownik Galerii Ostrołęka.

Artysta podziękował za zaproszenie. Podkreślił, że bardzo cieszy się z obecności zainteresowanych jego pracami osób.

- Jestem zwolennikiem naturalnej tkanki formalnej wszelkich elementów sztuki, czyli komputer traktuję jako rejestrator, a nie twórcę. Żadne z elementów, które zostały wykorzystane w mojej grafice, od początku nie są komputerowe. To są rejestracje, elementy, które są częścią inspirującą do całości - zaznaczył Kucz.

Warto dodać, że grafik brał udział w wystawach "L'art Polonais Contemporain" w Clermont-Ferrand we Francji, w Triennale Sztuki Sacrum (Częstochowa 2004), gdzie zdobył wyróżnienie za prace "Angelus" i "Cosmosis", wystawiał w Galerii Małej w Nowym Sączu w 2000 r., w Bielskiej Galerii BWA w 2002 r. oraz w Galerii Arka w Warszawie w 2005 r.

Spotkanie z Konradem Kuczem odbyło się w czwartek 20 kwietnia. Prace będzie można podziwiać do 4 maja.

Zobacz zdjęcia:
Wystawa grafik Konrada Kucza (20.04.2017)

Wyświetleń: 471
 
13:18, 21.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne