« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 20 lipca 2019 r., imieniny Czesława, Hieronima, Eliasza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Konwencja wyborcza Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki (zdjęcia, wideo)

W Ostrołęce w ostatnich latach dużo się kopiuje. Skopiowano m.in. program poprawy bezpieczeństwa, a radni kopiowali opisy projektów uchwał. Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki poszło o krok dalej i zrobiło to, czego jeszcze nikt w naszym mieście nie zrobił. Ugrupowanie skopiowało konwencję wyborczą.

Kopiuj+wklej
To nie żart. Konwencja TPO do złudzenia przypominała tę z 26 października br., podczas której zaprezentowano kandydatów PiS. Oba spotkania zorganizowano w sali kameralnej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Podczas obu z nich przewidziano dla uczestników poczęstunek. Niemal tak samo ustawiono krzesła, a na nich ułożono baloniki: na konwencji PiS białe i czerwone, a na spotkaniu TPO żółte, niebieskie i zielone - w barwach miasta. Podczas obu zgromadzeń było dwóch prowadzących: w PiS Robert Mamątow i Robert Juchniewicz, a w TPO Wiesław Szczubełek i Robert Bartkowski. Zarówno przedstawiciele PiS jak i TPO tryskali humorem i opowiadali krótkie żarty.
Tak samo rozpoczęły się oba spotkania. Działacze PiS odśpiewali hymn państwowy, a uczestnicy konwencji TPO hymn Ostrołęki. Oba ugrupowania zaprosiły także piosenkarkę, która uświetniła swoim talentem ich spotkanie, występując pomiędzy przemówieniami. Na konwencji PiS była to Agata Mieszała, a na spotkaniu TPO śpiewała Martyna Ciok.
Co więcej członkowie PiS zaprosili na własną konwencję przedstawicieli TPO. Oczywiście podczas wtorkowej konwencji miała miejsce swoista rewizyta. Na spotkanie Towarzystwa przybyli prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski i przewodniczący rady miasta Dariusz Maciak.
Na obu spotkaniach, dzięki cyfrowemu projektorowi i dużemu ekranowi, uczestnicy mogli obejrzeć kandydatów do rady miasta oraz filmy wideo i animacje. Bliźniacza była także końcówka obu konwencji. Na scenę zaproszono wszystkich kandydatów do rady miasta, a zza ich pleców wystrzeliło konfetti.

Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki to wieloletni koalicjant Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie radni tych dwu ugrupowań tworzą główny człon rady miasta tworzący tzw. koalicję prezydencką. Nie dziwi więc, że koalicjant wzoruje się na konwencji partii, która rządzi w Ostrołęce, a jej wyborcze spotkanie przyćmiło pozostałe ugrupowania. To dobry wzór. Razi jednak w oczy brak własnej koncepcji. Bo zmiana koloru baloników, hymnu i wokalistki przypomina - niestety - zmianę słowa "Koszalin" na "Ostrołęka" w publikacji zaprezentowanej przez Janusza Pawelczyka dwa lata temu.

Nie musi być lepiej
Konwencję otworzył Stanisław Mrowiński, gość honorowy. To jeden z pomysłodawców i twórców Komitetu Wyborczego Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki, który od lat działa w jego strukturach i jest członkiem jego władz.
- To człowiek, który poprowadził nas do sukcesu w 2010 roku i na pewno poprowadzi w 2014 - mówił Wiesław Szczubełek, wiceprezes TPO i jednocześnie wiceprzewodniczący rady miasta.

- Przez ostatnie osiem lat bardzo czuliśmy pana wspieranie, życzliwość i chęć współdziałania z nami. Potrafił pan czynić gesty, które były dla nas bardzo potrzebne, odczuwalne i bez tych gestów może byłoby nam bardzo trudno - mówiła Jadwiga Nowicka, prezes Towarzystwa, która gloryfikowała prezydenta Janusza Ostrołęki.

Jej zdaniem jest tak dobrze, że "lepiej" wcale nie znaczy, że będzie lepiej.
- Jestem wyrazicielką tych, którzy panu dziękując życzą, ażeby było wszystko jak najlepiej. Bo jeśli jest dobrze, może nie musi być lepiej. Zawsze to co lepsze jest nie wiadomo czy lepsze, a to co dobre, jest dobre. I za to dobro dziękując, tego dobra panu z całego serca życzę (...). My jesteśmy po prostu pana dziećmi i my panu tego życzymy, jako naszemu dobremu prezydentowi.

Uległy koalicjant?
Polityka to sztuka kompromisu. Zwykle jest tak, że do koalicji wiedzie długa i kręta droga wyrzeczeń partii, która wygrała wybory. Potencjalny koalicjant stawia bowiem twarde warunki i zwycięzcę popiera tylko wtedy, gdy osiągnie swój cel - zapewnienie odpowiednich stanowisk i obietnicę niewprowadzania pod głosowanie wniosków sprzecznych z ideologią i linią przyjętą przez koalicjanta. Nie widać tego w TPO. Ugrupowanie wydaje się być uległym koalicjantem, który bezkrytycznie popiera politykę prezydenta Kotowskiego. Tym bardziej trudno odnieść inne wrażenie po skopiowanej konwencji.

Tymczasem jednak może okazać się, że TPO przyszłą koalicję z PiS już - nieformalnie - zawiązało. Wiesław Szczubełek stwierdził bowiem, że rozmowy na temat przyszłości rozwoju miasta, już miały miejsce.
Wcześniej jednak powiedział, że programy wyborcze to zwykle twór słabych komitetów, które obiecują co mogą, a do realizacji założeń i tak nigdy nie dojdzie. Tymczasem TPO, według Szczubełka, "przyjęło w swoim sztabie prawdziwe i realne założenia, które ugrupowanie jest w stanie zrealizować".

- Programy wyborcze mają to do siebie i tym się charakteryzują - ale nie wszystkie - żeby schwytać tego zająca, kupić tego klienta, zdobyć wyborcę. Tym się charakteryzują głównie programy wyborcze tych słabszych komitetów, opozycyjnych. Tych komitetów, które nie mają szans, lub znikome szanse, na realizację swojej polityki w samorządzie, czy gdziekolwiek indziej.

Szczubełek, przedstawiając program TPO, mówił m.in. o niskich podatkach lokalnych, pozyskiwaniu funduszy unijnych, obwodnicy miasta, polityce społecznej, remoncie stadionu i ulepszaniu infrastruktury sportowej.

Wiceprezes TPO zwrócił uwagę fakt poprawy infrastruktury dróg wylotowych z miasta jako priorytet TPO w następnej kadencji. To bardzo ważna kwestia, nie tylko w sferze dróg krajowych. Warto przyjrzeć się temu, jak wyglądają nieremontowane od lat ul. Pomian, Słoneczna czy Padlewskiego. To często uczęszczane drogi wyjazdowe do sąsiednich gmin, już teraz nazywane sypialniami Ostrołęki. Pozostaje jeszcze ul. Goworowska, która od granic miasta w kierunku Goworowa została poszerzona i zyskała ciąg pieszo-rowerowy. Tymczasem na ostrołęckiej jej części radni nie mogą wywalczyć nawet budowy chodnika. Podobnie jest zresztą na ul. Stacha Konwy, ale to jedna z dróg krajowych biegnących przez Ostrołękę. Bez przychylności wojewody i władz centralnych miasto na remont krótkiego odcinka wylotówki na Olsztyn może czekać latami.

Priorytetem członków TPO jest także budowa nad Narwią bulwarów z prawdziwego zdarzenia, czyli zagospodarowania terenów nad rzeką pomiędzy starym i nowym mostem. W projekcie, o którym mówiło się dwa lata temu, miały powstać amfiteatr, tarasy widokowe i pomost pływający ze sceną. Wtedy inwestycja miała powstać za osiem lat, a więc do 2020 roku i kosztować 10 mln zł. Czy nabrzeże Narwi zmieni się w ciągu czterech najbliższych lat? Jest na to szansa, o ile to nie jest kolejna pusta obietnica wyborcza. Oprócz tego, co usłyszeliśmy podczas konwencji TPO, o realizacji projektu zagospodarowania nabrzeża mówi w swoich materiałach wyborczych również prezydent Janusz Kotowski. Potwierdza to wypowiedź Wiesława Szczubełka, który na konwencji wspomniał o tym, że rozmowy na ten temat z prezydentem Kotowskim już się odbyły.

- Chodzi o to, żeby miasto odwróciło się do rzeki i czerpało z jej bogactwa i uroków. Żeby mieszkańcy mogli przyjść, wypocząć, spotkać się na pięknych bulwarach, wypić kawę, pograć w piłkę, popływać sprzętem wodnym, żeby wodniacy przepływający przez nasze miasto, mieli gdzie zacumować swoje jachty - mówił Wiesław Szczubełek. - Dołożymy starań, żeby to wreszcie zostało zrealizowane. Jesteśmy po rozmowach z prezydentem miasta, który też jest za realizacją tego pomysłu - podkreślał.

Przyjaciele
Janusz Kotowski swojego koalicjanta otwarcie nazywa przyjaciółmi. Jego zdaniem wspólna praca na rzecz miasta to coś namacalnego.
- Nasze środowiska różnią się od innych tym, że my możemy nie tylko planować i pokazywać, co jeszcze zrobimy, ale możemy zapraszać mieszkańców i pokazywać to, co już zostało naszym wspólnym wysiłkiem zrobione - mówił prezydent Ostrołęki.

Zobacz zdjęcia:
Konwencja Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki (11.11.2014)

Wyświetleń: 8350
 
01:36, 12.11.2014 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

grzes
02:56, 12.11.2014 r.
....ten szampan to nie jest przypadkiem przedwczesny ?
kameleon
06:34, 12.11.2014 r.
TPO zawsze kręciło się wokół władzy.To po prostu ludzie "przedsiębiorczy" i potrafią ustawić siebie i swoje rodziny.Nie dziwmy się , że teraz to" towarzystwo" popiera aktualną miejską władzę. :laughing:
LEOPOLD1
07:03, 12.11.2014 r.
NIC W TYM DZIWNEGO.PRZECIEZ TPO TO OD LAT PIS-BIS.GLOSUJĄC NA KANDYTATA TPO WYBIERASZ RADNEGO PIS-BIS.KONWENCJA WYBORCZA TPO - TO BIS KONWENCJI WYBORCZEJ PIS.
mistrz
07:17, 12.11.2014 r.
Konwencja TPO była o niebo lepsza niż PiS.Trudno czegoś nie powielać np.wokalistki zaproszone,tzn ze gdyby były dwie śpiewające zaproszone osoby to już byłoby inaczej Panie redaktorze? Konwencja trzymała się schematów konwencji ja a do tego była wesoła ,sympatyczna i uczyniono to co na konwencjach się robi czyli przedstawia kandydatów.Można jesżyczę postawić zarzut że goście mieli też białe koszule,barwy ostroleki i polski były s skopiowalne a podczas poczęstunku była też szarlotka.Jedno jest prawdą co o konwencji TPO napisano że przycmiła konwencję innych komitetów.Należą się brawa....
lotto
07:18, 12.11.2014 r.
Wzorują się na najlepszych, na tych, na których ludzie głosują. Czy mieli się wzorować na PO, gdzie się kłócą i nie mają wpływu na realizację obietnic wyborczych? Głosując na kandydata TPO, wybierasz radnego, który będzie miał wpływ na to, co dzieje się w mieście.
ostrołęczanin
07:21, 12.11.2014 r.
Patrzę na tych ludzi ( nie tylko z TPO ) i ogarnia mnie żal :sad:

Tacy pchają się do koryta, którzy zupełnie nie powinni.

Kumoterstwo, kolesiostwo, każdy opowiada bajki, w które sam nigdy by nie uwierzył.

Może gdybym wyprowadził się do innego miasta, to bym nie znał tych, którzy swe świńskie mordy wyciągają po kasę. A tak ... żal, wstyd...brakuje określeń :sad:
Obserwator
07:25, 12.11.2014 r.
Tez mam wiele pomysłow jak rozbudowac Ostrołeke i brac pieniądze duze za to ze siedzi sie i nic nie robi. Wszyscy Obiecują co nie oni bedą robic dla ostrołeki a to tylko chodzi o pieniądze a z obietnicami to na bok.
lotto
07:26, 12.11.2014 r.
do ostrołeczanin, siedź w domu i nie głosuj. Jednej "świńskiej mordy" mniej przy urnie.
bigBADwolf
07:33, 12.11.2014 r.
rozumiem, że na konwencji wyborczej PO nie było balonów, rzutnika i prezentacji wszystkich kandydatów na scenie? .... tak tendencyjnego artykułu nie widziałem już dawno... chcecie napisać coś o kimś źle zróbcie to inteligentnie... hahahahha... czyli TPO powinno nie mieć prowadzących, krzesełek i kandydatów, a zebrani powinni smarować się masłem i tarzać po podłodze, żebyście nie podejrzewali plagiatu?
lotto
08:00, 12.11.2014 r.
Ten partyjny dziennikarz mógłby jeszcze dopisać, że jedyną konwencją, jaka mu się podobała, była konwencja jedynie słusznej partii w mieście. Oni chcą w Ostrołęce zmian na lepsze, (stołki?). Najlepiej jakby kandydaci PiS i TPO znaleźli się na listach PO, to by miastem rządziła Platforma.
Te wilczek
08:04, 12.11.2014 r.
I cala reszta ferajny... Probujecie zrobic z widzow idiotow ale dzieki temu wychodzicie na jeszcze wiekszych.
TPO to faktycznie "PiS 2 rewolucja" nie chodzi tu o zaden plagiat bo to w pewnym sensie jedna ekipa - i takim celu zostaly zaczerpniete pomysly od "starszych" kolegow.
Ja dalej mowie NIE dla partyjnego samorzadu!
biedroniowy
08:04, 12.11.2014 r.
czy ostroleka jest gotowa na prezydenta Geja, bo Slupsk nie
mistrz
08:05, 12.11.2014 r.
Do BigBadwolf....masz rację na konwencji PO bylo wszystko o czym piszesz,lnie było po prostu tego komu pokazywać bo jak kandydaci weszli na scenę to nikt w holu nie został......aha nie prezentowano wszystkich kandydatów bo w tym balaganie nie poproszono na scenę kilku m.in. Pana Chabudzinskiego..Napisze jeszcze raz Konwencja TPO przycmiła wszystkie konwencje przed tegorocznymi wyborami i pewnie dlatego Redakcja musi o niej źle napisać..
ja1
08:13, 12.11.2014 r.
pieknie bedziemy mieli w tej ostrejmece jak takich wybierzemy ,litosci nad nimi biedacy.
edward
08:32, 12.11.2014 r.
Widzę strach ze strony mojej ostroleki oraz ze strony PO. Strach przed niedzielnymi wyborami.
widz - niestronniczy
08:34, 12.11.2014 r.
redakcja mojej-ostroleki to dno, kompletne dno!
chłopie (mówię do "redaktorka" który tam był) nie baw się w dziennikarza, bo się do tego nie nadajesz. Zapisz się od razu do komitetu politycznego PO i tam się udzielaj.
A TPO i temu miastu życzę jak najlepiej.
obiektywny
08:56, 12.11.2014 r.
Do obserwator: masz wiele pomysłów dla miasta Ostrołęki, to poświęć swój prywatny czas na działanie, wprowadź je w życie a nie tylko narzekasz i źle wyrażasz się o innych. Nikt nikomu nie zabrania być radnym. Dlaczego nie wystartowałeś do"tego koryta"? Bo nic sobą nie reprezentujesz i nikt nie zagłosowałby na ciebie. Konwencja była świetna i nie było pustych słów bez pokrycia. Tak trzymaj To.
Ja
09:02, 12.11.2014 r.
Nazwę Ostrołęckiego TPO należny czytać jako Towarzystwo Przeciw Obywatelstwu. TPO to hańba dla organizacji pozarządowych Ostrołęczan. Z doświadczenia osobistego wiem, że ta organizacja za marne grosze jest uniżoną miłośniczką każdej aktualnie panującej władzy, niezależnie od opcji władzy. Proszę popatrzcie na listy KW PiS i KW TPO, to w większości ludzie zależni od obecnych rządzi-cieli. Teraz wierzę, że naczelny oświatowiec miejski ostro tłamsił nauczycieli do startowania z tych list, no ale stanowisko wice-prezydenta to fucha za którą warto się podkładać, zwłaszcza jak na miejsce po sobie wepchnie się zaprzyjaźnionego dyrektorka.
do bi
09:02, 12.11.2014 r.
O co Ci chodzi z tymi gejami? Byłeś z Kotowskim w seminarium? Jak coś wiesz to pisz konkretnie bo o ile wiem to ma żonę i dzieci.
obiektywny
09:04, 12.11.2014 r.
Oczywiście: tak trzymaj TPO :):):)
a taki patriota
09:06, 12.11.2014 r.
TPO powstało 1982 roku w środku stanu wojennego. Zdelegalizowani wówczas wszystkie partie polityczne i związki zawodowe a w ich miejsce utworzyli PRON , WRON i ... TPO.
Ładnych Kotowski ma przyjaciół!
Mieszkaniec
09:09, 12.11.2014 r.
Towarzyszka Jadwiga Nowicka obserwuje zawsze po wyborach ogłasza nasi idą, nasi wygrali (bez względu na opcje)
Mieszkaniec
09:13, 12.11.2014 r.
TPO - Towarzystwo Przeciw Obywatelom
Kandydat
09:15, 12.11.2014 r.
Proszę Państwa,

Rozumiem że polityka ma to do siebie, że niektórym puszczają nerwy, ale zachowajmy pewien poziom wypowiedzi. Przecież wszyscy mieszkamy w tym mieście.

Nie będę głosował na TPO, nie podoba mi się Pan Szczubełek i jego populizm, bo przecież 8 lat rządzi z PiSem w Ostrołęce, nie rozumiem czemu mówi że lokalne komitety nie mają szans w wyborach - a sam z takiego startuje, ja mu po prostu nie wierzę, ale ...

Na tych listach jest wielu ludzi których znam, i rozumiem że dostali propozycję "nie do odrzucenia". Reżim Prezydenta dał im wybór, albo startujesz, albo nie pracujesz. Prywatnie bardzo często mają inną opinię, ale niestety, jeśli .... bo tego też nie wiadomo do końca ... zdobędą mandaty, to radnymi zostaną te same osoby co teraz.

Pan Szczubełek, Pan Niedziółka i Pan Giers ...

I to niestety dyskwalifikuje dla mnie resztę osób z tej listy, bo o ile je cenię, to nie będę swoim głosem wspierał tych trzech Panów. Oni już byli, mieli okazję się wykazać przez 8 lat, i kompletnie NIC nie zrobili.

PS. Szkoda że TPO stało się polityczną przybudówką PiS, szkoda że chodzi tylko o pieniądze, a ideały po drodze zostały schowane do kieszeni.
anna
09:23, 12.11.2014 r.
Ludzie wybierajcie z rozumem bo startują w wyborach kosmetyczki i dj-e. CZY ONI NADAJĄ SIĘ NA RADNYCH ????!!!!!!!!
spoko
09:39, 12.11.2014 r.
Teraz władza się zmieni na pewno i ci działacze zaraz po wyborach tam będą szukać zapiecka
elroj
09:40, 12.11.2014 r.
Im bliżej wyborów tym niższy poziom prezentuje ta strona. Nie wiedziałem, że da się aż tak niski.
A kiedy znów skasujecie komentarze?
Jesteś żałosna, Moja-Platformo
I Ty Krzysztofie też, bo byłeś i wiesz, że było to merytorycznie i bardzo dobrze zorganizowane wydarzenie
olka
09:45, 12.11.2014 r.
Psy szczekają, a karawana idzie dalej.
wyborca
10:31, 12.11.2014 r.
Moja Ostrołęka - (PO)paprany artykuł.
daniel
10:41, 12.11.2014 r.
" to już jest koniec nie ma już nic " hahaha hahaha
To jest ŻAŁOSNE
10:49, 12.11.2014 r.
TPO powinno już dawno powinno zmienić nazwę na TAK czyli Towarzystwo Adoracji Kotowskiego.
bolek ola i lolek
10:57, 12.11.2014 r.
OGLADAM mimo woli ulotki bo wkladaja do skrzynek-i widze i znam tych ludzi CALA PRAWDA -nie umiesz radzic sobie w zyciu startuj na polityka -nic nie robisz za nic nie odpowiadasz a zycie jak ,, W MAGRYCIE,, patrz 3-ch poslow z pis a to nie tylko w tej partii robia szopki-cytaty ,,nic nie wiem ,nie pamietam ,odmawiam wyjasnien-- to regulki na wypadek jak cie nakryja na przekretach-zal i szkoda kraju bo jacy politycy taki kraj a narod nie zawsze ich wybiera lecz oni wybieraja sami siebie.
lotto
11:03, 12.11.2014 r.
to nie politycy są winni, tylko wyborcy. Oni sami siebie nie wybierają, jaki kraj, tacy politycy.
Absurdy demokracji, przykłady:
-profesor matematyki twierdzi, że 2+2=4, dwóch meneli spod prowincjonalnego monopolowego twierdzi, że 2+2=5, menele przegłosowują profesora stosunkiem głosów 2:1
-na kardiochirurgi zna się mało kto, na fizyce jądrowej mało kto, do rządzenia Państwem nadaje się każdy.
-polityk nie dba o Państwo, dba o popularność.
-celem demokracji nie jest rządzenie lecz dojście do władzy i jej utrzymanie, rządzenie niesie z sobą ryzyko utraty władzy
-demokraci są socjalistami bo socjalizm jest fajnie brzmiąca utopią na którą łapią się bezmózgi.
-w demokracji polityk musi być populistą, inaczej nic nie osiągnie.
-demokracja wyklucza ludzi honoru, oni nie upodlą się aby zdobyć głos
-demokracja wyklucza inteligentnych, motłoch zwany wyborcami ich nie zrozumie.
-demokracja wytwarza patologie zwane "Z Chłopa - Pan", czego efekty widzimy w polskim Parlamencie
-demokracja faworyzuje krzykaczy i pieniaczy, odrzuca tych co mówią cicho ale z sensem.
-i wiele wiele innych.

Można zamienić słowo Państwo słowem Samorząd.
hans kloss
11:26, 12.11.2014 r.
a jeden chłop co kandyduje, z PO co prawda, to nawet w pierdlu siedział za rozboje! takich mamy kandydatów,,, a ten alkoholik drugi co w robocie spał pijany dzień w dzień też nie lepszy,,,, dajta spokój
mieszkanka
11:29, 12.11.2014 r.
spotkanie było profesjonalnie przygotowane, zagłosuję na kandydata z TPO, po zdjęciach mozna zobaczyć uśmiech i chęć niesienia pomocy,
bezpartyjny
11:31, 12.11.2014 r.
Ciekawe, czy tyle osób co w tym roku kandyduje na radnych ,startowało by gdyby teraz okazało się ,że dostali by tylko 100zł miesięcznie ?
Podzielam zdanie kandydata-Pan Szczubełek,Pan Niedziółka,Pan Giers, nie popieram.Ja dodaję Pani Sosnowska też NIE. ONI JUŻ BYLI DWIE KADENCJE, MIELI OKAZJE SIĘ WYKAZAĆ!
Grz
11:51, 12.11.2014 r.
bolek ola i lolek @ 10:57, 12.11.2014


lotto @ 11:03, 12.11.2014


CAŁA PRAWDA
JA
11:53, 12.11.2014 r.
Jak patrzę na te mordy i sposób obsadzania dyrektorów na stanowiska w szkołach to żal mi nas wszystkich że kolesie zamiast dbać o miasto, ludzi i nasze wspólne dobro, dbają o swoje portfele i stanowiska.
Grz
11:55, 12.11.2014 r.
Gdyby to była funkcja CHARYTATYWNA ciekawe ilu było by chętnych i naprawdę zainteresowanych dobrem obywateli i chęcią zmieniania ich życia i otoczenia na lepsze.
do bezpartyjny.
11:56, 12.11.2014 r.
Gdyby to była społeczna praca to dopiero wtedy kandydowaliby Ci co tak naprawdę chcą coś robić dla innych. Niestety taka rzeczywistość, że to wszystko pakuje się tam dla kasy. Dobra kasa, bez pracy, bez odpowiedzialności życie na koszt innych.
12:07, 12.11.2014 r.
Zastanawiam się w jakim charakterze uczestnikami tej konwencji byli konkurenci w najbliższych wyborach :) - robili frekwencję, czy byli na prześpiegach?
OSTROLECZANKA
12:10, 12.11.2014 r.
ostrołęczanin @ 07:21, 12.11.2014 - uważam , ze jak najszybciej powinieneś sie wyprowadzić z Ostrołęki , najlepiej do lasu bo tam przynajmniej nikt Cie nie będzie widział i słyszał bo wstyd , ze taka osoba mieszka w naszym mieście. Chociaż nie... szkoda zwierząt i powietrza bo byś pewnie ją zatruł...
Ania
12:24, 12.11.2014 r.
TPO nie będzie koalicjantem PiS-u jeśli nie zagłosujecie na kandydatów popierających PiS.
Trzej dotychczasowi radni znowu kandydują więc sprawa prosta, nie głosować na nich i już. Widzę tu wiele osób, które chcą pracować dla miasta i niekoniecznie pod sztandarami PiS-u.
EURYDYKE
12:29, 12.11.2014 r.
Szanowny Panie Redaktorze , który "spłodziłeś " taką relację.
Szkoda, że nie zauważyłeś rzeczy dobrych, nie poczytałeś o ludziach na stronie KW Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki jakie mają plany , co chcą zrobić dla społeczeństwa , dla młodzieży , seniorów, nie porozmawiałeś z kandydatami , nie zwróciłeś uwagi na to , że dla wielu nie liczą się pieniądze ale to , żeby Ostrołękę "zenergetyzować" - sprawić aby zaczęła żyć.
Zauważyłeś tylko trzech byłych radnych , których zresztą wybrali ludzie tacy sami jak Ty , zauważyłeś kilka haseł , które muszą być wspólne dla wszystkich bo takie są potrzeby naszych mieszkańców, zwróciłeś uwagę na Kotowskiego , który może nie jest idealny ale ma olbrzymią kulturę osobistą i wielu " pismaków" nie dorasta mu do pięt.
Z jednym się muszę zgodzić , ze aby nowe rzeczy powstawały powinni przyjść ludzie z nowymi pomysłami , świeżą , dobrą energią ale.. TPO nie ma na to wpływu bo to mieszkańcy głosują i od nich zależy kto będzie w mieście rządził . Szkoda , ze wybierają ciągle tych samych..
Redaktor tak poczytnego portalu powinien być obiektywny a nie jednostronny a może po prostu prowadzi Pan nagonkę co jest nie fair albo nie zna Pan etyki dziennikarskiej....
zastanówcie się
12:41, 12.11.2014 r.
No tak, MO to rzeczywiście portal "obiektywny". W porównaniu konwencji zabrakło tylko określenie "nie to co u nas w PO".
Kto to pisał?! Przecież żaden trzeźwomyślący człowiek, nie da się na to nabrać. "Tak samo ustawione krzesła, odśpiewanie hymnu"- a co mieli krzesła ustawić tyłem do sceny, albo zaśpiewać "wlazł kotek na płotek"?
Co to za artykuł?
A może, tylko po to żeby było "inaczej" to zamiast kandydatów, na scene powinni wyjść bokserzy- nie miałoby to sensu, ale byłoby inaczej
zastanówcie się
12:45, 12.11.2014 r.
MO jest tak "obiektywnym" portalem, że w artykule o sposobie głosowania, pod linkiem "rada Miasta Ostrołęki" ukryli link odsyłający do listy PO- może jest jakiś sąd etyki dziennikarskiej, który chciałby się zainteresować takim sposobem dezinformowania i manipulowania czytelnikami
12:51, 12.11.2014 r.
Głosuję na Bartkowskiego Narew gra w ekstraklasie stadion z podgrzewana murawą , w planach Iiga mistrzów.to jest to !
wyborca
12:51, 12.11.2014 r.
Zwróćcie Państwo uwagę na fakt że pod artykułem nie widnieje autor tych wypocin. Zrobił to celowo, bo wstyd było by mu przed kolegami z fachu, że prezentuje tak niski poziom. To jest obciach dla miasta że mamy takich pseudo dziennikarzy.
bigBADwolf
13:11, 12.11.2014 r.
autor...autor...
zastanówcie się
13:11, 12.11.2014 r.
Jeszcze jedno:
Czy na prawdę MO próbuje wmówić swoim czytelnikom, że radni z poszczególnych partii powinni zawsze być przeciwko zdaniom i pomysłom pozostałych?!
Ciekawe gdzie MO znalazło taką definicję kompromisu- widocznie PO stosuje taką zasadę "albo my mamy rację, albo nikt"
PIS...BIS
13:14, 12.11.2014 r.
Strasznie SPISIAŁO to TPO, z czerwonej przybudówki zrobiło się czarne.Proszę napiszcie co taki radny GIERS który ,startował z różnych komitetów, zrobił dla miasta..??
13:16, 12.11.2014 r.
Jak dla mnie art jest prawidlowy jak również komentarze bo TPO to pis bis.Co z muzeum? Kiedy no kiedy?
Anka PiSanka
13:22, 12.11.2014 r.
Dzień dobry!
Nie widzę nic zdrożnego, ani niewłaściwego w "skopiowaniu" przez TPO konwencji wyborczej PiS. Przeciwnie: uważam to za bardzo dobre posunięcie. Cóż jest złego, w kopiowaniu bardzo dobrych wzorów, pomysłów, czy inicjatyw? Zrozumiałabym krytykę, czy emfazę, gdyby TPO "sklonowało" byle jaką konwencję (przez litość i hmm... dobre wychowanie, nie wymienię czyją), ale "klonować" konwencję Prawa i Sprawiedliwości, jest po prostu zaszczytem niezmiernym. Konwencja PiS, to kanon, wzór, klasyka, po prostu wzorzec konwencji wyborczych zdeponowany w Sevres pod Paryżem.
głosuję
13:24, 12.11.2014 r.
Tak sobie myślę, czy uwagi na temat wypowiedI i programu, to też pod kątem nawyków zauważonych u kolegów z PO.
Jak Państwo mieli okazję przeczytać w artykule, autor gani radnych TPO za to, że o wielu projektach i przedsięwzięciach planowanych w Ostrołęce, rozmawiają w szerszej perspektywie niż 4 lata. Ale nie można przecież takiego podejścia. Wymagać od wszystkich.
13:31, 12.11.2014 r.
Do lotto: Pani(Pana) uwagi o politykach i demokracji - są trafne aż do bólu. Winston
Churchill był podobnego zdania - zastrzegając jednak, że "nikt dotąd nie wymyślił lepszego systemu" (niż demokracja). Na forum ogólnokrajowym (bodajże SLD)
wypłynął temat "konieczności reform prawa o samorządach terytorialnych".
Uwagi dotyczyły zarówno potrzeby ograniczenia liczby kadencji sprawowania funkcji,
ograniczeń wydatków na samą administrację gmin, a także obligatoryjności
organizowania przez samorządy (gmin) - budownictwa komunalnego (pod wynajem).
Można więc mieć nadzieję, że wcześniej lub pózniej - zmiany prawa o samorządach
(szczególnie Ustawy o samorządzie gmin) - w y m u s z ą likwidację patologii.
Pozdrawiam Komentujących, z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki.
staszek
13:54, 12.11.2014 r.
ale fikcja to ugrupowanie!!!!!!!!!!!wszyscy kumple z prezydentem i przewodniczącym,podzielili PiS żeby mieć z 2 ugrupowan więcej radnych i później dzielą stołkami, a ciemny lud daje sie nabierac
14:14, 12.11.2014 r.
Żyłka na prezydenta ! Chetnika zagłosuje!
14:56, 12.11.2014 r.
Generalnie wszyscy wypowiadający się MAJĄ RACJĘ - każdy na swój sposób rozumowania. TYLKO proszę mi powiedzieć dlaczego np: rodzeństwo Ma....h
tak raptownie za politykę się wzięło. Jak w swoich życiowych sprawach nie ........... ?.
15:26, 12.11.2014 r.
TPO+PIS=Tragikomedia masakra przecież tpo to pis2 ostrołęcki szczubełek wchodzi w d... kotowskiemu :tongue: :tongue: :tongue: :laughing: :laughing: :sad: :sad:
15:27, 12.11.2014 r.
szampan od HOFMANA ZA MADRYT
niezdecydowany
15:49, 12.11.2014 r.
To na kogo w koncu glosowac? Na platforme nie chce bo ostatnie 4 lata ich rzadow z ludowcami w kraju to lata stracone i coraz bardziej zadluzone. Juz bardziej PiS, ale jak widzialem co robi a czego nie robi obecny prezydent Kotowski to az sie scyzoryk otwiera, nie chce aby moje pieniadze szly na nikomu niepotrzebne muzea czy biedne koscioly. TPO to drugi PiS czytam, jesli to prawda to patrz zdanie wyzej. Oddam glos na tych co jeszcze u wladxy nie byli tak z czystej pogardy dla tych co juz byli. Tylko na kogo? KNP? Ostroleka dla wdzystkich? A moze nasza ostroleka? Niech ktos madry doradzi niezdecydowanemu ostroleczaninowi
do niezdecydowany
15:53, 12.11.2014 r.
trzech radnych popierających pis tonie całe tpo! nie głosuj na nich a na ludzi którzy chcą rozwijać Ostrołękę, a Kulik na prezydenta
wert
15:55, 12.11.2014 r.
Mialem juz zaglosowac na ten komitet wyborcz, ale jak przeczytalem ze popieraja kotowskiego, ani mysle. Towarzystwo Przyjaciol Ostroleki to PIS
abs
16:00, 12.11.2014 r.
Nie będe głosował na kogokolwiek kto powtarza bzdety które ktoś inny za niego napisał. Każda osoba, która nie ma swojego własnego zdania nie będzie mnie reprezentować w radzie miasta i gdziekolwiek indziej. Koniec kropka. Jedynym rozwiązaniem aby to zmienić jest kandydowanie bez żadnej partyjności każdy sam, a zgłoszenie do wyborów poparte podpisami odpowiedniej ilością podpisów poparcia
wert
16:10, 12.11.2014 r.
Przeczytalem tez ulotki niektorych poslow z PIS, znalazlem je w swojej skrzynce na listy - w kazdej z nich ze popieraja do Sejmiku Dobkowskiego, czlowieka ktory rozbil malzenstwo zyje nie zgodnie z nauką kosciola. Takich kandytdatow tej partii jest bardzo duzo. Dlatego was nie popieram. Wybieram prezydenta Zaluske
Grz
16:28, 12.11.2014 r.
DO

abs @ 16:00, 12.11.2014

Jakie reprezentować-jakie??

Masz do gadania przy urnie wyborczej, a później to tyle co żyd za okupacji.

Owszem wybieramy tych co chcemy żeby nas reprezentowali ale oni później nie liczą się z naszym zdaniem robią jak im się podoba wszystko po swojemu.
Mama ucznia
16:52, 12.11.2014 r.
Dwie wspaniałe nauczycielki Pani Kowalczyk i Pani Olszewska szkoda ,że nie w moim okręgu Pozdrawiam
Mama ucznia
16:55, 12.11.2014 r.
Dwie wspaniałe nauczycielki Pani Kowalczyk i Pani Olszewska szkoda ,że nie w moim okręgu Pozdrawiam
tatus córki
17:17, 12.11.2014 r.
dosyC tych polepszonych nauczycieli ,niechaj się wezmą za porzadną robotę.
TPO to stare siwe i łyse kameleony
wyborca
17:33, 12.11.2014 r.
ja zagłosuję na kandydatke z 2 okręgu, ja nie głosuję na pis czy tpo, głosuję na rzeczywistą osobę, którą znam
farsz do kiełbasy wyborczej
17:39, 12.11.2014 r.
to na kogo ja mam w końcu głosować? pomóżcie mi wybrać, gdyż kandydatów jest tak wielu i już się pogubiłem. Czy oprócz wyglądu i płci czymkolwiek te osoby się wyróżniają i są godne tych stanowisk -tak odpowiedzialnych przecież -no nie wiem ,nie wiem co mam zrobić A jeżeli to fikcja jakaś , no nie wiem a może tym osobom trzeba pomóc bo mają może niezaspokojone ambicje lub brak im już pieniążków no nie wiem, nie wiem kogo wybrać
nauczyciel
18:06, 12.11.2014 r.
Tatusiu corki obrazasz ludzi , ktorzy pracują z Twoimi dziecmi i wychowują je . Wstyd !
zdecydowany
18:20, 12.11.2014 r.
Ktoś napisał bardzo ważna, jeśli nie NAJWAŻNIEJSZĄ rzecz- głosujmy na ludzi- ludzi których znamy i cenimy- nie na partię, nie na program, nie na koalicje, czy opozycję, nie na obcą twarz na drogim bilbordzie- ale na LUDZI !!!
skutek
19:18, 12.11.2014 r.
Szkoda że jeszcze nie jestem pełnoletni bo wym zagłosował na PIS i prezydent Janusz Kotowski.Mimo że mało było rozrywek za jego kadencji to należy dać jeszcze szansę.Dużym plusem jest że Kotowski wspiera sport i aby tak dalej A towarzystwo przyjaciół ostrołęki to i tak podobna partia jak PIS,koledzy i prawie razem zarządzają.
m
19:35, 12.11.2014 r.
TPO może by tak pozamiatało w końcu w tym brudnym mieście ,a nie filmują się z lotu ptaka.
Ela
19:54, 12.11.2014 r.
TPO to nie jest PIS
:)
20:20, 12.11.2014 r.
Zgadza się TPO to nie PiS tylko PiS bis.
ostrołęczanin do lotto i do ostrołęczanki
20:39, 12.11.2014 r.
Cooo ??? Zabolało ?

Na pewno startujecie w wyborach, stąd Wasza dezaprobata :wink:

Oczywiście, że wstyd...

Tak, tak...

" O koryto gryzą się świnie, zabijając Twoje marzenia "

Brzydzę się takimi politykami... Ciebie, Ostrołęczanko do lasu !!!

Na polowanie na dziki :laughing: Na Twój widok by uciekały, a myśliwi by mieli do czego strzelać :wink:

A nóż i Ciebie by ołowiem poczęstowali...to byś przestała pchać ryj do koryta :laughing: :laughing: :laughing: Tak tak lotto ... do Ciebie też się to tyczy :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :wink: :smile:

Ostrołęczanka :laughing: :laughing: :laughing: a do babci jeździ na wieś :laughing:
21:15, 12.11.2014 r.
Znam wiele osób startujących z listy TPO. To osoby bezpartyjne, które chcą działać na rzecz miasta zgodnie ze swoim sumieniem a nie jak im nakaże np. PiS. Po co głosować na np. Giersa? Trzeba lepiej sie przyjrzeć pozostałym z listy, którzy spełnią oczekiwania mieszkańców.
ja
21:17, 12.11.2014 r.
Mohery!!!!!
Ostroleka
22:45, 12.11.2014 r.
DO ostrołęczanin do lotto i do ostrołęczanki @ 20:39, 12.11.2014IP: *.*.110.142
współczuję Ci
22:59, 12.11.2014 r.
głosujmy na ludzi, których znamy i do których mamy zaufanie, których dotychczasowe osiągnięcia i dorobek już znamy i wiemy czy pracuje tylko dla własnych korzyści czy również bezinteresownie myśli o innych. Takich ludzi znajdziemy na wszystkich listach i na TPO też. przyjrzyjmy się i ićdźmy głosować, żeby później nie narzekać na radnych, na prezydenta itd.
Polak
00:03, 13.11.2014 r.
On ludzie albo wszyscy tu piszący to żołnierze PO albo poprószy nie myślicie.. Tw dwa ugrupowania to koalicjanci, to tak jak by powiedzieć ze PO i PSL to jedno i to samo:/
Polak
00:04, 13.11.2014 r.
O i jeszcze gratuluje panu Cezaremu L. Startu w wyborach:) mam nadzieje ze sie uda:)
bigBADwolf
07:30, 13.11.2014 r.
z wydźwięku tego artykułu wnioskuję, że Redakcja MO czuje się zagrożona możliwością utraty żółtej koszulki lidera "kopiuj+wklej"...
geos
08:05, 13.11.2014 r.
Obecne TPO nie jest tym stowarzyszeniem, do którego wielu ludzi wstępowało w minionych latach. Powszechny serwilizm,wylizywanie, bo już nie odczytywanie potrzeb z ruchu warg politycznych miejskich prominentów, którzy tę bandę wazeliniarzy utrzymują i opłacają z publicznych pieniędzy musi spowodować otrzeźwienie. Kupczenie ,w konwencji "coś za coś" posadami,dotacjami,miejscami....brrrrrrr. :crying:Rzygać się chce,choć nie mam pewności,czy tylko to by wystarczyło. I te ,jakoby dzieci p.prezydenta...kolka wątrobowa.Chyba z nieprawego łoża .
ostrołęczanin do Ostroleka
08:29, 13.11.2014 r.
Ja Tobie również :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
głosuję
11:27, 14.11.2014 r.
tępiciel lemingów- dobrze powiedziane

Powiem szczerze, że nie lubie i nie popieram PiSu przez to, jak się zachowują w polityce krajowej- popieram PO, jednak lokalna polityka, to sprawy dotyczące nas na codzień i to są ludzie których znamy, dlatego zagłosuję na LUDZI, a nie na nazwę partii. Wybieram Szczubełka i Kotowskiego
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne